Doğal Sağlık

Matcha Çayı Zayıflama | Matcha Çayı İle 1 Ayda Kaç Kilo Verdirir?

26.02.2021
1.144
Matcha Çayı Zayıflama | Matcha Çayı İle 1 Ayda Kaç Kilo Verdirir?

Matcha çayı, Japon kültürüne ait bir çaydır. Japonlar tarafından en çok kullanılan çay olan Matcha çayı pudra haline getirilmiş bir yeşil çay türü bir bitki çayıdır. Matcha çayı zayıflama amacıyla kullanıldığı gibi aynı zamanda sağlık amaçlı bir gıda takviyesi olarak da kullanılır. Metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlayarak yağ yakımını hızlandırır.

Matcha Çayı Yorumları

Fazla kilolarından şikayetçi olan birçok kişi tarafından zayıflama çaylarının birçok türevi kullanılır. Özellikle antioksidan etkisi sebebi ile matcha çayı kullanan kişiler tarafından tavsiye edilir. Yağ yakma özelliği ve metabolizmayı hızlandırması sebebi ile birçok kişi tarafından oldukça olumlu yorumlar almıştır. Matcha çayı kullanan kişiler tarafından yapılan yorumlar genellikle şu yöndedir;

 • Matcha çayı hem zayıflamaya yardımcı olur hem de sağlık için oldukça faydalıdır. Metabolizmayı hızlandırmasının yanı sıra aynı zamanda bağışıklığı da güçlendirici özelliği bulunur.
 • Matcha çayı zayıflama amacı ile kullanıldığında ayda 4 ile 8 kilo arasında zayıflamaya yardımcı olur.
 • Kilo vermek için çok etkili bir yöntemdir ve kilo verirken aynı zamanda sağlığı da korur. Kilo vermeyi doğal yoldan gerçekleştirdiği için daha zinde ve formda görünmenizi sağlar.
 • Matcha çayı 5 ayda 36 kilo verdiren çay olarak da bilinir. Bu doğrultuda birçok kullanıcı ayda ortalama olarak 7 kilo verdiğini belirtmiştir.

Matcha Çayı Kullananlar

Matcha çayı zayıflama amaçlı kullanan kişilerden yüzde 90’ı olumlu etki gördüğünü belirtmiştir. Matcha çayı vücut için de şifa kaynağıdır ve doğal bitkisel içeriği ile sağlık dengesinin sağlanmasına yardımcı olur. matcha çayı ile zayıflayan ünlüler ürünün şu şekilde faydalarından bahsetmişlerdir;

 • Matcha çayının içerisinde yer alan klorofiller metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Kişinin metabolizması ne kadar yavaşsa kilo vermesi de o kadar yavaşlar. Bu sebeple matcha çayı özellikle kilo vermede hem etkili hem sağlıklıdır.
 • Sindirim sistemini düzenlemesi sebebi ile şişkinlik yapmaz, ödem oluşumunu engeller. Dolayısıyla rahatsızlık hissi yaratmadan vücuda fayda sağlar.

Matcha Çayı Zayıflama

Matcha Çayı İşe Yarıyor Mu?

Matcha çayı Japonya’da yer alan çay ağaçlarından elde edilir. Toplanan büyük yapraklar güneş ışığı görmeyen karanlık bir ortamda 1 ay kadar bekletilir ve parlak yeşil bir renge dönüşür. Bunun sonucunda yapraklar ufalanır ve toz haline getirilir. Bu işlemle birlikte toz karışım içerisinde klorofil oluşur. Antioksidan özelliğe sahip olan bu karışım vücudu toksinlerden arındırır. Ayrıca matcha çayı faydaları şu şekildedir;

