Bitkisel Zayıflama Çayı | Bitkisel Kilo Verme Çayı

24.02.2021
763
Bitkisel Zayıflama Çayı | Bitkisel Kilo Verme Çayı

Zayıflamak ve kendimize göre ideal bir görünüme sahip olmak için yapılması gereken birçok yöntem var. Bunlardan en etkili olanları güzel bir diyet programı ve düzenli spor. Ancak çoğu durumda bazen bunlar bile kar etmiyor. O yüzden insanlar çareyi, zayıflamaya yardımcı bitkilerde arıyor. Bitkisel kökenli zayıflama çayları, hem kilo vermeye yardımcı oluyor hem de vücuda olumlu anlamda birçok katkı sağlıyor. Üstelik bu katkılar saymakla da bitmiyor. Durum böyle olunca insanların aklında kilo vermek için hangi çayı içmeliyiz gibi sorular oluşuyor. İşte bu yazıda bitkisel zayıflama çayı bu çaylara dair merak edilen soruları cevaplayacağız.

Bitkisel Zayıflama Çayı İşe Yarıyor mu?

Bitkisel zayıflama çayı konusunda o kadar fazla tarif var ki, birçok insan hangisini deneyeceğini şaşırıp internet üzerinden direkt olarak satın almayı tercih ediyor. Bu konuda en çok rağbet gören marka ise Herbalife. Bu markanın ürünlerini kullanmayanlar, özellikle zayıflamaya yardımcı olan Herbalife çayında ne var sorusunun cevabını merak ediyor. Deneyimli uzmanlar tarafından geliştirilen bu çayın içerisinde genel olarak siyah ve yeşil çay özü, toz bamya çiçeği, kakule meyvesi özü, gibi toksin atılmasına yardımcı bir takım ekstreler bulunmakta. Bu özlerin her birinin zayıflamaya ve sağlıklı kilo vermeye yardımcı olduğu iddia ediliyor.

Bazıları da herhangi bir markaya bağlı kalmadan, el yapımı tarifleri bulmayı tercih ediyor. Eğer siz de onlardansanız yağ yakmak için hangi bitki çayı kullanılması gerektiğini merak ediyorsunuzdur. Bu merakınızı giderecek ve memnun kalacağınız bir bitkisel zayıflama çayı tarifi geliyor o zaman:

 • Çayımızın ismi Tilya Çayı. Bu çay İbrahim Saraçoğlu tarafından, yağ yakmak ve kilo vermek isteyenler için önerilmiş. Oldukça basit malzemeler ile hazırlanan çay için gerekli olanlar; 10 tane kuşburnu, 2 tutam ıhlamur ve 1 tutam altın otu.
 • İlk olarak yaklaşık 3 su bardağı suyu kaynatın.
 • İçerisine yukarıdaki malzemelerin hepsini ekleyin.
 • Yaklaşık 10 dakika kaynatın.
 • Sonra ılınması ve demlenmesi için beklemeye bırakın.
 • Ilındıktan sonra süzebilir ve içime hazır hale getirilebilirsiniz.
 • Aç karınla içilmesi tavsiye edilir.
 • Her gün günde bir kez tüketilmesi yeterli olacaktır.

Bu bitkisel zayıflama çayı tarifinin, düzenli kullanıldığı takdirde ilk ayda en az 6 kilo vermeye yardımcı olduğu söyleniyor.

Sırada, zayıflamak için bitki çayları nelerdir sorusuna alternatif başka bir tarif var:

 • Bu tarif de yine şifalı bitkiler konusunda uzman olan Ahmet Maranki’ den geliyor. Malzemeler; 5 gram yeşil çay, 5 gram biberiye, 5 gram rezene, 5 gram kekik ve son olarak 5 gram funda yaprağı.
 • 3 su bardağı suyu kaynatın.
 • Kaynattıktan sonra yukarıda miktarları belirtilen tüm malzemeleri kaynamış su içerisine atın.
 • Güzelce karıştırın.
 • Yaklaşık 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin.
 • Her sabah kalkar kalkmaz aç karınla tüketin.

Bitkisel Zayıflama Çayı

Bitkisel Zayıflama Çayı Nasıl Kullanılır?

Bu bitki çaylarının her birinin kullanımı farklıdır. Ama genel olarak hemen hemen hepsinin aç karınla tüketilmesi istenir. Bitki çaylarına dair en önemli konulardan biri, tüketim miktarını aşmamak. Aksi takdirde birtakım sağlık sorunları yaşanabilir.

Bitkisel zayıflama çayı tariflerinden bazıları günde 1 sefer kullanılabilirken, bazıları da 2 ya da üç sefer tüketilebiliyor. O yüzden internet üzerinden araştırdığınız tariflerin altın yer alan tüketim önerileni mutlaka dikkate alın.

