Cinselliğe Hangi Yiyecekler İyi Gelir | Cinsel Gücü En Çok Ne Artırır?

27.10.2021
602
Cinselliğe Hangi Yiyecekler İyi Gelir | Cinsel Gücü En Çok Ne Artırır?

Cinselliğe Hangi Yiyecekler İyi Gelir; Hepimizin bildiği üzere günlük hayatta tükettiğimiz pek çok besinin sağlığımız için farklı farklı yararları ya da bazen de zararları bulunmaktadır. Her besin grubu içerisinde farklı mineraller, farklı vitaminler yani kısacası farklı organik bileşikler bulunmaktadır. Bu organik bileşikleri gün içerisinde vücudumuza belirli oranlarda almak zorundayız. Aksi takdirde vitamin ya mineral eksikliğinde vücudumuz çeşitli hastalıkların hedefi olabilmekte ya da farklı sorunlar ile karşı karşıya kalabilmekteyiz.

İşte bu sorunlardan bir tanesi de artık günümüzde neredeyse her 10 kişiden 3’ünde görülen cinsel isteksizlik problemidir. Bu sorunun en büyük ve en bilinen nedeni hormon seviyelerinde meydana gelen düşüşlerdir. Hormon seviyelerindeki düşüşlerin nedeni olarak da yine yukarıda belirttiğimiz organik ve inorganik bileşiklerin eksikliğinden bahsetmek mümkündür. Eğer siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız sizlere öncelikle kimyasal içerikli ilaçlardan uzak durmanız gerektiğini tavsiye ediyoruz. Çünkü bilindiği üzere cinsel performans ya da cinsel istek artıran ilaçlar sağlığa oldukça zararlı.

Bu yüzden sizlere içerisinde mineral ve vitaminlerin bulunduğu daha doğal yollardan bahsedeceğiz. Bu bağlamda da cinselliğe hangi yiyecekler iyi gelir sorusunun yanıtını sizlerle paylaşacağız.

Cinsel İsteği Artıran Yiyecekler Nelerdir?

Cinselliğe hangi yiyecekler iyi gelir sorusunun yanıtı için aslında pek çok sıralama yapmak mümkün. Hemen hemen her besinde ya da her meyvede cinsel gücün artmasını sağlayan vitamin grupları yer almaktadır. Ancak biz, bu konudaki mineraller ile mükemmel bir kombinasyon sağlayan ve cinsel gücü yukarılara çeken besinlerin listesinden bahsedeceğiz. Bu listenin başında ise çoğu kişinin pek sevmediği ama bazılarının da bayıldığı; istiridye yer alıyor.

Çinko, magnezyum ve nitrat gibi bileşiklerin cinsel gücü artırmadaki en etkili bileşikler olduğunu iddia eden uzmanlar bu konuda istiridye içerisinde bunların tümüne rastlanabileceğini de belirtiyorlar. Her ne kadar ülkemizde fazla tüketilmese de belki bu sorunun çözümü vesilesi ile artık istiridye satışlarında artış görülebilir kim bilir…

Güçlü bir cinsel yaşamın anahtarı kabul edilen çinko bunun yanı sıra; kırmızı et, nohut gibi besinlerde de fazlasıyla bulunuyor. Cinsel isteksizlik ya da performans düşüklüğü yaşayan bireylere de özellikle avokado, ananas, balık- balık yağı, brüksel lahanası, acı biber, muz, çikolata, brokoli gibi besinler önerilmektedir.

Cinsel İsteğin Artması İçin Ne Yapmalı?

Çoğu zaman cinsel isteksizlik sorunundan kurtulmak için cinselliğe faydalı yiyecekler ya da içeceklerin tüketilmesi tek başına yeterli olmamaktadır. Dolayısıyla bu yüzden cinselliğe hangi yiyecekler iyi gelir sorusu kadar, bu isteği artırmak adına ne yapılması gerektiği de merak edilmektedir.

