Cinsellikte Ten Uyuşmazlığı | Ten Uyumu Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

12.10.2021
1.130
Cinsellikte Ten Uyuşmazlığı | Ten Uyumu Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Cinsellik, ilişkilerin ilk günlerinde çok güzel ilerlese de sonrasında devam etmeyebilir. Böyle durumların sebebi cinsellikte ten uyuşmazlığı sorunun açığa çıkmasıdır.  Cinsellikte ten uyuşmazlığı zamanla gelişebilir veya ansızın oluşabilir. Çoğu zaman ten uyumununun yaşanamamasının sebebi psikolojik olmaktadır. Psikolojik olarak partnere güvenmemek, huzursuz hissetmek veya sevgi ve ilgi eksikliği yaşamak cinsel olarak geri çekilmeyi tetiklemektedir.

Cinsellikte ten uyuşmazlığı sevgiliyken sorun teşkil etmese de evli bir çift için büyük sorun doğurabilir. Cinsellik ilişkilerde olması gereken bir şey ve eksik olduğunda çiftlerin arası açılır ve birbirlerinden uzaklaşırlar. Böyle durumlarda bir uzmandan yardım almak gerekebilir. Uzman bir psikolog, psikolojik danışman veya terapist ile görüşerek cinsellik hakkında bilgi almak ve aradaki ten uyuşmazlığının çözülmesi için terapiler yapmak gerekmektedir.

Ten Uyumu Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Ten uyumu, iki kişinin sahip olabileceği en kıymetli hazine olarak bilinmektedir. Çünkü insanlar birbirinden oldukça farklı yaratılmış ve benzemeyen iki varlıktır. Bu yüzden bir kişi ile anlaşabilmek çok zor olmaktadır. Ancak ten uyumu olduğunda anlaşmak için konuşmaya bile gerek duyulmaz. Bunun sebebi ise partnerin ne istediğini zaten bilmek ve hissedebilmektir.

Ten uyumu konusunda çiftler sahip olup olmadığına emin olamamaktadır. Ancak ten uyumuna sahip değilseniz kesinlikle anlayacağınızı belirtmek gerekir. Ten uyumuna sahip olmayan ilişkilerin çoğunlukla uzun süre yürümediği gözlemlenmektedir.

Ten uyumu “feromon” denilen hormonların dürtüsüdür. Ten uyumu genellikle cinsellik olarak adlandırılsa da özünde ruha da değinmektedir. Ten uyumu olup olmadığını anlamak için aşağıdaki maddeleri baz alarak ilişkinizi değerlendirebilirsiniz.

 • Partnere karşı uyum gösterme ve partnerin tarafınıza karşı uyumlu olması
 • Partnere karşı çekici bulma hissi ve sürekli arzu duymak
 • Partnerleyken mutluluk, coşku duyma
 • Partnerleyken heyecanlı hissetme
 • Partnerinizin yanında özgüveninizin tam olması
 • Partner ile yaşanılan cinsel deneyimlerin unutulmaz ve uyumlu olması
 • Partnere karşı temas bağımlılığı gösterme
 • İlişkinin ilk zamanlarında partnere karşı heyecan besleme, sürekli özleme, sürekli yanında olma isteği ve aşık bakışlar atmak
 • Partnerleyken geçirilen vaktin hızlı olması ve zamanın akıp geçmesi
 • Sürekli partneri düşünmek ve heyecanlanmak, gelecek hayali kurmak
 • Tüm duyguların ve hislerin karşılıklı hissedildiğini bilmek

Ten Uyumu Sonradan Oluşur Mu?

Ten uyumu ilk görüşte oluşan bir kavramdır. Ancak ten uyumunun sonradan oluştuğu görülmektedir. Ten uyumu, güzellik ve seksilik olarak düşünülse de aslında etkilenmekten geçmektedir. Bir kişiye dair hissettiğiniz etki sayesinde onu çekici ve arzular olursunuz. Zamanla çekici bulduğunuz kişiler de olabilir. Bu durum da ten uyumunun sonradan oluşabileceğini göstermektedir.

Ten uyumu uzaktan Anlaşilir mi?

