Dyson Saç Şekillendirici | Dyson Saç Şekillendirme Hakkında

02.02.2021
680
Dyson Saç Şekillendirici | Dyson Saç Şekillendirme Hakkında

Dyson saç şekillendirici, dünyanın en çok tercih edilen ve kullanılan ürünlerinin başında geliyor. İnatçı saçlara sahip olanlar için harika bir cihaz. Aynı zamanda saçları çok hızlı bir biçimde şekle sokmak isteyen kişilerin de vazgeçemedikleri arasında yer almakta. Bu mükemmel saç şekillendirici hakkında bilmek istediğiniz her şeyi, yazımız sayesinde öğrenebilirsiniz.

Dyson Firması Ne Zaman Kuruldu?

Dyson, 1991 senesinde faaliyetlerini Birleşik Krallık sınırları içinde başlattı. Sir James Dyson önderliğinde ilk ürünlerini tasarlayıp, piyasaya süren firma, çok kısa bir süre içinde adından söz ettirdi. Teknoloji şirketi birçok farklı konuda insanların en temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için değişik ürünlere imza atıyor. Bunların içinde yer alan Dyson saç şekillendirici, en fazla satılanlardan birisi. Özellikle ünlü birçok ismin kullandığı mevcut ürün, inatçılığıyla dikkat çeken saçlarda bile olumlu bir sonuç alınmasını sağlamakta. Senelik 4.4 milyarlık bir ciroya sahip olan işletme, günden güne bu rakamı yukarıyı çekiyor.

Saç Şekillendirici Nedir?

Dyson saç şekillendirme cihazı, piyasanın en fazla satılan ürünlerinin içinde dikkat çekmekte. Dyson Airwrap olarak da bilinmekte. Firmanın bu harika cihazına geçmeden önce saç şekillendiricilerin genel olarak ne olduğunu bilmek gerekiyor. Özellikle kadınlar her daim güzel olmak isterler. Bunu sağlayabilmeleri için saçlarının diledikleri gibi görünmeleri son derce önemlidir. Her kadının saçı farklı özelliklere sahiptir. Gerek uzunluğu gerekse sahip olduğu görünümü değişiklik göstermektedir. Saçların istenilen şekle sokulması için kullanılan cihazlarlara saç şekillendirici adı verilmektedir. Modern dünyanın ve içinde yaşadığımız çağın artık zaruri olan ürünlerinden birisidir. Dyson saç şekillendirme cihazı bu noktada beklentileri karşılamasından dolayı en iyilerinin içindeki yerini çok uzun bir süre önce almıştır.

Dyson saç şekillendirme aygıtı çalışma mantığında ısı öne çıkar. Isı sayesinde kadınların saçlarına yön vermesi, bunu başarılı bir biçimde koruması her daim kolaydır. Çok eski yıllardan beri kullanılan mevcut ürün, yeni teknolojiler sayesinde daha özel bir hale gelirken, komplike yapısı, rahatlığı ve sahip olduğu ergonomiyle kadınların en fazla kullandığı bir ürün olmayı başarmıştır. Dünya üzerinde bunun ilk örneğine 1906 senesinde rastlanmaktadır.

Dyson Saç Şekillendirici Nedir?

Dyson saç şekillendirme cihazı, piyasada kadınların en çok tercih ettiği, yüksek kaliteye sahip olan bir üründür. Oldukça gelişmiş olan bir teknolojiye sahiptir. Değişik setler halinde satılmasından dolayı kadınlara çok geniş bir skala içinde seçim hakkı tanımaktadır. Hemen sonuç almak için idealdir. Üstelik birden fazla şeklin başarılı bir biçimde ortaya çıkmasını sağlar. Zaman almayan işlemler sayesinde, harika bir görünüme kavuşmanız son derece basittir. Dyson saç şekillendirici fiyatları farklılık göstermektedir. Firmanın çıkarmış olduğu gümüş ve bakır olmak üzere iki değişik renkten oluşan Dyson saç şekillendirici çok büyük bir ilgi görüyor.

Dyson Saç Şekillendirici Özellikleri Nelerdir?

