Doğal Sağlık

Doğal Yöntemle Tansiyon Düşürme | Hızlı Bir Şekilde Tansiyon Nasıl Düşürülür?

14.05.2021
687
Doğal Yöntemle Tansiyon Düşürme | Hızlı Bir Şekilde Tansiyon Nasıl Düşürülür?

Tansiyon yüksekliği, riskli ve oldukça önemli bir durumdur. Tansiyon fazlasıyla yüksek olduğu takdirde, devamında birçok hastalığı getirebilir. Bu sebeple ev içerisinde anlık olarak tansiyon yükseldiği takdirde, doğal yöntemle tansiyon düşürme teknikleri bulunur. Peki, doğal yöntemle tansiyon düşürme nedir?

Yüksek Tansiyon Belirtileri Nelerdir?

Tansiyon tıp alanında sinsi bir hastalık olarak ifade edilir. Sessiz ve kişiyi anlık olarak etkileyebilir. Burada gün içerisinde yaşadığınız belirli belirtiler, tansiyonunun yükseldiğini gösterebilir. Bunlar;

 • Ense kökünde hızlı bir şekilde oluşan ağrı
 • Burun kanaması
 • Nefes darlığı
 • Düzensiz kalp atışları
 • ve son olarak baş dönmesi gibi belirtiler, tansiyonun yükseldiğini ve bu belirtilerin artış gösterebilmesini sağlar.

Yüksek tansiyon, riskli bir hastalıktır. Beraberinde birçok hastalığı da getirebilir. Bu sebeple ev içerisinde olduğu takdirde, doğal yöntemlerle bunu düşürebilirsiniz.

İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

Tansiyon Düşürmeye Yarayan Yiyecekler Nelerdir?

Doğal yöntemle tansiyon düşürme yiyecekleri, her evde rahatlıkla bulunabilir. Tansiyonun yükseldiği takdirde, nefes darlığı yaşayabilirsiniz ya da burun kanaması gibi belirtileri sağlar. Bunu yaşadığınız takdirde, sakince oturup bu yiyecekleri yavaş yavaş tükettiğiniz takdirde tansiyonunuz normal dengesine geri gelir. Bunlar;

 • Nane çayı
 • Pancar suyu
 • Nar
 • Limon
 • Ve son olarak sarımsak

Her birinin ayrı ayrı uygulama yöntemi bulunur. Ancak bilinen en önemli detay, yavaş yavaş tüketilmesidir. Hızlı bir tüketimi olduğu takdirde, tansiyon olağanından daha fazla yükselebilir.

Doğal Yöntemle Tansiyon Düşürme Nasıl Sağlanır?

Ev içerisinde hiç beklemediğiniz bir anda tansiyonunuz yükseldiği zaman, başınızı yavaşça soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Soğuk su tansiyonu düşürdüğü gibi sinirleri de uyarır. Bu da kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlayabilir. Aynı zamanda oldukça da etkili bir çözümdür. En doğal yöntemlerden bir diğeri ise kekiktir.

 • Kekik tüketimi, tansiyon üzerinde kesinlikle fazlasıyla etkilidir. Tansiyon düşüren birçok yiyecek olur. Ancak bunlar içerisinde etkili olanlar, anlık olarak tansiyonun indirilmesini sağlar.
 • Burada yoğurt ya da ayranda tercih edilebilir. Ancak doğal yöntemle tansiyon düşürme ürünlerinin tuzsuz olması, önemli bir detaydır. Tansiyonunuz düştüğü anda baş dönmesini gidermek adına bir tabak yoğurdu, yavaş yavaş tüketebilirsiniz.
Tansiyonu en hızlı ne düşürür?

Tansiyonu düşürmek için medikal ilaç kullanılması adına muhakkak doktordan onay alınması gerekir. Bunun dışında tansiyonun düşürülmesi için tuzdan uzak durulması, limonlu su içirilmesi tavsiye edilen alternatiflerden bir tanesidir. Bu aşamada sarımsak da tansiyonu düşüren doğal seçenekler arasında yer almaktadır. Fakat bu besinlere genel bir alerjiniz olmasından da emin olmanız gerekir.

Yüksek tansiyon nasıl düşer?

Yüksek tansiyonun hangi kıstaslardan etkilenerek yükseldiğinin kapsamlı şekilde araştırılması gerekmektedir. Tansiyon hastalığı ile alakalı yapılan bilimsel açıklamalarda ve araştırmalarda bu durumun büyük bir yüzdesinin sinir ile alakalı olduğunu da belirtmek gerekmektedir. Stresten uzak durmak en temel önlemlerin başında gelir. Verilen bu tavsiyelerin yanı sıra doktorunuzun reçete ettiği ilacı da sorunsuz şekilde kullanmaya devam etmelisiniz.

Tansiyonu dengelemek için ne yapmam lazım?

Tansiyonu dengelemek için olabildiğince stresten uzak durmanız gerekmektedir. Stresten uzak durarak en azından dış kaynaklardan mütevellit ortaya çıkan sorunları büyük ölçüde aşma fırsatını da elde edebilirsiniz. Tansiyonun dengelenmesi için bol su tüketimi yaz aylarında daha da önem arz eder. Bu şekilde hem vücut sağlığınızı koruma imkanını elde edebilir hem de sıcak kaynaklı tansiyon yükselmelerinden uzak durmalısınız. Güneşin en etkin olduğu saatlerin başında gelen öğle saatlerinde, güneşten uzak durmalısınız.

Yüksek tansiyon için evde ne yapılabilir?

Yüksek tansiyon için evde yapılacak olan en temel müdahale limon suyu içilmesidir. Limon suyu kan akışını dengeleme ve tansiyonun oluşturduğu basıncı yavaşlatma konusunda büyük bir etki sergilemektedir. Fakat limon suyunu kullanacak olan kişilerin midelerinde herhangi bir sorun olmadığından emin olmaları gerekir. Midelerinde sorun olan kişiler limonun içeriğinde bulunan asitli yapı sebebi ile durumdan olumsuz etkilenebilirler.

İlginizi Çekebilir;

Yüksek Tansiyona İyi Gelen Yiyecekler

Düşük Tansiyona İyi Gelen Yiyecekler

Doğal Yöntemlerle Et Beni Yok Etme

Doğal Yöntemle Şeker Nasıl Düşürülür?

Doğal Yöntemle Varis Tedavisi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.