Acı Biberin Cinselliğe Faydaları | Acı Biber Azdırır Mı?

13.10.2021
728
Acı Biberin Cinselliğe Faydaları | Acı Biber Azdırır Mı?

Acı Biberin Cinselliğe Faydaları; tüm toplumlarda cinsellik, ürememizi sağlamak- türümüzü genişletmek için elzem ve bir o kadar da önemlidir. Cinsel hayat denildiğinde, bu olgunun içerisine tüm duygularımızın oluşmasını ve hissetmemizi sağlayan hormonlar devreye girmektedir. Bazen hepimizin belirli dönemlerde hormon seviyelerinde düşüşler ya da artışlar meydana gelebilmektedir. Bu durum hem fiziksel hem de ruhsal yorgunluklar, sinir stres, mutluluk- üzüntü gibi birçok farklı olay dahilinde değişebilmektedir.

Bazı insanlarda ise hormon seviyesi sürekli olarak düşük bir halde olabilmekte ve bu da kişilerin cinsel hayatını olumsuz olarak etkileyebilmektedir. İşte bu tür sorunlar yaşayan kişiler için bu probleme doğal yollarla çözüm sağlayabilecek bir önerimiz bulunmakta; “ acı biber “.

Pek çok kişi acı biberin cinselliğe faydaları konusunda bilimsel ya da deneyimsel bir tecrübeye sahip değil. Bu yüzden de ilk etapta ön yargı ile yaklaşılmasını sağlayan bir besin olduğunu kabul ediyoruz. Ancak bu mucizevi besinin cinsel hayatı ne kadar renklendirdiğini duyduğunuzda eminiz ki siz de ön yargılarınızdan sıyrılacak ve bunu tecrübe etmek isteyeceksiniz.

Acı Biberin Cinsel Hayata Etkileri Nedir?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere acı biberin cinsellik üzerinde oldukça geniş ve yararlı etkileri bulunmakta diyebiliriz. Bunları ifade edecek olursak uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar neticesinde acı biberin erkeklerdeki testosteron seviyesini artırdığı söylenmektedir. Ayrıca bu besin, kan dolaşımını hızlandırdığı için de kişilerin kendilerini cinsel ilişki için daha fazla hazır hissettikleri belirtilmiştir. Bu konudaki araştırmalar Grenoble Üniversitesi’ndeki uzmanlar tarafından yaklaşık 114 kişilik bir erkek grubu üzerinden denenmiş ve deney sonucunda da acı yiyen hemen hemen tüm erkeklerin testosteron seviyelerindeki artış gözlerden kaçmamıştır.

Bu yüzden bu deney ile birlikte artık acı biberin cinselliğe faydaları da bilimsel olarak kanıtlanmıştır diyebiliriz.

Cinsel Gücü En Çok Ne Artırır?

Cinselliğin hayatımızın en önemli ve vazgeçilemez bir parçası olduğunu hepimizi biliyoruz. Bu noktada özellikle erkekler, cinsel performanslarını artırmak ve partnerlerini memnun etmek için çeşitli yolların varlığını araştırmaktalar diyebiliriz. Bilindiği üzere erkeklerin bu konudaki performans takıntıları tüm toplumlarda var olan bir durumdur. O yüzden pek çok erkek, cinsel performanslarını artırmak adına kimyasallardan ya da sağlıklarına zarar verecek bir takım yollardan çareyi aramaktadır. Ancak aslında buna hiç gerek olmadığını ve doğal yollar ile de performansın artırılabileceğini söylemek mümkün. Acı biberin cinselliğe faydaları konusundan sonra en çok merak edilen sorulardan biri de cinsel gücü en çok neyin artırdığıdır. Bunun için sizlere cinsel performansı artıracak bazı doğal besinler listesini şöyle sıralayabiliriz;  roka, fındık, yulaf ezmesi, ginseng, zencefil, çikolata, kabak çekirdeği, avokado, keçi boynuzu.

Cinsel İsteği Artırmak İçin Ne Yapmalı?

