Doğal Sağlık

Röfleli Saç Bakımı Evde Nasıl Yapılır | Röfleli Saçlar İçin Hangi Şampuan?

18.03.2021
706
Röfleli Saç Bakımı Evde Nasıl Yapılır | Röfleli Saçlar İçin Hangi Şampuan?

Röfle saça parlaklık ve daha şık bir görüntü vermek istese de bakıma ihtiyaç duyar. Saçın büyük bir oranda değişim geçirmesine sebep olarak daha iyi görünmesini sağlayan röfle aslında uzun vadede etkisini kaybedebilir çok daha kötü bir görüntüye ev sahipliği yapabilir. Bu yüzden röfle yaptırdıktan sonraki süreçte bakım oldukça önemlidir. Sık sık sorulan Röfleli Saç Bakımı Evde Nasıl Yapılır sorusu da bu yüzdendir.

Röfle Nedir?

Röfle kısaca saçın arasına ışıltı eklenmesidir. Böylelikle saçlarınız daha parlak ve canlı durur. Sarı saçın yakışmayacağı insanlar genelde bu yöntemi tercih ederler. Aralarda sarı tonlarını tercih ederek saçlarının daha ışıltılı ve farklı görünmesini sağlarlar. Ama bunun dışında saçlarını sarıya boyatanlar da röfle yaptırabilmektedir.

Röfle oldukça popülerdir. Risk almadan saçı boyatma ve saça renk katma işlemi olan röfle için Röfleli Saç Bakımı Nasıl Yapılır sorusu sorulmaktadır. Ancak bununla beraber röfleli saçın bakıma ihtiyacı olup olmadığı da merak edilmektedir. Saça tüm saçı boyatmak kadar zarar vermese de insanlar bu konuda merak ve tereddüt duymaktadır. Bakımının zor olduğunu düşünerek de röfleli saçtan uzak duranlar bile vardır.

Röfleli Saçın Bakıma İhtiyacı Var Mıdır?

Elbette vardır. Her ne olursa olsun burada da bir açtırma işlemi gerçekleşir ve bu saça zarar verir. Tamamına olmasa da saçın bir kısmının açılması da farklı ve kuru bir görüntüye sahip olacaktır. Bu yüzden özellikle röfle işlemi görmüş saçların bakıma ihtiyacı vardır. Ancak bu bakım dikkatli bir biçimde yapılmalı ve röflenin tonuna zarar vermemelidir.

Röfleli saçın da bakıma ihtiyacı olduğunu anladıktan sonra sorulacak soru Röfleli Saç Bakımı Nasıl Yapılır sorusudur.

Röfleli Saç Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

Birçok bitkisel yağdan yararlanabilirsiniz. Ancak zeytin yağı konusunda daha dikkatli olmak gerekebilir çünkü zeytin yağının sarı saçta turunculaşma yaptığına dair birçok yorum da vardır.

Röfleli Saç Bakımı Evde Nasıl Yapılır sorusu da bu yüzden önemlidir. Yanlış bir işlem saçı olduğundan daha kötü yapabilir. Ancak bunun dışındaki yağlar büyük oranda işe yaramakta ve genelde haftada en fazla 2 kez kullanılmalıdırlar.

Röfleli saça keratin yapılır mı?
Röfleli saçlara bakım yapıldığı zaman bu bakım keratin ile birlikte gerçekleşmelidir. Keratin, saçların doğal dengesini yerine getirir. Röfleli saçlar için yapılması gereken keratin bakım, belirli yağlarla birlikte desteklenmeli. Röfleli saçlar boyadan etkilendiği için keratin bakım kesinlikle önerilir.
Röfleli saça hangi yağ kullanılır?
Röfleli saçlara yağlar, tekrardan nem dengesinin kazandırılabilir. Onarım açısından keratin yağı tercih edilir. Keratin yağı su ile karıştırılmış şekli ile değil, tamamen orijinal haliyle bulunmalı. Su ile karıştırılmış keratin yağlarından kaçınılmalı. Bununla birlikte Hint yağı ve zerdeçal yağı da röfleli saçlar yıprandığı takdirde onarılması açısından tercih edilir.
Keratin bakımı ne sıklıkla yapılmalı?
Keratin bakım derinlemesine bakım olarak adlandırılır. Saçların dibinden ucuna kadar tekrardan onarılması adına bir iki saat boyunca yapılan bakımdır. Keratin bakım ayda bir ya da iki kez düzenli olarak yaptırıldığı takdirde istenilen doğrultuda etkisi alınabilir.
Yeni boyanmış saça keratin yapılır mı?
Yeni boyanmış saç, kimyasal bir etkili karşılaştığı için doğal dengesinden uzaklaşır. Bu sebepten dolayı yeni boyanmış saçın tekrardan canlı, parlak ve onarılmış şekle gelebilmesi için keratin yapılabilir. Ancak boyadan hemen sonra keratin yerine bir ya da iki gün sonra keratin, daha etkili sonuçlar görülebilmesi adına tercih edilir.

İlginizi Çekebilir;

Keratin Saç Bakımı

Saç Bakımı İçin Doğal Yöntemler

Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Biberiye Ve Kekik Yağı Faydaları

Saç ekimi sonrası yıkama işlemi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.