Doğal Yöntemle Varis Tedavisi | Varise Kesin Çözüm Nedir?

18.05.2021
561
Doğal Yöntemle Varis Tedavisi | Varise Kesin Çözüm Nedir?

Varisin tıptaki tanımı, vücutta bulunan toplardamarların genişlemesi ve olağan damarın dışında bir artış göstermesi denebilir. Bu sebeple, damar duvar yapısı bozulur. Genellikle ileriki yaşlarda görülmeye başlayan rahatsızlığın, tercihen hastane ortamında da tedavisi yapılabilir. Doğal yöntemle varis tedavisi de, ev ortamında mümkündür.

Varise İyi Gelen Bitkisel Ürünler

Varis bir doktor gözetiminde gerçekleşen, rahatsızlıktır. Yalnızca ilaçlarla iğnelerde değil, doğal yöntemle varis tedavisi de mümkün bir durumdur. Bunun için kullanılan ürünler;

 • At kestanesi
 • Sahil çalı
 • Tavşan kirazı
 • Üzüm çekirdeği
 • Altın otu
 • Ve son olarak elma sirkesi uygulanabilir.

Ürünleri uygulamadan önce bir doktora danışılması önemlidir. Aksi takdirde alerjik reaksiyon gösterebilir. Bunun devamında ciddi rahatsızlıkların oluşmasını sağlar. Bahsi geçen ürünler varis bulunan alana uygulanmadan önce, bir uzman hekime danışılması daha sağlıklı olur.

İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

Varisten Korunma Yolları Nelerdir?

 • Varisin oluşumundaki en önemli etkenlerden birisi, uzun süre ayakta durmaktır. Bu sebeple uzun süre ayakta olduğunuz zamanlarda oturmanız ve tekrardan aynı işi yapmanız gerekiyor.
 • Yüksek topuklu ayakkabılar belirli bir yaştan sonra varis oluşumunun temelini sağlar. Bu yüzden yüksek topuklu ayakkabı kullanmamaya dikkat edin.
 • Aşırı dar giysiler kan dolaşımına zarar verir. Özellikle çorap lastikleri burada ince bir detaydır.
 • Bacaklarınıza soğuk su ile gece uyumadan önce sürekli olarak masaj yapabilirsiniz. Bu hem varisleri azaltır, hem de damar yollarını rahatlatan önemli bir durumdur.
 • 50 yaş üzeri kişiler, yoğun baharatlı gıdalar tüketmemelidir. Bu da yine damar yollarına zarar verip, varis oluşumuna sebep gösterebilir.

Doğal Yöntemle Varis Tedavisi Nasıl Gerçekleşir?

Doğal yöntemle varis tedavisi, evde bulunan belirli yiyecekler ya da bitkisel ürünler ile uygundur. Bunlar içerisinde elma sirkesi, bacaklardaki ödemi azaltır. Altın otu olarak bilinen sarı çiçekler ise varis şikayetine iyi gelir. Ancak altın otunun tercihan kaynatabilirsiniz. Aleo Vero ile yapılan yağları da, bacaklarınıza masaj şeklinde uygulayabilirsiniz. Üzüm çekirdeği ya da at kestanesi gibi ürünleri, sıcak su ile kaynatıp bacaklarınızda varis olan bölüme sürüp, yıkayabilirsiniz. Bu da doğal yöntemle varis tedavisi içerisine girer.

Varis Tedavisi İçin Evde Ne Yapılabilir?

Bitkisel çözüm önerilerini dikkate alarak varis tedavisine geçebilirsiniz. Özellikle de ekinezyanın bir hayli etkili olduğunu unutmamak gerekir. Bu bitki sayesinde varisler gözle görülür şekilde ortadan kalkar. Ardından ise maydanoz suyu tavsiye edilebilir. Buna ek at kestanesi ile hazırlanan özel kürlerden de faydalanabilir ve varislerden kurtulabilirsiniz.

Varis İçin Hangi Yağ Kullanılır?

Varise iyi gelen bitkisel yağlardan da tercihinizi yapabilirsiniz. Özellikle de at kestanesi yağının varislere karşı etkili olduğu bilinir. Şöyle ki pamuk yardımı ile varislerin yoğun olduğu alanlara uygulanması gerekir. Buna karşı varisten kaynaklı ortaya çıkan ödem ile kaşıntıların son bulması sağlanabilir.

Varisler İçin Ne İyi Gelir?

Adaçayının varislere iyi geldiğini belirtmek gerek. Gün içerisinde 2 – 3 kere içilen adaçayının iyi geldiği tek alan varisler olmuyor. Buna ek bağışıklık sistemine de iyi gelmektedir. Aynı zamanda yaygın olarak çoban püskülü temin edilir. Püskül sayesinde varis görünümlerine son verilebilir.

Varis Kendi Kendine Geçer Mi?

Varislerin zaman içerisinde kendi kendine yok olduğu görülmemiştir. Kılcal olan varislerin damarlardan kaynaklı olarak ortaya çıktığı görülür. Damar genişlemesi de zamanla düzelmez. Sonuç olarak tedavi prosedürlerine yer verilir. Varisin yapısına ve etkilerine bağlı olarak ayrı tedavi yöntemlerine değinilir. Tedavinin uygulanması halinde de varis problemlerinin sona ermesi esas alınır.

İlginizi Çekebilir;

Varis Tedavisi

At Kestanesi Yağı Faydaları

Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Emziren Anne Diyeti | Emziren Anneler İçin Diyet

Doğal Yöntemle Tansiyon Düşürme

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.