Dyson saç şekillendirme cihazı şu özellikleriyle dikkat çekiyor;

 • Çok farklı renkler kullanılarak tasarlanmış olan Dyson saç şekillendirici, setlerle beraber satılıyor.
 • Oldukça yüksek bir teknolojiye sahip ürünlerde; saçın çekilmesi ve bunun ardından sarılması oldukça kolay. Aynı zamanda şekil verilmesi aşamasında aşırı ısı yerine havanın tercih edilmesi, rahatsız edici durumların önüne geçmekte.
 • Dyson firmasının bu ürünü, farklı her türlü saç tipine tam bir uyum sağlamasından dolayı oldukça işlevsel. Bu ürün sayesinde mükemmel görünüme sahip olan bukleleri elde edebilirsiniz. İşlem çok zaman almıyor.
 • Dyson saç şekillendirici sahip olduğu gelişmiş teknoloji sayesinde; aynı anda hem kurutabilme hem de şekil verme özelliğine sahiptir.
 • Saçtaki nem, kontrol edilebilir ısı ve çok güçlü olan hava akışıyla bir araya getiriliyor. Üstelik çok yüksek olarak tanımlanabilecek bir ısı söz konusu değildir.
 • Mükemmel şekillendirici, dijital şekilde tasarlanmış olan bir motor sayesinde çalışıyor. V9 olan motorlarda tam 13 tane kanatlı pervane mevcuttur. 3.2k Pa güç bu sayede ortaya çıkar. 110.000 rpm’lik bir dönüşü söz konusudur. Coanda olarak bilinen etkinin oluşturulabilmesi için hava basıncını güçlü bir biçimde yaratmaktadır.
 • Dyson saç şekillendirme cihazı ürünlerinde ısı kontrolü akıllı bir sistem sayesinde yapılıyor. Hava akışının sağlamış olduğu sıcaklık, bir saniye içinde 40 defadan çok olacak şekilde ölçülür. Sıcaklık her daim 150 derecenin altında tutulur. Saçlarınızın zarar görmesinin önüne geçilmiş olacaktır.
 • Dyson firmasının üretmiş olduğu fırçalar son derece özel. Coanda etkisine göre üretildi. Düz ve pürüzsüz bir saç şeklinin oluşabilmesi için saçın stilini başarılı bir biçimde fırçanın yüzey kısmına çeker. Bunun ardından saç tellerinin  boyunca havanın itmesi sağlanır. Böylelikle Coanda etkisi denilen şey ortaya çıkar.

Dyson Saç Şekillendirici Setleri Nelerdir?

Dyson saç şekillendirici setleri, farklı saç tipleri için özel olarak tasarlandılar. Şunların arasından seçim yaparak, size en uygun olanını en kısa süre içerisinde satın alabilirsiniz;

 • Saç şekillendirici modellerinden birisi olan Dyson Airwap Complete adındaki ürün, dijital olan bir motora sahiptir. V9 gücündeki Dyson saç şekillendirici seti içeriğinde; 30 ve 40 mm’lik iki başlık, sert düzleştirme fırçası, yumuşak düzleştirme fırçası, yuvarlak bir biçimde hacimlendirme yapabilme özelliğine sahip fırça, ön şekillendirmede kullanılan kurutucu, kaymayan ve ısıya dayanıklı olan altlık ve taba renginde saklama kutucu yer almaktadır.
 • Dyson Airwap Complete (Siyah – Mor) ise son dönemde Dyson saç şekillendirici ürünleri arasında en çok satanlardan birisi. 9 Voltluk dijital motoru sayesinde son derece güçlü. Siyah renkli saklama kutusu, ön şekillendirme kurutucusu, yuvarlak boyutlu hacimlendirici fırça, hem sert hem de yumuşak düzleştirici fırça ve 40 ile 30 mm Airwrap başlıkla satılıyor.
 • Saç şekillendirici çeşitleri bunlarla sınırlı değil. Airwrap Smooth Control adındaki yeni ürün, özellikle bukle ve dalga yapmak için ideal. Aynı zamanda saçları düzleştirebilmek için özel tasarlanmış fırçayla satışta. Dyson saç şekillendirici iki başlığa sahip. Bunlardan birisi 30 mm iken diğeri ise 40 mm. Taba  rengi kullanılarak tasarlanmış kutu, dayanıklı olan altlık, sert özelliğe sahip düzleştirici ve ön kısımlarda şekillendirme için tercih edilen kurutucuyla dikkat çekmekte.

Dyson Kullanımı Nasıldır?

