Doğal Sağlık

Adam Otunun Cinsellikte Kullanımı | Adam Otu Hangi Hastalığa İyi Gelir?

24.10.2021
2.673
Adam Otunun Cinsellikte Kullanımı | Adam Otu Hangi Hastalığa İyi Gelir?

Adam Otunun Cinsellikte Kullanımı; Hemen hemen hepimiz Adam otu bitkisinin ismini duymuş hatta bazılarımız çeşitli sağlık sorunları için bunu kullanmışızdır. Eğer siz adamotunun henüz ne olduğunu ve faydalarını henüz bilmiyorsanız o zaman ilk olarak sizlere bu bitkiden söz etmek ile işe başlayalım. Adamotu, ülkemizde ve dünyada pek çok bölgede yetişen, mavi- mor çiçeklere sahip bir bitkidir. Bu bitki alternatif tıp dünyasının en çok övülen ve bin bir derde faydası olduğu iddia edilen otlarından biridir.

Adamotunun faydaları saymakla bitmese de birkaç tane yararından kısaca bahsedebiliriz. Bu bitki,  baş ve eklem ağrılarını geçirmekte, idrar yanmalarına çözüm olmakta ve diş ağrılarını hafifletmekte vs.

Ama bunlar arasında en çok adam otunun cinsellikte kullanımı merak edilmektedir. Çünkü yapılan araştırmalar doğrultusunda bu bitkinin cinsel gücü ve performansı arttırdığı söylenmekte, afrodizyak etkisi yarattığının da altı çizilerek belirtilmektedir. Peki, cinsel gücü artırma konusunda bu otu nasıl kullanmak gerekmektedir. Bu ve buna benzer daha pek çok soru için aşağıdaki alt başlıkları okumaya devam edebilirsiniz.

Adamotu Nasıl Kullanılır?

Adamotu bitkisinin, yaşanılan sağlık sorununa göre kullanımı değişmektedir. Yani bu bitkinin pek çok kullanım şekli olduğunu söylemek mümkündür. Genel olarak adamotu bitkisi kaynatılmak sureti ile günde bir- iki fincan çay şeklinde tüketilebilmektedir. Fakat tadındaki acılıktan dolayı genellikle içerisine limon suyu sıkılabilmekte ya da çeşitli tatlandırıcılardan faydalanılabilmektedir.

Eğer kas ve eklem ağrıları yaşıyorsanız adam otunu kaynatıp içerisine limon sıkarak tüketebilirsiniz. Diş ağrıları için yine bu bitkinin kaynatılması ve içilmeden diş üzerinde birazcık bekletilmesi gerekmektedir. Adamotunun cinsellikte kullanımı ise yine bu bitkinin kaynatılarak çay haline getirilmesinden oluşmaktadır diyebiliriz. Bu şekilde hazırladığınız çay içerisine bir iki tatlı kaşığı bal ya da keçi boynuzu özü katabilir ve günde bir- iki fincan tüketebilirsiniz.

Ancak adam otu çeşitli bünyeler için zararlı bir bitki olabileceğinden dolayı, bu otu kullanmadan evvel mutlaka bir doktora danışılması tavsiye edilmektedir. Ayrıca günlük 1- 2 fincan miktarının dışına çıkmamakta yani fazla tüketmemekte fayda olduğunun da altını çizerek belirtmek gerekmektedir.

Adamotunun Cinselliğe Faydaları Nelerdir?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bu bitkinin pek çok farklı sağlık sorunu ya da bağışıklık sistemi güçlendirme açısından faydaları bulunmaktadır. Genel olarak vücuttaki ağrıların giderilmesi ya da idrar yanması sorunu için bolca tavsiye edilen adamotu aynı zamanda cinsel gücü artırmak istemiyle de kullanılmaktadır. Peki, sahiden de bu bitkinin cinsel hayat üzerinde bir faydası var mı? En çok merak edilen sorulardan biri olan adamotunun cinselliğe faydaları nelerdir kapsamında öncellikle bu bitkinin afrodizyak etkisi yarattığı söylenmektedir. Bilindiği üzere afrodizyak; cinsel isteği uyaran ve bu isteği artıran maddelere verilen isimdir. Bu bağlamda adamotunun cinsellikte kullanımı, cinsel performansı artıran bir sonuç doğurabilmektedir. Ancak, gün içerisinde bahsettiğimiz kullanım miktarının ötesine geçilmemesi gerektiğini bir kez daha belirtelim.

