Doğal Sağlık

Argan Yağı Saç Bakımı | Argan Yağının Faydaları Nelerdir ?

27.02.2021
539
Argan Yağı Saç Bakımı  | Argan Yağının Faydaları Nelerdir ?

Argan Yağı Saç Bakımı; Kadınlar için saçlarının ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yoktur herhalde. Bakımlar yaparız, her duygusal boşluğumuzda mutlaka saçlarımızla oynarız yani kestiririz, boyatırız vs. Peki, bizler için bu kadar önemli olan saçlarımıza gerçekten iyi bakıyor muyuz?

Her gün düzleştirme, kıvırcık olması için maşa, yoğun güneş ışığı, düzenli olarak gerçekleştirilen saç boyama işlemleri derken ona verdiğimiz hasar epey büyük oluyor. Bunu telafi etmek adına yapabileceğimiz, uygulayabileceğimiz bazı bakım önerileri var. Gelin bu önerilerden en çok tercih edilene beraber bakalım.

Argan Yağı Nedir?

Argan yağı; Fas’ta bulunan Argan ağaçlarındaki argan meyvelerinin toplanıp ezilmesi ile elde edilen dünyanın en pahalı yağlarından biridir. Hepimiz onu saç bakımındaki faydaları sayesinde biliriz ama o aslında yemekler için kullanılan bir yağ.

Argan Yağının Faydaları Nelerdir?

Argan yağı saç bakımı önerilerinde sıkça kullanılıyor. Bunun sebebi içeriğindeki saçı besleyen vitamin ve mineraller.

  • Yapısında bulunan E vitamini ve Omega 3, Omega 9 sayesinde saçları kökten uca besler ve daha dayanıklı olmasını sağlar.
  • Argan yağı saç bakımı,saç yapısına esneklik kazanır böylece koparak dökülmeleri azaltır.
  • Saça parlaklık ve canlılık kazandırır.
  • Güneşten gelen yoğun ve zararlı ışınların verdiği hasarı tedavi eder.
  • Argan yağı saçbakımı, saçta kepek oluşmasını önler.
  • Saçı nemli tutar böylece daha kolay taranmasını sağlar.

Argan Yağı Bakımı

Argan yağı saç bakımı önerileri arasında dikkat etmeniz gereken en doğru yöntemi seçmek. Örneğin; argan yağını duştan sonra saça masaj yapılarak kullanıldığında daha etkili oluyor. Duştan sonra bir havlu yardımı ile saçlarınızın ıslaklığını aldırın. Nemli halde olan saçlarınıza dipten başlayarak argan yağını sürün ve masaj yapın.

Argan Yağı Bakımı İşe Yarıyor mu?

Argan saç bakımı yönteminden gözle görülür sonuçlar elde etmek için biraz sabırlı olmanız gerek. Her duştan çıktığınızda düzenli olarak bu bakımı uygularsanız yaklaşık bir ay sonra etkilerini görmeye başlayacak ve saçlarınızın canlandığını hissedeceksiniz. Ancak duştan sonra saçlarınızı kuruturken ısı ayarının çok yüksek bir seviyede olmamasına dikkat edin. Bu da saçlarınıza hasar veren bir durumdur.

İlginizi Çekebilir;

Argan Yağı Faydaları

Vücut Nemlendirici Doğal Yağlar

Saç İçin Doğal Yağlar

Doğal Yağlar Ve Cilde Faydaları

Saç Bakımı İçin Doğal Yağlar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.