Doğal Sağlık

Saç Bakımı Parlaklık İçin | Saçların Parlak Ve Yumuşak Olması İçin Ne Yapmalı?

01.03.2021
616
Saç Bakımı Parlaklık İçin | Saçların Parlak Ve Yumuşak Olması İçin Ne Yapmalı?

Saç Bakımı Parlaklık İçin yapılacak birçok şey vardır. Parlamayan saçların en büyük problemi kuruluk ve cansızlıktır. Cansız ve kupkuru saçlar güzel olsalar dahi iyi görünmezler. Yani saçlarınız güzel ve zarar görmemiş olsa bile parlak olmadığı için pek de şık durmazlar.

Bunun için yapılacak birçok şey olsa da en bilineni yumurtadır. Parlaklığı en çok yumurtanın sağladığı bilinse de eğer saçlarınız kuru ise yumurta asla tek başına kullanılmamalıdır. Aksi halde saçınız çok daha sağlıksız görülebilir.

Yumurta Saçı Parlaklaştırır Mı?

Yumurta saçı oldukça parlak bir hale getirmektedir. Öyle ki birçok yağ ile bir arada kullanıldığında en olumlu etkiyi görebilirsiniz. Böylelikle Saç Bakımı ile Parlaklık bu kadar önem arz ederken yumurta kadar maliyeti düşük ve basit bir yöntem ile saçı eski parlaklığına dönüştürebilmek de bir mucizedir.

Saç Bakımı Parlaklık İçin; Saçı Başka Neler Parlaklaştırır?

Yumurta ile birlikte Parlaklık İçin Saç Bakımı birçok yağ kullanılabileceği gibi tüm bunların dışında lavanta yağı seyreltilerek kullanılabilir. Ayrıca ceviz kabuğu suyu ve nar kabuğu suyu da saçı parlatmakta oldukça başarılıdır. Bu ikisi de ayrı ayrı kullanılmalıdır. Kaynayan suya konulmalı ve demlenmelidir. Ardından demlenen suyun ılınması beklenerek saça dökülebilir ve ortalama 10 dakika sonra da yıkanabilir.

Bunun dışında mayonez de iyi bir tercihtir. Mayonez zaten içerisinde yumurta, limon ve zeytinyağı barındırması sebebiyle bir karışımdır ve evde kendiniz yaparak en sağlıklı mayonezi kullanabilirsiniz.

Saç Bakımında Parlaklık Ne Kadar Önemlidir?

Saç bakımındaki en önemli şey saçınızın yanıp yanmamasıdır. Bunun ardından ise parlaklıktır. Parlak olmayan saçlar cansız ve ruhsuz görünürler. Cansız saçlar da hiç şık ve güzel bir görüntü değildir. Bunun için yapılabilecek şeyler vardır ancak parlak saçların temelinde bol bol su içmek ve sağlıklı besinler tüketmek de vardır. Eğer sık sık su içerseniz zaten cildinizin de düzeldiğini görebilirsiniz. Böylelikle kısa sürede saçlarınız da düzelecektir. Saçınız her şeye rağmen parlamıyorsa tahliller yaptırmalı ve kan veya vitamin eksikliğiniz olup olmadığına bakmalısınız. Problem burada da olabilmektedir. Parlaklık İçin Saç Bakımı önem sırasına göre 2.sırada diyebilmemiz mümkündür.

İlginizi Çekebilir;

Saç Bakımı İçin Doğal Yağlar

Saç Bakımı Maskesi Nasıl Yapılır?

Bakır Saç Bakımı | Bakır Saç Tonu Kimlere Yakışır?

Gliserin Saç Bakımı

Kepek Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.