Doğal Sağlık

Saç Bakımı Çörek Otu Yağı | Çörek Otu Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

11.03.2021
711
Saç Bakımı Çörek Otu Yağı | Çörek Otu Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Çörek otunun hem vücut için hem de saçlar için sayısız faydası var. Her gün bir mucizesini daha öğrendiğimiz çörek otunun saçlar için de faydası çok büyük. Saçları saç köklerinden başlayarak en uç noktasına kadar besler. Saç dökülmesi ve kepeklenmeye karşı da oldukça etkili olan çörek otu, saçlara maske şeklinde kolaylıkla uygulanabilir. Saç bakımı çörek otu yağı ile yapıldığında saç ve saç derisi için vitamin ve mineral desteği sağlar.

Saç Bakımı Çörek Otu Yağı; Çörek Otu Yağının Saçlara Faydaları Nelerdir?

Çörek otu yağı hem günlük rutin beslenmenin bir parçası olarak kullanılırken hem de saçlar için bakım amaçlı da kullanılabilir. Bu şekilde saçlar daha dolgun, parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Oldukça kolay bulunabilen çörek otu yağı hem aktarlarda hem de marketlerde satılır.  Saç ve saç derisi bakımı çörek otu yağıyla yapıldığı zaman saçlar daha hızlı ve sağlıklı şekilde uzar.

Saçları köklerinden başlayarak uçlarına kadar besler, saç kırıklarının onarılmasına yardımcı olur. Saçların dökülmesine karşı direnç kazandırır ve güçlenmesini sağlar. Özellikle alternatif tıp uzmanları tarafından saç bakımı çörek otu yağı ile yapılması konusunda tavsiyeler verilmiştir. Çörek otu yağının içerisinde yüzde 35 bitkisel yağ, yüzde 20 protein ve yüzde 25 oranında da karbonhidrat bulunur. Bu sayede saç derisi güçlenir ve saçların dökülme oranı azalarak saçlar canlılık ve parlaklığına kavuşur.

Kepek İçin Çörek Otu Yağı Kullanılır Mı?

Çörek otu yağının faydaları saymakla bitmez. Saçlar için de sayısız faydası olan çörek otu kepek oluşumunu engellemesi ile de oldukça faydalıdır. A, B, C vitaminleri, demir, magnezyum, potasyum, bakır, sodyum ve fosfor içermesi sayesinde saç derisinden gerekli tüm vitaminlerin alınması sağlanır.

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Saçlar yıkanmadan önce saç derisine çörek otu ile masaj yapılmalıdır. Saç derisine iyice yedirildikten sonra yaklaşık bir 20 dakika beklendikten sonra şampuan ile yıkanmalıdır. İçerisindeki vitamin ve mineraller saç derisine nüfuz edecek ve kepek oluşumunu engelleyecektir. Saç bakımı çörek otu yağı ile yapıldığı zaman saç bakım kremleri, sprey, şekillendirici gibi kimyasallardan dolayı biriken toksinlerin de atıması sağlanmış olacaktır.

Çörek otunun saça faydaları nelerdir?
Çörek otunun saça birçok faydası bulunur. Bunlar içerisinde en önemlisi güçlendirici bir özelliğe sahiptir. Sağlıklı saçlar istediğiniz takdirde çörek otu, saç kırılmalarını büyük ölçüde önler. Aynı zamanda saçta kepek oluşumu olduğu takdirde de, çörek otu önerilir.
Saç dökülmesine çörek otu yağı iyi gelir mi?
Saç dökülmesine, çörek otu yağı oldukça iyi gelir. Etkili sonuçlar görebilmek adına kesinlikle denemelisiniz. Duş sonrasında ya da duş öncesinde saç derisine derinlemesine yedirdiğiniz takdirde zamanla etkileri görülmeye başlar. Ancak çörek otu yağını düzenli olarak saçlarınıza uygulamanız önemli bir detaydır.
Çörek otu yağı nasıl kullanılmalı?
Çörek otu yağını ciltte, saçta ya da beslenme açısından kullanabilirsiniz. Kahvaltıdan önce çörek otu yağını ağız yoluyla aldığınız takdirde midede rahatlama yaşanır. Saçlarınız için diplerine uygulamanız önerilir. Cildinize de tercihen pamuk yardımıyla tercihen de elinizde birlikte masaj yaparak uyguladığınız takdirde parlak canlı bir görünüm oluşması mümkün.
Çörek otu yağı ne sıklıkla kullanılır?
Çörek otu yağı, oldukça yoğun bir bitkisel yağdır. Sürekli olarak kullanmak doğru değildir. Ancak 2 haftada bir, 3 haftada bir düzenli olarak çörek otu yağı kullanılabilir. Tercihan haftada iki ya da üç kez, cilt ve saç bakım rutinlerinizde kullanılması önerilir

İlginizi Çekebilir;

Çörek Otu Yağı

Çörek Otu Yağı Faydaları

Saç Bakımında Çörek Otu Yağı

Düğün Çiçeği Yağı

Kepek Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.