Ten uyumu ilişkilerin temeli ve yapı taşıdır. Bazı ilişkilerde kadın daha fazla cinselliğe düşkünken bazı ilişkilerde erkek daha fazla cinselliğe düşkün olabilir Bazen de her iki kişi de cinselliğe hem düşkün hem yatkındır. Böyle durumlarda ten uyumu ve tensel çekim olduğundan bahsetmek doğru olacaktır.

Ten uyumu, fiziksel bir tanım olarak adlandırılsa da ten uyumunu uzaktan anlamak mümkündür. Ten uyumu yakaladığınız kişiyi neredeyse ilk konuşmadan itibaren anlayabilirsiniz. Uzaktan konuşurken veya mesajlaşırken, bu kişi sizinle aynı düşüncelere ve ruha sahipse ten uyumunu yakalamışsınızdır.

Uzaktan cinsellikte ten uyuşmazlığı olduğu anlaşılabilir mi diye sorulursa bunu anlamak mümkündür. Çünkü karşınızdaki kişiye hem sevgi besliyor hem de bu kişiyi arzuluyorsanız ten uyumu bulunmaktadır denilir. Ancak uzaktan görüştüğünüz ve hiç görmediğiniz kişiye karşı hem sevgi beslemiyor hem de cinsel bir dürtü bulundurmuyırsanız tensel uyumunuzun olmadığı açık ve net ortadır.

Tensel uyum ne demek?

Tensel uyum sadece sevişmek veya seks ile alakalı değildir. Tensel uyum fiziksel, ruhsal ve cinsel çekimin birleşmesidir. İlk görüşte sevişmek ise tensel çekimdir. Tensel çekim ve tensel uyum birbirine benzer ancak tensel uyum ile bir ilişki yürütülürken tensel çekim ile bir ilişki yürütmek mümkündür. Tensel çekim yalnızca seks, sevişmek ve arzudan ibarettir.

Tensel uyum, bir kişiye karşı duyduğunuz ruhsal çekimin fiziğe dönüşmüş halidir. Tensel uyum ile bir kişiyle hem ruhsal hem de fiziksel olarak bir bütün olduğunuzu hissedersiniz. Tensel uyumu yakaladığınız partnerinize açıklama yapma gereği duymazsınız.

Ten uyumu olmadan ilişki yürür mü?

Ten uyumu olmadan ilişki yürümez düşüncesi yalnıştır. Ten uyumu olmadan ilişki yürüyebilir ancak cinsellik geri planda kalır. Cinsellik her insan için aynı şeyi ifade etmemektedir. Bazı kişiler cinselliğe çok düşkün olabildiği gibi bazı kişiler için gerekli olan bir eylem değildir.

Cinsellikte ten uyuşmazlığı yaşandığında ilişki bitecektir diye bir kural yoktur. Ten uyumu bitebilir, yeniden canlanabilir veya ilk görüşte olabilir. Ten uyumu sonsuza kadar süren bir şey olmayabilir. Ancak mükemmel bir ilişki istiyor ve cinselliğe önem veriyorsanız ten uyumu gerekir. Mükemmel ilişkinin içerisinde etkilenmek, ten uyumu, hayal birlikteliği, gelecek planlaması benzerliği, aşk, sevgi, hoşgörü, güven gibi birçok şey vardır. İki insan bir bütün olamaz, bu bir kilişedir. Bu sebeple bir kişiyle birebir benzemeniz mümkün değildir. Ten uyumunu yakalayamamak veya kaybetmek asla olmayacağı anlamına veya ilişkide bir eksiklik olduğu anlamına gelmemektedir.

Ten uyumu bilimsel mi?

Ten uyumu bilimsel değildir.

Ten uyuşmazlığı nasıl tedavi edilir?

Ten uyuşmazlığının tedavisi yoktur.

Ilişkide tutku biter mi?

İlişkide tutku bitebilir.

İlginizi Çekebilir;

Güneş Koruyucu Doğal Yağlar

Sigaranın Cinsellikte Zararları

Cinselliğe Faydalı Meyveler

Ketojenik Diyet Nedir | Ketojenik Diyet Hakkında Tüm Detaylar

Hamilelikte Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.