Aronya Zayıflama Çayı | Aronya Çayı ile Kilo Verme

24.02.2021
942
Aronya Zayıflama Çayı | Aronya Çayı ile Kilo Verme

Alternatif tıp denildiğinde akla ilk gelen şey şüphesiz bitkilerdir. Faydaları saymakla bitmez. Hemen hemen her bitkinin kendisine özgü pek çok özelliği vardır. Ve sağlık alanında bu özelliklerin her biri oldukça büyük önem taşımaktadır. Alternatif tıpta bu tip bitkilere “ Şifalı Bitkiler “ denilmektedir. Son dönemlerde çoğu bitkiden, kilo verme- kilo alma gibi durumlar için de yararlanılmaktadır. Ve uzmanlar, her geçen gün bu bitkilere bir yenisini daha eklemektedir. Kilo sorunlarına karşı çözüm konusuna yeni eklenen bitkilerden bir tanesi de Aronya ya da diğer bir deyişle Aronia’ dır. Aronya meyvesinden yapılan çay, özellikle kilo vermek isteyenler tarafından sıkça tercih edilen bitki çayları arasında yer almaktadır. Aronya zayıflama çayı konusuna geçmeden önce bu meyveden biraz bahsedelim.

Aronya meyvesi’ nin anavatanı Kuzey Amerika olup, buranın iklim koşullarına sahip olan hemen hemen her yerde yetişebilmektedir. Genellikle soğuk algınlığı gibi hastalıklarda tedavi amaçlı olarak kullanıldığı söylenmektedir. Özellikle son zamanlarda tüm dünyayı esir alan Corona virüs tedavisi için kullanılan şifalı bir bitki olarak da anılıyor.

Türkiye’ de ismi henüz yeni yeni duyulmaya başlayan bu meyveye artık halk arasında ‘ Süper Meyve ‘ denilmektedir ve birçok faydası bulunmakta. Ama insanlar en çok Aronya çayı zayıflatır mı sorusunun cevabını merak etmektedir. O sebeple, bu yazıda bu mucizevi çay hakkında yapılan yorumları değerlendirelim.

Aronya Zayıflama Çayı Yorumları

Aronya zayıflama çayı hakkında iki farklı görüş var. Bunlardan ilki, bu meyve ile hazırlanan çayın ödem atma, kilo verme gibi konularda gayet başarılı olduğunu savunan bir görüş, diğeri ise bu çayın faydasını göremediklerini iddia eden bir kitlenin savunduğu görüş.

Çeşitli sitelerde yapılan yorumlarda, ürünün genellikle ‘ süper Aronya çayı ‘ olarak satıldığı, çoğunlukla internet üzerinden satın alınabildiği ancak satın alınan yerlerin özensiz davrandığı gibi üretici bazlı şikayetler vardır.

Satışını gerçekleştiren sitelerin, ürün hakkında fazla detay vermediğini iddia eden tüketiciler genellikle bu bitkinin kendisine değil, çayına ulaşabildiklerinden yakınıyor.

Aronya Zayıflama Çayı Nasıl Kullanılır?

Peki, süper meyve Aronia nasıl içilir? Birçok derde deva olan bu meyvenin, çay haline getirilerek içildiğinde, ödem atma ve kilo verme gibi konularda oldukça etkili olduğu uzmanlar tarafından söyleniyor. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve metabolizmayı hızlandırdığı için hem bizi hastalıklardan koruyor hem de yağ yakılmasını sağlıyor.

Bu meyve hakkında merak edilen bir diğer soru da aronia nasıl yenir sorusudur. Aronia meyvesi, püre halinde, jöle kıvamına getirilerek, ya da şurup şeklinde tüketilebiliyor. Ayrıca ağızda buruk bir tat bıraktığı için farklı meyve suları ile birlikte de yenilebilir.

Aronya Zayıflama Çayı

Aronya Zayıflama Çayı Kullananlar

Türkiye’ de adı duyulmaya başlar başlanmaz pek çok kişi tarafından satın alınmaya başlanan Aronya zayıflama çayı, pandemi ile savaş döneminde bağışıklık sisteminin güçlenmesi açısından epey methediliyor.

Bu çayı kullananlardan bazıları, çayın gerçekten yağ yakılmasına yardımcı olduğunu ve böylece birkaç kilo vermeye başladıklarını iddia ediyor. Bazı kullanıcılar da aronya zayıflama çayı hakkında olumsuz görüşlere sahip. Çayın hiçbir işe yaramadığını ve meyvenin kendisini bulup kullanmak istediklerini söyleyen pek çok tüketici bulunmaktadır.

