Suna Dumankaya Saç Bakımı | Suna Dumankaya Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

05.03.2021
599
Suna Dumankaya Saç Bakımı | Suna Dumankaya Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Saçların sağlıklı şekilde uzaması, parlaklığını ve gücünü kaybetmemesi için belirli aralıklarla saç bakımı yapılması şarttır. Gün içerisinde saçlarımız çok çeşitli faktörlerden dolayı nemini kaybeder ve birçok olumsuz durumlara maruz kalır. Hava kirliliği, ter, saça sürülen krem, sprey ve kozmetik ürünleri, fön, maşa gibi faktörler saçımızı güzel gösterirken aynı zamana saçımıza zarar verir. Bu sebeple Suna Dumankaya saç bakımı ile ilgili çok sayıda faydalı bilgi ve tarif vermiştir.

Suna Dumankaya’dan Saçlarımız İçin Önerileri Nelerdir?

Suna Dumankaya tarifi; saç bakımı ile ilgili olarak saçlara kesinlikle çok fazla sayıda kimyasal işlem yaptırılmaması gerektiğini belirtmiştir. Uzun süre üst üste boyatmak saç sağlığını ciddi anlamda olumsuz etkiler. Ayrıca mutlaka her hafta en az bir gün saça bakım yapılmalıdır. Saçları her gün taramak, kan dolaşımını hızlandıracağı için saç diplerinin beslenmesini sağlar. Her gün ense kısmından başlayarak öne doğru ve yanlardan yukarıya doğru da olmak üzere fırça ile taranmalıdır.

Suna Dumankaya Saç Bakımı; Parlak ve Güçlü Saçlar İçin Suna Dumankaya Ne Öneriyor?

Suna Dumankaya saç bakımı ile ilgili olarak birçok yöntem önermiştir. Saçların parlak görünmesi için de her şampuanlamadan sonra mutlaka çok iyi şekilde durulanması gerekir. Durulama işlemi tam olarak yapılmadığı zaman saçlar şampuan kalıntıları sebebiyle parlak görünmeyecektir. Hatta saçlar durulanırken 1 yemek kaşığı kadar elma sirkesi durulama suyuna eklendiğinde saçlar çok daha parlak görünecektir.

Suna Dumankaya’nın Saçlar İçin Besleyici Tarifleri Nelerdir?

Suna Dumankaya saç bakımı ile ilgili pratik birçok tarif vermiştir. Düzenli kullanıldığında saçların olması gereken sağlığına kavuşması mümkündür. Saçlarınızın parlak ve güçlü görünmesi için oldukça basit ve kolay bulunan malzemeler ile saç bakımınızı yapabilirsiniz. Bunun için 1 adet greyfurt, 1 kaşık bal, 1 kaşık zeytinyağı ve 1 kaşık deniz tuzuna ihtiyacınız olacak. Hazırlarken ise greyfurdun iyice suyu sıkılarak bir kaba alınır ve diğer malzemeler de eklenerek iyice karıştırılır. Karışım tüm saç diplerine eşit olarak uygulanmalıdır. Sonrasında saçlarınızı streç filmle tamamını kapatın. Saç diplerinizde greyfurt maskesi yaklaşık iki saat kadar bekletilmelidir. Bu maske ile saçlarınız çok daha parlak ve canlı görünecektir. Bunun haricinde zeytinyağı ve bal karıştırılarak saç dipleri ve uçlarına sürüldüğü zaman da saç kırıklarının onarılmasında ve durdurulmasında faydalı olur.

Suna Dumankaya Sac dokulmesine ne iyi gelir?
Suna Dumankaya’nın önderliğinde hazırlanan saç dökülmesi için belirli karışımlar bulunur. Bu karışımlar düzenli olarak saç derisine masaj yaparak uygulanmalı. 1 çorba kaşığı ısırgan otu, lavanta ve adaçayından alınan 300 gram bitkisel karışım 8 dakika boyunca kaynatılıp, saç derisine masaj yaparak uygulanmalı. Saç dökülmesinde oldukça etkili olduğu gibi çoğunluğunda tercihindedir.
Evde kolay saç bakımı nasıl yapılır?
Saç bakımı yalnızca güzellik salonlarında değil evde de kolay bir şekilde yapılabilir. Evde bulunan zeytinyağı, bal, tarçın, yumurta ya da badem yağları az miktarlarda alınıp bir kase içerisinde karıştırılmalı. Karışım saç diplerinden uçlarına doğru uygulanmalı. Masaj yaparak uygulandığı takdirde daha etkili sonuçlar elde edilir. 5 dakika boyunca durduktan sonra yıkayıp durulama yapılabilir. Bu işlem haftada bir ya da iki kez gerçekleştiği takdirde daha etkili olur.
Ince telli saçlar nasıl kalınlaşır Suna Dumankaya?
İnce telli saçlara sahip olan kişiler, bunun için saçlarının kalınlaşması adına belirli saç bakım rutinleri uygulayabilir. Saçınıza uygun şampuan ve bakım kremleri kullanmalısınız. Ardından saç bakım yağları ile hacimli olması adına destekleme yapabilirsiniz. Çeşitli karışımlar hafta bir ya da iki kez saç diplerine uygulanmalı .
Saç dökülmesine ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu?
İbrahim Saraçoğlu’nun saç dökülmesi için belirli tavsiyeleri bulunur. Bunlar yeşil sabun, lavanta yağıdır. Saçları yıkama evresinde yeşil sabun tercih edilir. Lavanta yağı da şekillendirme aşamasında kullanılmalı. Lavanta yağının saç dökülmesine oldukça fazla faydası bulunur.

İlginizi Çekebilir;

Saç Bakımı Parlaklık İçin

Saç Bakımı Püf Noktaları

Saç Bakımı Hindistan Cevizi Yağı Yumurta

Saç Bakımı Zeytinyağı Yumurta Bal

Kanal Tedavisi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.