 • Antioksidan özelliği sayesinde vücut temizlenirken aynı zamanda hücrelerin zarar görmeden yenilenmesini sağlar. Hücre zarları zarar gördüğü zaman toksin birikimi artar ve bu da kansere varan birçok hastalığın oluşmasına zemin hazırlar. Dolayısıyla Matcha çayı bu ektileri ortadan kaldırır.
 • İçerisinde yer alan A ve C vitaminleri sayesinde vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlarken hastalıklara karşı direnç kazandırır. Özellikle kış aylarında gribak enfeksiyonların daha hafif atlatılmasını sağlar.
 • Vücudun günün her anında dinç ve zinde kalmasına yardımcı olur. sadece bitkisel karışımla doğal bir şekilde günü enerji dolu yaşarsınız.
 • Kolesterol seviyesini dengelerken aynı zamanda vücuttaki şeker oranının da doğru seviyede olmasını sağlar.
 • Vücudun ödem oluşturması, karında şişkinlik gibi sorunların da oluşmasını engeller.
 • Matcha çayı zayıflama amacıyla değil de gıda takviyesi olarak vücut sağlığı için de kullanılabilmektedir.

Matcha Zayıflama Çayı Şikayetleri

Matcha çayı ile ilgili yapılan yorumların çok büyük bir kısmı olumlu olmakla birlikte az da olsa şikâyeti olan kullanıcılar da bulunmaktadır. Özellikle matcha çayı zayıflama amaçlı kullanan ve beklediği etkiyi göremeyen bazı kullanıcılar tarafından şikayet oluşturulmuştur. Fakat her kullanıcının metabolizma hızı birbirinden farklıdır ve zayıflama çayı herkese aynı etkiyi göstermeyebilir.

Bazı kullanıcılar ise iştahını fazlaca kestiğini ve bu sebeple güçsüz düştükleri ile ilgili geri dönüşler yapmışlardır. Bunun için ise uygun bir diyet programı ile birlikte çay tüketimi yapılması daha uygun olacaktır. uzman bir diyetisyen ile birlikte kişiye uygun bir program yapılarak sağlıklı ve etkili bir şekilde zayıflama mümkün olacaktır.

Matcha Zayıflama Çayı Nasıl Kullanılır?

Matcha çayı zayıflama çayları içerisinde matcha tozu olarak da tanınır. Matcha parlak yeşil renkte toz kıvamındadır. Yeşil çay gibi demlenmez ve yeşil çaya benzeyen bir renkte değildir. Çay ince bir toz halindedir ve bu toz bambu bir dal yardımıyla su ile çırpılarak köpüklü bir içecek yapılır. Matcha çayını demlemeye gerek yoktur. Matcha çayı şu şekilde hazırlanır;

 • Matcha çayı hangi kâse ya da kupaya yapılacaksa kaynar su dökülerek kap ısıtılır.
 • Karıştırma için kullanılacak malzeme de mutlaka ısıtılmalıdır.
 • Isıtılmış olan kabın içerisine 2 gram kadar matcha çayı eklenir. Sonrasında üzerine sıcak su dökülür ve karıştırma aparatı ile hızlıca karıştırılır. Karışımın üzerinde köpük oluşuncaya kadar karıştırılır. Sonrasında matcha çayı bir fincana aktarılarak içilir.
 • Matcha çayı istenirse soğuk olarak da hazırlanabilir. Bunun için bir bardak içerisinde yine 2 gram matcha tozu eklenir. Üzerine yarım çay bardağı soğuk su eklenerek karıştırılır. Sonrasında büyük bir kupa içine buz eklenerek süt ilave edilir. Matcha karışımı buzlu bardağa aktarılır. Tatlı sevenler için isteğe göre esmer şeker de ilave edilebilir.

İlginizi Çekebilir;

Matcha Çayı | Matcha Çayı İçin Detaylı Bilgi

Japon Zayıflama Çayı | Matcha Zayıflama Çayı

Toz Zencefil Çayı Nasıl Yapılır Zayıflama

En İyi 10 Zayıflama Çayı

Zayıflama Çayı Elma Limon

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.