Adamotu Faydaları Nelerdir?

Adamotunun cinsellikte kullanımı konusuna ek olarak bu bitkinin diğer faydaları da merak edilmektedir. Çünkü alternatif tıp ile birazcık ilgili iseniz adamotunun ismini duymamış olmanız imkansızdır yani bu bitkinin faydaları ve etkisini bu denli yüksektir. Bunlardan bazılarını sıralayacak olursak adamotunun faydaları aşağıdaki maddelerde olduğu gibi belirtilebilir:

  • Adamotunun en önemli faydalarından ve etkilerinden bir tanesi idrar yanması problemini gidermesidir.
  • Adamotu migren, sürekli yaşanan orta şiddetteki baş ağrısı gibi sorunların çözümü için de kullanılmaktadır.
  • Adamotunun faydalarından bir diğeri de, eklem- kas ağrısı- kas kasılması gibi sorunlara son derece iyi gelmesidir. Eğer siz de bu tür problemler yaşıyorsanız o zaman adamotunu kaynatarak çay şeklinde tüketebilir ve vücudunuzun gevşemesini sağlayabilirsiniz.
  • Diş ağrısının dindirilmesi konusunda da adam otunun mucizevi bir etkisi olduğu uzmanlar tarafından ifade edilmektedir. Bunun için de yine adamotunu kaynatıp ağrıyan dişinizin üzerinde bir süre bekletebilir ve gargara yapabilirsiniz.

Adamotunun bu ve bunun gibi daha onlarca faydası bulunsa da bazı kişilerde sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu yüzden bu otu kullanmadan evvel bir doktora danışmalı ve sizin önerilen kullanım miktarının dışına da çıkılmamalıdır.

Adamotunun Zararları Nelerdir?

Şu ana dek adamotunun cinsellikte kullanımı, cinsel hayata olan etkisi, diğer sağlık sorunlarına olan faydaları gibi olumlu yönlerinden bahsettik. Peki, adamotunun zararları nelerdir ya da bu bitkinin bilinen herhangi bir zararı var mı?

Adamotunun köklerinde % 0.3 oranında hiyosiyamin ve skopolamin alkoidleri bulunmaktadır. Bu sebeple de zehirli bir bitki olarak kabul edilmekte ve fazla tüketildiğinde ya da bazı bünyelerde zehirleyici etkileri olabilmektedir. Bu yüzden adam otu kullanılmadan önce ilk olarak mutlaka bir doktora danışılmalı ve daha sonrasında önerilen kullanım miktarının dışına çıkılmayacak şekilde bu bitkiden faydalanılmalıdır. Aksi takdirde ölümle sonuçlanabilecek durumlar dahi yaşanabilmektedir.

Adamotu Uyuşturucu mu?

Adamotunun köklerinde bulunan maddeler nedeniyle uyuşturucu etkisi bulunmaktadır.

Adamotu Nerelerde Yetişir?

Birbirinden fazla faydası olan adamotu dünyada pek çok yerde yani Akdeniz ülkelerinde yetişmektedir. Ülkemizde de en çok Antalya bölgesinde yetişmekte olan adamotu bitkisi genel olarak ekilmemiş tarlalar ve kaya diplerinde bulunmaktadır.

Adamotu Öldürür mü?

Adamotu bazı bünyeler için zehirleyici etkilere sahip zehirli bir bitkidir. Bu yüzden önerilen miktardan fazla tüketildiğinde ya da bahsedilen bu kişiler için öldürücü olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Yumurtalıklara İyi Gelen Yiyecekler | Ne İyi Gelir?

Sigaranın Cinsellikte Zararları

Cinsellikte Ten Uyuşmazlığı

Saç Bakımı Isırgan Otu

Saç Bakımı Çörek Otu Yağı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.