Doğal Sağlık

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Yağlar

29.06.2021
105
Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Yağlar
Zayiflama Cayi

Ciltteki gözenek problemi, genetik olarak oluşur. Gözenekleri tamamen cidden arındırmak zaman alan bir durumdur. Fakat ciltteki gözenekleri sıkılaştırıcı doğal yağlar ile istenilen görünüme kavuşmak kısa bir süreçte sağlanır.

Cildi Sıkılaştıran Yağlar Hangileridir?

Gözenek sıkılaştırıcı doğal yağlar cildin daha sıkı, daha pürüzsüz bir görünüme kavuşması adına önemlidir. Bunlar;

  • Avokado yağı
  • Biberiye yağı
  • Buğday yağı
  • Jojoba yağı
  • Limon kabuğu yağı
  • Susam yağı
  • Ve son olarak zeytinyağıdır.

Her yağın cilde uygulanması farklılık gözetebilir. Ancak bir pamuk yardımıyla cildinize temas ettirdiğiniz takdirde cildin daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda cildinizde yoğun gözenek problemi var ise bu yağları gece ya da gündüz düzenli bir kullanıma tabii tuttuğunuz takdirde ilerleyen süreçlerde etkilerini görebilirsiniz. Cildi sıkılaştıran ve gözenekleri gideren yağlar aynı zamanda cilt lekelerini de oldukça faydalı olur.

Gözenek Sıkılaştıran Bitkisel Yağlar Nasıl Hazırlanır?

Gözenek sıkılaştırıcı yağlar evde krem haline getirilerek, daha düzenli bir şekilde kullanılabilir. Bu yağlar;

  • Avokado yağı
  • Badem yağı
  • Ve susam yağı şeklinde çeşitlendirilir.

Avokado yağının kremini hazırlarken bunun içerisini dilerseniz kendi evinizdeki diğer kremleri de ilave edebilirsiniz. Avokado yağını bir pamuk yardımıyla cildinizdeki gözenekli bölgelere uygulayabilirsiniz. Bu ilk başta gözenekleri açıp içeriğini temizler. Ardından zamanla sıkılaşmaya başlamasını sağlar. Badem yağı bulunması zor, fakat oldukça faydalı bir yağdır. Doğalsağlık.com sitemiz bünyesinde badem yağını oldukça indirimli ve kampanyalı fiyatı ile bulabilirsiniz. Badem yağını çene altına, göz çevresine uygulayabilirsiniz. Nemlendirici etkisi ile birlikte oldukça sağlıklıdır. Susam yağı boyun, kol ve bacak bölgelerinde bulunan gözenekler adına kullanılabilecek faydalı bir yağ çeşididir. En çok tercih edilen ve en bilinen bitkisel yağ türleri içerisinde oluşturduğu etki ile birlikte severek kullanılan bir üründür.

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Yağlar Nasıl Kullanılır?

Gözenek sıkılaştırıcı doğal yağlar cildin tonuna, cildin yapısına göre farklı şekillerde kullanılabilir. Oldukça genç ve pürüzsüz bir cildiniz var ise belirli bölgelerdeki küçük gözeneklerin gidilebilmesi için direkt olarak cilde temas edilmesi doğru değildir. Bu arada bir pamuk yardımı ile uygulayabilirsiniz. Ya da farklı kremlerinizin içerisine ilave ettiğiniz takdirde oldukça rahat bir kullanım oluşur. Gözenek sıkılaştırıcı doğal yağları düzenli bir şekilde kullanmalısınız. Aksi takdirde cildinizde kızarıklık, tahriş ya da dengesiz kullanımından kaynaklanan belirli sonuçlar oluşabilir. Gece uyumadan önce cildinizi tamamen kirinden arındırıp, gözenek sıkılaştırıcı yağ uygulayabilirsiniz. Sabah uyandıktan sonra uygulamanızda mümkün. Ancak yağları kullandıktan sonra direkt olarak güneşe çıkmak, kızarmasını ya da alerji olmasını sağlayabilir. Bu konuda dikkat etmekte fayda var.

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Yağlar Cilde Zarar Verir Mi?

Doğal yöntemlerle hazırlanan doğal yağların cilde herhangi bir zararı oluşmaz. içeriğinde kimyasal madde, koruyucu, renklendirici gibi ürünler bulunmadığı için direkt olarak temas ettirildiği takdirde istenmeyen sonuçlar gerçekleşmez. Ancak cildinizde kızarıklık, cilt problemi, hassas cilt yapısı ya da bunun gibi etmenler var ise öncelikle bir cildiyeci ya da doktor kontrolüne gidip ardından doğal yağları kullanmanız daha etkili olur. Tercihen cildinizin belirli bir bölümünde uygulayıp oluşabilecek risklere görebilirsiniz. Çeşitli bölgelerde de uygulamanız sağlanır. Gözenek sıkılaştırıcı doğal yağlar, gözenek bulunan alanlarda etkili olur. Aynı zamanda buradaki gözeneklerin tamamen azalmasında yardımcıdır. Bu konuda kullanılan çeşitli yağları doğalsağlık.com sitemiz içerisindeki doğal yağlar kategorisi içerisinde bulabilirsiniz. Online bir şekilde sipariş ettiğiniz takdirde aradığınız birçok doğal yağı bulabilmeniz oldukça mümkün!

Doğal Yöntemlerle Gözenekler Tamamen Giderilir Mi?

Doğal yöntemlerle yapılan doğal yağlar gözeneklerin giderilmesinde, sıkılaştırılmasında ve cildin tamamen pürüzsüz bir görünüme kavuşmasında etkilidir. Ancak burada kısa bir süreçte etkilerinin görülmesi, mümkün değildir. Düzenli kullanım gerekir. Cildin temizken ürünlerin kullanılması ve bunun gibi etmenlerle gözenekler belirli bir süreden sonra azalmaya başlar. Tamamen dipten arınması genetik bir cilt sorunu ise uzunca bir süreci gerektirebilir. Ancak sıkılaşması ve azalması gibi etmenlerde istediğiniz sonucu alabilmeniz için doğal yöntemleri tercih edebilirsiniz. Doğal yöntemlerle yapılan doğal yağlar ya da farklı problemlerinizin giderilmesinde aradığınız bir çok yağı doğalsağlık.com sistemi bünyesinde bulabilirsiniz. Aradığınız birçok yağı kısa süre de bulabileceğiniz oldukça etkili bir adres!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.