Japon Zayıflama Çayı | Matcha Zayıflama Çayı

24.02.2021
623
Japon Zayıflama Çayı | Matcha Zayıflama Çayı

Kilo problemi olan birçok kişi tarafından en etkili ve kolay kilo verme yöntemleri en çok araştırılan konular arasındadır. Kilo verme ile ilgili birçok yöntem bulunurken zayıflama çayları da bu yöntemler arasında en etkililerinden bir tanesidir. Özellikle Japon zayıflama çayı içeriğindeki doğal ve etkili bitkisel karışımlar ile diğer zayıflama çayları içerisinde en etkili ve verimli olanıdır diyebiliriz. Japon zayıflama çayına Matcha çayı da denmektedir.

Japon Zayıflama Çayı Yorumları

Japon zayıflama çayı Matcha ya da Maça çayı olarak da piyasada bulunmaktadır. Matcha çayı ile zayıflayanlar tarafından en çok tercih edilme nedeni olarak çok düşük kalorili olması gösterilmiştir. Bunun haricinde,

 • Kuvvetli içeriği ile tok tutma özelliği bulunur. İçeriğinde birçok doğal bitki özütleri bulunur. Bu sebeple aynı zamanda bağışıklığı da güçlendirici özelliği vardır.
 • Antioksidan özelliği sayesinde doğal olarak yağ yakıcı etkiye sahiptir. Bu sayede kilo vermeyi daha da kolaylaştırır.
 • Japon çayı içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral vardır. Dolayısıyla hem kilo vermeye yardımcı olur hem de sağlığınızı da korur.
 • Matcha çayı faydaları arasında, matcha çayı vücuttan toksinleri atmaya yardımcı olurken metabolizmayı da hızlandırır ve bu sayede yağ yakmayı da kolaylaştırır. Matcha çayı kullanan kişiler tarafından zayıflatması ile ilgili bu şekilde olumlu yorumlar bulunur.

Japon Zayıflama Çayı Kullananlar

Japon çayı fazla kilolarından kurtulmak isteyen herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Maça çayı kullanan çok sayıda kişi uzun zamandır olumlu yönde etkisini gördüklerini belirtmişlerdir. İçeriğindeki yeşil çay ile antioksidan etkisi yaratır ve toksinleri vücuttan atarak yenilenmeyi ve tazelenmeyi sağlar. Matcha çayı özellikle kilo vermek isteyen kadınlar arasında en çok kullanılan zayıflama çaylarından birisidir. Bunun sebepleri arasında şunlar bulunur;

 • Tok tutucu ve yağ yakıcı olması sebebi ile birçok kadın tarafından tercih edilir. Kilo verme ve gıda takviyesi olarak oldukça popüler hale gelmiştir.
 • Maça çayı Japon kültürüne ait bir tür bitki çayıdır. İçerisinde bol miktarda antioksidan vardır. Ayrıca C vitamini, mineral ve magnezyum içermesi sebebi ile de kilo verirken aynı zamanda bağışıklığı da güçlendirir.
 • Sadece kilo vermek isteyenler tarafından değil bağışıklığını güçlendirmek isteyenler tarafından da kullanılır. İçerisinde yer alan krom, selenyum ve klorofil ile toz halindedir. Bu şekilde toz karışım olarak da kullanımı kolaydır.

Japon Zayıflama Çayı

Japon Zayıflama Çayı İşe Yarıyor Mu?

Japon çayı içerisinde yer alan birbirinden faydalı doğal karışım ile hem zayıflama hem de sağlık açısından oldukça etkilidir. İçerisinde klorofil olması sebebi ile yeşil renkli bir çaydır. Maça çayı ayrıca şu yönlerde de olumlu etkilere sahiptir;