Bitkisel Zayıflama Çayı Kullananlar

Bitkisel zayıflama çayı tariflerini kullananlar bu deneyimlerini çeşitli sitelerde anlatıyor. Böylece, bizler de hangi çayın ne denli etkili olduğunu öğrenebiliyoruz. Bu çayların arasından en çok Herbalife markasının zayıflama garantili çayları merak ediliyor. Hemen hemen kullanan herkes, bu çay hakkında olumlu yorumlar yaparken, olumsuz yorum yapanlar da azımsanacak kadar değil.

İnternet üzerindeki tarifleri kullananlar ise genelde yeşil çay içerikli tariflerin daha etkili olduğundan bahsetmiş. Bazısı da yeşil çayın hiçbir etkisini görememekten yakınmış.

Zayıflama Çayı Yorumları

Bir tarifin işe yarayıp yaramadığını, ne kadar etkili olduğunu, faydaları ve zararları gibi açıklamaları kapsayan bitkisel zayıflama çaylarının yorumları, oldukça aydınlatıcı bilgileri bizlerle buluşturuyor. Bazı kullanıcılar, içerisinde yeşil çay ve biberiye bulunan tariflerden daha fazla fayda gördüğünü söylerken bazıları da hangi tarifi denerse denesinler bir etkisinin hissedilmediğinden söz etmektedirler. Bu noktada bilinmesi gereken en önemli şey; farklı türden tarifler farklı türden bünyeleri etkiler. Yani bu tariflerin içerisinde bulunan bazı malzemeler, 10 kişiden 6 tanesinde etkili sonuçlar yaratabiliyorken, geri kalan kısım, bunların hiçbir faydasını görmeyebilir. Hatta öyle ki, tariflerin bazılarında yer alan malzemeler kimi insana kilo aldırıyor dahi olabilir.

Bunların hepsi yorumlar kısımlarında, formlarda açıkça dile getirilmiştir.

Bitkisel Çay Şikayetleri

Bitki çaylarına dair en çok şikayet alan şey; fazla bilinmeyen ya da tanınmayan internet siteleri üzerinden alışveriş yapılması ve bu alışveriş sonrasında yaşanan sıkıntılardır. Genelde çoğu kişi, içeriğini dahi bilmediği çayları satın alarak sağlık konusunda sorunlar yaşadıklarını dile getirmiş şikayetler kısmında.

En cok Zayiflatan cay hangisi?
Erkekler ve kadınlara göre metabolizma farklılıklarından kaynaklı zayıflama çayları da etkileri açısından farklılık gösterebilmektedir. En çok zayıflatan çay erkekler için yeşil çay olarak belirlenmiş, kadınlar için de yağ dengesine ve kalıcı yağlara göre funda çayı, tarçın ve yeşil çay birleşiminden oluşan doğal bitkiler olarak sıralanmıştır. Kinao ve tarçın çayıyla birlikte zencefil de etkili bir yağ yakıcıdır.
Zayıflamak için hangi bitkiler kullanılır?
Zayıflamak için kullanılması tavsiye edilen en yaygın bitli metabolizmayı çalıştırması bakımından yeşil çay ve tarçındır. Aynı zamanda kinao tohumunun da etkileri son zamanda 1 ay içinde 4 ile 6 kilo verilmesinde yardımcı olmaktadır. Yeşil çay erkekler ve kadınlar için yemeklerden önce bir fincan içilmesi tavsiye edilen, kolay bulunan çaylar arasındadır. Beyaz çayı da diyet programınıza göre tercih edebilirsiniz.
Yağ yakmak için hangi bitki çayı?
Yağ yakma konusunda en etkili çaylardan biri mate çayı ve diğer de biberiye çayıdır. Kuru ve çiğ yemişlerle birlikte günlük porsiyonunuzla birlikte tüketebilirsiniz. Yemeklerden önce içilmesi gereken yeşil çay ve zencefil çayı da sabah ve akşam programlı bir şekilde tüketildiğinde etkili olacaktır.
Nasıl zayıflama çayı?
Zayıflama çayınızı evinizde kendinizde hazırlayabilirsiniz. Zencefil bitkisini demlemeniz ve mate çayı alarak da günlük porsiyonlarınızı küçültmeniz zayıflamak için etkili olacaktır. Düzenli tüketilen yeşil çayın da günlük kalori ve yağ yakmada etkili olduğu gözlemlenmiştir. En etkili yağ yakıcı bitkiler arasında biberiye bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

En İyi Zayıflama Çayı Yorumları

En İyi 10 Zayıflama Çayı

Zayıflama Çayı Elma Limon

Great Body Zayıflama Çayı Yorumları

Zayıflama Çayı Aç Mı Tok Mu İçilir?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.