Dyson saç şekillendirici sayesinde farklı birçok saç modelinin yaratılması mümkündür. Bunlar şöyledir;

Yüksek Hacimli Bukleli Saçlar: Birçok kadın her zaman bukleli olan saçları tercih etmektedir. Farklı ürünlerle bunu sağlamak gerçekten zor bir işlemdir. Dyson saç şekillendirici sayesinde ise en kısa sürede hacmi yüksek olan buklelerin oluşturulması oldukça keyifli bir işlemdir. Bu sayede dilediğiniz gibi dalga yaratabileceksiniz. Bunu yapabilmek için 40 mm uzun başlığa sahip olan ürünü tercih etmeniz gerekiyor. İlk olarak saçınızın kurutulması lazım. Bunu mutlaka bir havluyla gerçekleştirin. Hemen ardından ise düzleştirme fırçasını kullanarak, saçınızı hafif nemli bir biçimde kalana kadar düzleştirmeniz çok önemli.

Daha sonra ise saçınızı bölümlere ayırarak devam edin. 40 mm’lik bir uzunluğa sahip olan başlığı takın. Hemen bunun altında yer alan bölümlerden birisini seçin ve oklara doğru yönlendirme işlemini gerçekleştirin. 15 saniye boyunca bu pozisyonu korumanız ve saçınızın kurumasına kadar devam etmeniz gerekmektedir. Buklenin sabitlenmesi ise yine basit bir işlemle mümkündür. 5 ya da 10 saniye boyunca soğuk hava sağlayan düğmeye basmalısınız. Daha sonra bukleyi bırakabilmek için makineyi kapatın. Saçın alt kısmında da aynı şeyi yapmanız lazım. Çok daha doğal bir görünüme kavuşmak adında kullanım esnasında başlığın yönünü değiştirmek dikkat edilecek bir ayrıntıdır. Üst kısımları bırakarak işlemi tekrar edin. Doğal bukle yaratabilmek için saçı hafif şekilde ayırmayı unutmayın. Dyson saç şekillendirici sayesinde artık istediğiniz görünümü bu şekilde elde etmiş olursunuz.

Dalgalı Kısa Saçlar Yaratın

Saç şekillendirici sayesinde hem dalgalı ve kısa saçlar yaratmak mümkünüdür. Bunun için yine 40 mm başlıkların kullanılması gerekiyor. İlk işlem ise saçın kurutulmasıdır. Ancak hafif olacak biçimde nemli kalması şart olduğundan, ön şekillendirme olarak bilinen kurutucu kısmının bu süreç içinde tercih edilmesi gerekiyor. Hemen ardından saçı bölümlere ayırın. Arkadan topuz şeklinde toplamak, bu işlemin yapılması noktasında size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Sert olan düzleştirme fırçasını takın. Dyson saç şekillendirme cihazı kullanırken, perçeminizi kaldırmanız ve bunun ardından şekillendirmeye başlamanız gerekiyor. Bu noktada sabitleme adına 5 veya 10 saniye boyunca soğuk hava sağlayan düğmeye basmanız da şarttır.

Dyson firmasının bu ürünü ile işleme devam edin ve 40 mm ebatlarında tasarlanmış olan başlığı takın. Cihaz üzerinde yer alan okların ters istikametinde olacak şekilde saçınızı başlığın etrafına sarmalısınız. 15 saniyeye kadar turun. Sabitlemek için yine soğuk hava düğmesini kullanmalısınız. Cihazı kapatın ve işlemi de bu şekilde Dyson saç şekillendirici sayesinde bitirin. Dilediğiniz görünümü elde etmiş olacaksınız.

Klasik Bukleler: 20 mm olarak dizayn edilmiş olan başlıklar kullanılabilir. Özellikle klasik bukle yaratabilmek için bunu tercih edin. Islak olan saçlarınızı yine biraz nemli olarak kalacak şekilde kurutun. Dyson saç şekillendirici ile bunu yapmalısınız. Bölümlere ayrılmış olan saçlarınıza şekil verebilmek için 20 mm başlığını, okların tersi yönünde takarak devam edin. Alttaki kısımlardan birisini oka doğru yönlendirin.

