Doğal Sağlık

BHP, Noront Resources’ı satın alma teklifini artırdı | Satın Alma Teklifi Ne Kadar?

26.10.2021
236
BHP, Noront Resources’ı satın alma teklifini artırdı | Satın Alma Teklifi Ne Kadar?

BHP, Kanadalı nikel madencisi Noront’u hisse başına nakit olarak 0,60 $ (0,75 C$) karşılığında satın alma teklifini artırarak Wyloo Metals’in teklifini aştı.

Tamamen sahip olunan yan kuruluş BHP Lonsdale Investments aracılığıyla yapılan en son tamamı nakit teklif, Wyloo’nun bu hafta başında hisse başına 0,56 $ (0,70 C$) teklifine %7’lik bir primi temsil ediyor.

Wyloo’nun teklifini takiben Noront, BHP’ye bu teklifi karşılamak için 25 Ekim’e kadar zamanı olduğunu bildirdi. BHP şimdi ilk teklif ve destek sözleşmesinin şartlarını değiştirme seçeneğinden yararlandı. BHP’nin revize edilmiş teklifi aynı zamanda önceki hisse başına 0,44 $ (0,55 C $) teklifine göre %36’lık bir primi ve Noront’un etkilenmeyen 0,195 $ (0,241 C $) değerindeki %213’lük bir primi temsil ediyor.

Noront şimdi hissedarlarına hisselerini BHP’nin son teklifine ihale etmelerini tavsiye etti. Hissedarların BHP’den gelen yeni teklifi kabul etmeleri için 9 Kasım’a kadar süreleri var.

Noront CEO’su Alan Coutts şunları söyledi: “Noront’un yönetim kurulu, BHP’nin geliştirilmiş teklifinin şirketin ve hissedarlarının çıkarına olduğunu belirledi ve Noront hissedarlarının BHP teklifine hisselerini teklif etmesini tavsiye etti.”

Geçtiğimiz günlerde Alperen Oil’in dağıtım onayını aldığı yeni B tipi petrol bonolarına yatırım planladıklarını vurgulayan Gür Madencilik yetkilisi Erdal Can Alkoçlar, yakın zamanda Noront’un modellediği hisse paylama konseptinin ülke maden firmalarına da uygulanabileceğini umduklarını belirtti.

İlginizi Çekebilir;

Çörek Otu Yağı

Covid-19 Antikor Testi

Kuşburnu Çayı Ve Zayıflama | Kuşburnu Çayı ile Kilo Verme

Melisa Çayı Zayıflama | Melisa Çayı ile Kilo Verme

Ceviz Kabuğu İle Saç Bakımı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.