Doğal Sağlık

Sağlık Bakanlığı Onaylı Zayıflama Çayı | Kilo Vermek İçin Aktardan Ne Almalıyım?

04.03.2021
4.503
Sağlık Bakanlığı Onaylı Zayıflama Çayı | Kilo Vermek İçin Aktardan Ne Almalıyım?

Kilo vermek adına birçok insan artık Sağlık Bakanlığı onaylı zayıflama çayı listesini araştırıyor ve buna göre internet üzerinden bu çayların siparişini veriyor. Bu tip çaylar aslında pek işe yaramıyor ancak insan sağlığını tehdit etmeyen etken maddeler barındırdığı için onay alabiliyor.

Hızlı kilo vermek, formda kalmak ya da fazla kilo sorunu olan kişilerin tercih ettiği bu çayların işlevselliği tüm diyetisyenler ve doktorlar tarafından tartışılıyor. Uzmanların hemen hemen hepsi bu hazır üretim çayların hiçbirinin bir faydası olmadığını hatta bazılarının sağlığı ciddi bir biçimde tehdit ettiğini söylüyor. Buna rağmen insanlar, hızlı kilo vermek adına sağlıklarını hiçe sayıp bu onayı bulunmayan çayları kullanabiliyorlar. Sağlık Bakanlığı onaylı zayıflama çayı listesi içerisinde bulunan çaylarda böyle bir sorun yok ancak onların da işlevselliği tartışılır. Bu yazıda, hazır olarak satılan bu zayıflama çaylarını masaya yatıracağız.

Sağlık Bakanlığı Onaylı Zayıflama Çayı Nasıl Kullanılır?

Zayıflama çayları içerisinde yer alan etken maddelerin hemen hemen hepsi bitkisel kaynaklı görülse de aslında durum öyle değil. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bir röportajında, bu çaylardan, özellikle Sağlık Bakanlığı onayı alamayanların sağlığı ciddi anlamda tehdit ettiğini ve her ne kadar bitkisel özlerden meydana geldiği söylense de aslında kimyasal içeriklerin çok fazla olduğunu dile getirmiştir. Bu çayların beyindeki dopamin seviyesini artırıp- azalttığını böylece insanların kaygı bozukluğu yaşayabildiğini, dopaminin artmasının aşırı strese neden olduğunu söylemiştir. Aşırı stresin ise şizofreniye kadar gidebileceğini ifade eden Saraçoğlu, özellikle Sağlık Bakanlığı onayı olmayan çaylardan kesinlikle uzun durulması gerektiğini sözlerine eklemiştir.

Sadece bu da değil, onayı bulunmayan çaylar ve zayıflama hapları, birçok kişinin ölümüne dahi sebep olmuştur. Ancak yine de insanlar yasaklanan zayıflama ilaçları ve güya bitkisel olduğu ifade edilen çaylar ile haplardan bir türlü uzak durmaya yanaşmamaktadır.

Sağlık Bakanlığı onaylı zayıflama çayı kullanımına devam edenler ise bu çayların nasıl tüketildiğini merak ediyorlar. Bu çayların hazırlanması, üretim yapan firmanın ürünü nasıl hazırladığına göre değişkenlik gösterebiliyor. Bazısı toz şeklinde üretim yaparken bazısı işe bu çayları poşet çay şeklinde satışa sunabiliyor. Peki, her ikisini de genel anlamda nasıl hazırlıyoruz?

  • Genel bir hazırlama yönteminde bahsetmek gerekişe ilk olarak toz şeklinde üretimi gerçekleştirilen çayları ele alalım. Önce size gönderilen çayda, belirtilen miktardaki suyu kaynatın.
  • Daha sonra içerisine yine belirtilen miktarda toz çayı atın ve karıştırın.
  • Karıştırdıktan sonra demini alması ve biraz da alınması için 10 dakika kadar bekleyin.
  • Sonrasında çayınızı içebilirsiniz.