Çağımızın en büyük sorunlarından birinin stres olduğunu söylemeye herhalde gerek yoktur. Stres, vücudumuzdaki istisnasız tüm mekanizmaları olumsuz olarak etkilemekte ve bu nedenler her konudaki verimi düşürmektedir. Bu durum, cinsel hayat konusunda da geçerli olan bir husus olduğu için cinsel isteğin artırılması konusunda yapılması gerekenler listesinde, stresi azaltmak eylemi baş sırada yer almaktadır diyebiliriz. Çünkü stres, kadın- erkek istisnasız bir şekilde hormonlarımızdaki artışı engellemekte ve isteksiz hissetmemizi sağlamaktadır.

Acı biberin cinselliğe faydaları konusundan yukarıda bahsetmiştik. İşte bu ve bunun gibi cinsel gücü artırmaya yarayan ( yine yukarıda bahsettiğimiz ) yiyeceklerin tüketilmesi, cinsel isteği artırmak adına yapılması gereken bir diğer adım olacaktır. Ancak burada önemli bir uyarı yapmak gerekli; bu yiyecekler cinsel gücü artırıyor diye fazla fazla bol keseden de tüketilmemeli. Çünkü her şeyin fazlasının zarar olduğunu söylemeye gerek yoktur diye düşünüyoruz.

Cinsel isteği artırmak için yapılması gereken diğer eylemler de aşağıdaki maddeler içerisinde belirtilmiştir:

  • Düzenli ve yeterli uyku
  • Düzenli olarak egzersiz yapmak
  • Bu konuda özgüven kazanmak
  • Vücudun ısısını artırmak
  • Düzenli ve dengeli beslenmek
  • Daha pozitif bir yaşam tarzını benimsemek

Kahve Cinsel İsteği Artırır mı?

Acı biberin cinselliğe faydaları konusundan sonra en çok merak edilen başka bir soru da kahve ile ilgili olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlamda yapılan çeşitli araştırmalar sonucunda pek çok kişi kahvenin cinsel isteği artırıp artırmadığı konusunda merak içerisindedir diyebiliriz. Bunu merak edenler için, günde 2 bardak olacak şekilde içilen kahvenin erkeklerdeki cinsel isteği ve gücü artırdığını söylemek mümkün. Bu da Texas Üniversitesi’nde yapılan bilimsel bir araştırmanın sonucunda kanıtlanan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu yüzden cinsel gücü artırmak niyetinde olan kişiler için günde 2 bardak kahve içmenin olumlu faydaları olduğunu söyleyebiliriz. Tabi yine her zaman olduğu gibi bunu abartmamak gerektiğini vurgulayalım. Çünkü fazlasının da tam tersi bir etki yaratması mümkün olabilir.

Cinsel İsteği Azaltan Şeyler Nelerdir?

Acı biberin cinselliğe olan faydaları konusundan sonra diğer bir merak edilen de cinsel isteği azaltan besinlerdir. Gün içerisinde tükettiğimiz birçok besinin cinsel isteği öldürdüğünü ya da azalttığını söylemek mümkün. Bunların başında da; nane, balık ve deniz ürünleri, peynir, konserve besinler, fast food türü yiyecekler gibi besinler gelmektedir.

Nane Cinsel Gücü Azaltır mı?

Evet, araştırmalara göre nane içerisinde bulunan mentolün cinsel isteksizlik yarattığı söylenmektedir.

Türk Kahvesi Cinsel Gücü Artırır mı?

Evet, yapılan araştırmalar sonucunda günde 2 fincan kahve içmenin cinsel gücü artırdığı bilinmektedir.

Hangi Kahve Cinsel Gücü Artırır?

Yapılan araştırmalar doğrultusunda içerine keçi boynuzu özü konularak yapılan kahvenin cinsel gücü en az 2 kat artırdığı söylenmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Cinselliğe İyi Gelen Yiyecekler | Ne İyi Gelir?

Cinselliğe Faydalı Meyveler

Balık Yağının Cinselliğe Faydaları

Demir Eksikliğinin Cinselliğe Etkisi

Greyfurtun Cinselliğe Zararları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.