Bilindiği üzere cinsel isteksizlik genellikle hormon seviyelerindeki düşüklük gibi sebeplerden dolayı meydana gelmektedir. Buna da, çağımızın hastalığı olarak kabul edilen stres ve beraberinde getirdiği depresyon, bunalım gibi çeşitli rahatsızlıklar eşlik edebilmektedir. İşte bu yüzden uzmanlar, sağlıklı ve güçlü bir cinsel yaşam için öncelikle stres yönetiminin iyi yapılması yani stresten olabildiğince uzak durulması gerektiğini söylemekteler.

Egzersiz ya da düzenli olarak spor yapmanın sağlıklı bir yaşam için ne kadar gerekli olduğunu hepimizi biliyoruz. Ancak çoğu kişi bu düzenin, cinsel yaşam için de geçerli olduğunu bilmemektedir. O yüzden sizlere, cinsel isteksizliğe çare olarak düzenli spor ve egzersizlerin yapılmasının oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Birçok kişi cinsel ilişkiye girmeden evvel, performans konusunda endişeler duyar ve bu da haliyle stres- endişe- kaygı gibi sorunlara neden olur. Bu sorunlar da cinsel isteksizlik ya da ilişki esnasında performans düşüklüğünün en büyük nedenlerindendir. O yüzden bunları yaşamamak adına yapılması gereken en büyük husus; kişinin kendisine güvenmesi yani özgüven oluşturmasıdır.

Kadınlarda Cinsel İstek Nasıl Artar?

Cinselliğe hangi yiyecekler iyi gelir sorusu ve buna bağlı olan diğer tüm sorular yalnızca erkekler tarafından değil kadınlar için de oldukça merak edilen sorulardır. Bu bağlamda kadınlarda cinsel isteksizlik sorusunun çözümü için de aynı maddeleri önerebiliriz. Fakat buna ek olarak; toplumun bu konuda kadına dayattığı olumsuz düşüncelerden sıyrılması ve cinselliğin en az erkekler kadar kadınların da yaşaması gereken bir durum olduğunun, bunun son derece normal ve gerekli bir fizyolojik ihtiyaç olduğunun kabul edilmesi gerekmektedir. Zira çoğu Türk kadınını bu konuda en derinden etkileyen sorun, aslında toplum tarafından dayatılmış iğrenç ve saçma düşünceler daha doğrusu safsatalardır.

Hangi Vitaminler Cinsel İsteği Artırır?

Cinselliğe hangi yiyecekler iyi gelir sorusu ile hemen hemen aynı cevaba sahip bir diğer soru da hangi vitaminlerin cinsel isteksizliği önlediğidir. Bu konuda uzmanlar aslında neredeyse tüm vitaminlerin cinsel isteksizliği ve performans düşüklüğünü önlediğini söylemektedirler. Ancak isteksizliği önlemek ve cinsel performansı artırmak için gerekli olan vitaminleri sıralayacak olursak bunlar; B grubu vitaminleri ( özellikle de B6 ve B12 vitaminleri ), C vitamini, D vitamini ve son olarak da E vitaminidir.

Erkekte Cinsel Gücü Ne Artırır?

B, C, D ve E vitaminleri; çinko- magnezyum gibi mineraller erkeklerdeki hem cinsel gücün hem de performansın artmasına büyük katkı sağlamaktadır.

Cinsel İsteği Azaltan Yiyecekler Nelerdir?

Cinsel isteği azaltan yiyeceklerin başında; mısır gevreği, soya fasulyesi, bamya, nane ve kişniş gibi besinler gelmektedir.

Nane Cinsel Gücü Azaltır mı?

Evet, nane içerisinde bulunan mentol dolayısı ile cinsel istek ve cinsel performanstaki düşüklüğe neden olmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Demir Eksikliğinin Cinselliğe Etkisi

Cinselliğe Faydalı Vitaminler

Ananas Cinselliğe Faydaları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.