Peki, poşet çay şeklinde gelen çaylar nasıl hazırlanıyor?

  • Bunun yöntemi ise daha basit. Bir fincan suyu kaynatın.
  • Elinizde bulunan poşet çaydan bir tanesini alıp bu kaynamış olan suyun içerisine bırakın.
  • Yaklaşık 5- 10 dakika bekleyin.
  • Demini aldıktan sonra poşet çayı içerisinden çıkarın ve için.

Görüldüğü üzere hazırlanması son derece basit bu çayların. O yüzden çoğu kişi doğal olarak evde kendi imkanları ile hazırlanabilen çayları tercih etmiyor. Çünkü bunlar çok daha pratik ve basit.

Sağlık Bakanlığı Onaylı Zayıflama Çayı İşe Yarıyor mu?

Bu çayları henüz kullanmayanlar ya da yeni deneyimlemeye başlayanların akıllarında yer alan ve merak konusu olan en büyük soru da bu çayların işe yarayıp yaramadığıdır. Bu çaylardan sağlık bakanlığı onayı olmayanların hiçbiri işe yaramıyor, öncelikle bunu baştan belirtelim. Çünkü yukarıda bahsettiğimiz gibi, bu çayların hepsinin içerisinde kimyasal içerikli eten maddeler yer almakta. Yani zayıflayacağım derken sağlığınızdan olmamanız açısından sizi uyaralım.

Sağlık Bakanlığı onaylı zayıflama çayı listesindeki çaylar ise, zayıflatmaktan ziyade kilo verilmesini kolaylaştırıyor. Yani kilo vermeye yardımcı oluyor. Tabi siz eğer düzenli olarak egzersiz ya da diyet yapmıyorsanız muhtemelen bu çaylar da işe yaramayacaktır. Çünkü hiçbir bitki ya da hiçbir zayıflama çayı, siz yediklerinize dikkat etmediğiniz sürece ya da düzenli olarak spor yapmadıkça, mucizevi şekilde bedeninizdeki yağları yok etmez. Bunları ancak sporla yakabilirsiniz. Bu çaylar da size, bu konuda hızlı bir sonuç alabilmeniz adına yardımcı olabilir sadece.

Sağlık Bakanlığı Onaylı Zayıflama Çayı Kullananlar

Sağlık Bakanlığı onaylı zayıflama çayı kullananlardan bazıları sonuçlardan memnun olduklarını dile getirirken bazıları da tam tersi bu çayların hiçbir işe yaramadığını söylemiş. Olumlu ifadelerde bulunanlar da çayın kilo verdirdiğinden ziyade yağların yakılmasını kolaylaştırdığını böylece daha hızlı kilo verdiklerini dile getirmiş.

Bir kısmı da Sağlık Bakanlığı onaylı zayıflama hapları türlerinden bahsetmiş. Ancak uzmanlar bu hapları kesinlikle onaylamıyor.

Sağlık Bakanlığı Onaylı Zayıflama Çayı Yorumları

Sağlık Bakanlığı onaylı zayıflama çayı kullananların çoğu çayın bir işe yaramadığını söylerken bir kısmı ise diyet programı ile birlikte kullanıldığında daha hızlı sonuçlar alındığını dile getirmiş.

Sağlık Bakanlığı Onaylı Zayıflama Çayı Şikayetleri

Bu çaylar içerisinde özellikle funbody sağlık bakanlığı tarafından onaylı denildiği halde, hiçbir belgenin olmadığını iddia edenler bu konuda şikayetlerde bulunmuş ve bu çayların hiçbir işe yaramadığını dile getirmişler.

İlginizi Çekebilir;

Eczanede Satılan Zayıflama Çayı Kullananlar

Covid-19 Bilgi Hattı

Light Tea Zayıflama Çayı | Light Tea ile Kilo Verme

Soppia Zayıflama Çayı | İşe Yarıyor mu?

En İyi 10 Zayıflama Çayı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.