Bu da akıllara bu mucizevi bitkinin diğer yararlarını getiriyor. Uzmanlar Aronya’ nın;

  • Kızılderililer tarafından özellikle eski zamanlarda, grip gibi hastalıkların tedavisinde kullanıldığının
  • Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için, soğuk algınlığı ya da grip gibi virüs bazlı hastalıklara karşı vücudu daha dayanıklı kıldığının
  • Özellikle corona virüs gibi ölümcül hastalıklarda, bağışıklık sistemine olan olumlu katkısı nedeniyle tedavi sürecini hızlandırdığının
  • Bol miktarda C vitamini bulundurduğu için, bu tip hastalıkların vücutta olan etkisini azalttığının
  • Aktioksidan bir meyve olarak görüldüğü için, kanser gibi hastalıklara yakalanma olasılığını azalttığının
  • Vücut için faydalı birçok protein ve minerali bulundurduğu için, son derece değerli bir meyve olduğunun
  • Vücuttaki ödemleri attığının, kilo verilmesine yardımcı olunduğunun

Önemle altını çizmektedirler. Ayrıca bu bitkinin, 3 yaşından itibaren çocuklara da verilmesi gerektiğini söyleyen uzmanlar, bu meyve içerisindeki elementlerin her birinin onların gelişimi açısından son derece önemli olduğunu iddia etmektedir.

Aronya Çayı İşe Yarıyor mu?

Aronya zayıflama çayı kullanmak isteyenlerin en çok merak ettiği ve tereddütte kaldığı soru bu olmuştur. Çünkü internette yer alan yorumlardan bazıları son derece olumlu iken, bazıları da üründen hiç memnun kalmadıklarını iddia ediyor. Ancak uzmanlar, her bitkinin her bünyede aynı etkiyi yaratmayacağını o yüzden bu çayın, herkeste aynı sonucu vermesinin beklenmemesi gerektiğini söylüyor.

Aronya Çayı Şikayetleri

Aronya meyvesinden üretilen bu çayı satın alan insanlardan bazıları, gönderilen ürünün oldukça çarpıcı sonuçlar yarattığını ve etkisinin hissedilmeye başlandığını savunurken büyük bir kısımda ürünün son derece özensiz gönderildiğini ve kargo konusunda birçok sorun yaşadıklarından dem vuruyor.

Aronya meyvesinden üretilecek çayı kendilerinin yapmak istediğini belirten birçok kişi aronia meyvesi nerede bulunur sorusunun cevabını arıyor. Merak edenler için cevabı biz verelim: bu bitki henüz ne yazık ki aktarlarda bulunmuyor. İnternet üzerinden çay şeklinde satın alınabiliyor.

Aronya kilo verdirir mi?
Aronya deri altında depolanmış olan yerleşik yağların yakılması için ideal bir bitkidir. Depolanmış yağların parçalanmasında ve yağ hücrelerine etki etmesiyle bilinmektedir. Arınyo bir meyve türü olarak, zayıflama çayı olarak da tüketilebilir. Günlük 2 fincan tüketiminde hiçbir sakıncası bulunmamaktadır.
Aronya çayı zayıflatıyor mu?
Aronya çayı, günde iki fincan içilerek 1 ay içerisinde yağlarınızın yakılmasında etkili olacaktır. Düzenli kullanılarak özellikle yemeklerden önce tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Metabolizmayı hızlandırarak, antioksidan etkiye sahiptir. Bağışıklığı güçlendirerek, günlük kalori yakımında etkili olacaktır. 1 ayda ortalama 8 ila 10 kilo vermenizi sağlayabilir.
Aronya bitkisi nasıl kullanılır?
Aronya doğal meyvelerden ve meyve ağacı bitkisinden hazırlanmaktadır. Çay olarak tüketilmesi yaygın olarak tercih edilmektedir. Vücudunuzdaki kalıcı yağların uzun süre, spor ve diyetle gitmemesi sonucunda, deri altında depolanan yağların parçalanarak erimesini sağlayacaktır. Aronya çayı yüksek oranda antioksidan etkisine sahip, serbest radikallerin temizlenmesinde etkilidir. Yemeklerden önce ideal ölçülerde bir fincan olarak tüketilmelidir.
Aronia zayıflatır mı?
Aronya bitkisi zengin ve doğal meyca çayı olarak, ayda 8 ile 10 kilo vermenize yardımcı olacaktır. Vitamin ve mineral açısından da zengin olan Aronia çayı, kilonuzu kontrol etmek, glikoz dengenizi sağlamak ve tatlı krizlerinizin önüne geçmek içinde kalıcı zayıflama çaylarından biridir. Günlük kullanımına dikkat ederek, aynı saatlerde tüketmenizin faydasını göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir;

Funda Çayı Zayıflama | Funda Çayı ile Kilo Verme

Maydanoz Çayı Zayıflama | Maydanoz Çayı ile Kilo Verme

En İyi 10 Zayıflama Çayı

Toz Zencefil Çayı Nasıl Yapılır Zayıflama

Zayıflama Çayı Elma Limon

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.