Saçın kuruması için 15 saniye kadar beklemeniz gerekiyor. Soğuk hava düğmesi sayesinde bunu sabitleyebilirsiniz. Böylelikle çok daha kalıcı bir şekil ortaya çıkacak. Mevcut işlemi saçın diğer tarafında, altta kalmış olan bölümler içinde uygulayın. Üst bölümleri bırakarak buna devam edin. Ardından başlığı değiştirin ve diğer yöne bakanını seçin. Gerek dolgunluk gerekse hacim için başınızı öne, aşağıya ve yukarı doğru sallamanız, harika bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Verilmiş olan bu şekil çok uzun bir süre boyunca kalıcılığını koruyacaktır.

Dyson Aksesuarları Neler?

 • Bu harika şekillendiriciler birden çok aksesuarla kullanılabilir. Set içinde yer alan ürünlerin yanı sıra değişik başlıkları satın alabilirsiniz. Bunlar bukle ve dalga, hacimli ve pürüzsüz olarak sınıflandırılmış.
 • Ürünün saklama kutuları son derece şık. Siyah küçük, taba renkli küçük ve son olarak büyük ebatlara sahip olan taba renge sahip saklama kutuları mevcuttur.
 • Aynı zamanda siyah ve fuşya ile siyah ve mor uyumunun başarılı olduğu iki değişik seyahat çantası da satışta.

Dyson Saç Şekillendirici Satış İşlem ve Hizmetleri Nasıldır?

Dyson saç şekillendirici satın alma işlemlerini çok hızlı bir biçimde firmanın resmi sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için Türkçe olan sayfaya erişimin ardından üyelik alın. Hesabınızı oluşturduktan sonra ilgili modellerin içinden seçiminizi gerçekleştirin. Dyson saç şekillendirme cihazı olarak satılan ürünler ve setler, bedava kargo opsiyonu sayesinde masrafsız olarak adresinize postalanacaktır. Dyson saç şekillendirme aygıtı 2 yıllık bir garanti süresine sahiptir. 14 günlük zaman dilimi içinde hiçbir koşul olmadan ürünü geri iade edebilme şansınız bulunuyor. Gerek canlı yardım alanı gerekse email yollayarak profesyonel destek alabilirsiniz.

Dyson Saç Şekillendirici Fiyatları Nasıl?

Dyson saç şekillendirici fiyatları iki farklı meblağ üzerinden belirlenmiş. Dyson Airwrap Smooth + Control adındaki ürün 3.499.00 TL’ye satılmakta. Trendyol, Hepsi Burada ve bunun gibi birçok ünlü online alışveriş sitesine baktığımız zaman aynı meblağlar karşımıza çıkıyor. Şirketin en son ürünü olan ve seyahat çantasıyla satılan Dyson Airwrap Complete (Gümüş – Bakır) seti 3.799.00 TL. Diğer iki set içinde şirket aynı fiyatları belirlemiş durumda.

Dyson Airwrap Complete kaç TL?
Dyson airwrap Complete saç şekillendirme seti yaklaşık, 4 bin TL’dir. Ürün içerisindeki şekillendirmelere göre fiyatın 5 bin TL’ye kadar da yükselmesi görülebilir.
Dyson saçı yakar mı?
Dyson, saçı yakmayan bir üründür. Ancak düzleştirici ya da maşa setlerini saçta uzun süre olarak tuttuğunuz takdirde belirli bir süreçten sonra saça zarar verir. Her türlü ısıtıcının saça zarar vermesi mümkün. Burada işlemler kısa süre içerisinde yapılıp, şekillendirme gerçekleşmeli.
Dyson Airwrap saç kurutuyor mu?
Dyson airwrap içerisinde saç kurutma makinesi de bulunur. Saçı istenilen doğrultuda kuruttuğu gibi herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Başlığı sayesinde doğru bir eğime sahiptir. Bu sebepten dolayı saçlarınızı istenilen şekilde rahatlıkla kurutabilirsiniz.
Dyson saça zarar verir mi?
Dyson saç şekillendirme setinin saçlara herhangi bir zararı bulunmaz. Günümüzde saçlar için kullanılan her türlü ısıtıcı, saçlara zarar verir. Bu yalnızca Dyson için geçerli değildir. Saçta uzun süre olarak tutulmaması gerekir. Yalnızca şekillendirme yapılıp saçlar rahat bırakılmalı. Elektrik enerjisi bakımından Dyson, saça zarar verme kabiliyeti en düşük üründür.

İlginizi Çekebilir;

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.