 • Özellikle A, B, C vitaminleri içerir ve bu sebeple vücut için oldukça faydalıdır. Sadece zayıflama anlamında değin gıda takviyesi olarak vücuda olumlu faydaları bulunur.
 • Matcha çayı bir tür yeşil çaydır ve Japonlar tarafından sıklıkla kullanılır. Yeşil çayın pudra haline getirilmiş şeklidir. Dolayısıyla yeşil çay olarak antioksidan özelliğe sahiptir. Japon zayıflama çayı matcha çayı adı altında da satılır.
 • Matcha çayı içindekiler yeşil çay ve bambu ydalları ile dövülen gyokuro bitkisi yaprakları bulunur. bu sebeple sadece 1 fincan içildiğinde bile sanki 10 fincan yeşil çay etkisi gösterir.
 • Zayıflama bakımından da oldukça etkilidir fakat kişinin metabolizma hızında göre zayıflama süresi değişkenlik gösterir. Dolayısıyla kişiden kişiye zayıflatma hızı farklıdır.
 • Matcha zayıflama çayı kilo verme amaçlı kullanılıyorsa düzeli olarak kullanılmalıdır ve her gün önderilen miktarda tüketilmelidir.

Japon Çayı Şikâyetleri

Japon zayıflama çayı içerisinde oldukça etkili bitkisel karışım bulundurur. Bu sebeple herkeste farklı etki gösterebilir. Zayıflama açısından da herkesin metabolizma hızı farklı olduğu için herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Matcha çayı şikâyet yorumları genellikle şu yöndedir;

 • Japon zayıflama çayı ürünün kutusu üzerinde hologram olmaması ürünün sahte olduğu anlamına gelir. Hologram olmayan ürünleri alan kişiler tarafından sahte olması ile ilgili şikâyetler bulunmaktadır.
 • Güvenilir olmayan kişilerden ya da sitelerden yapılan alışverişlerde siparişin matcha çayı olarak değil de farklı bir ürün gelmesi ile ilgili şikâyetler bulunur. Dolayısıyla ürün mutlaka güvenilir sitelerden sipariş edilmelidir.

Japon Çayı Nasıl Kullanılır?

Japon çayı hem zayıflama hem de sağlık açısından sayısız fayda sağlar. Kullanım talimatlarına uyulması ve düzenli kullanım halinde gözle görülür bir faydası olacaktır. Matcha çayı şu şekilde kullanılmalıdır;

 • Matcha çayı zayıflama amaçlı kullanılmak isteniyorsa günde 2 defa tüketilmelidir.
 • Sabah ve akşam tok karına olmak üzere kaynamış sıcak suyun içerisine 1 çay kaşığı kadar Japon zayıflama çayı koyularak iyice karıştırılmalıdır. Birkaç dakika demlenmesi beklendikten sonra tüketilmelidir.
 • Matcha çayı eğer çok iştahlı iseniz yemekten önce tüketilmelidir. bu sayede yemek öncesinde tokluk hissi oluşturacak ve çok fazla yemek yemenizi engelleyecektir.
 • Matcha çayı zayıflama amaçlı değil, sadece sağlık ve gıda takviyesi için kullanılıyorsa her sabah 1 fincan içmek yeterli olacaktır.
Matcha çayı zayıflamak için nasıl kullanılır?
Matcha çayı günde iki bardak içerek, sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır. Zayıflamak için sıcak suyun içine bir tatlı kaşığı toz matcha ekleyerek, yanında çiğ ceviz ve badem tüketebilirsiniz. Sabahları kahvaltıdan 30 dakika önce veya öğlenleri ara öğününüzde tercih edebileceğiniz bir zayıflama çayıdır.
Japon Matcha çayı zayıflatır mı?
Metabolizmayı hızlandıran Japon Matcha çayı, özellikle ödem atmanızı ve yağlarınızın yakılmasını sağlayacak etkili bir formüldür. Özel olarak bitkisel toz haline getirilmiş olan çay, sabah ve akşam olarak günde iki defa tüketebileceğiniz çaylar arasındadır. Ayda 3 ile 5 kilo verilmesiyle tanından, hızlı bir şekilde yağ yakabilen zayıflama çayıdır.
Matcha çayı kimler içemez?
Demir yetersizliği olan ve B12 eksikliği bulunan kişilerin tüketmemesi tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda böbrek taşı bulunan kişiler, hamileler ve emzirme döneminde olanların tüketmesi asla uygun bulunmaz. Gebelik döneminde hemen bırakılmalı, emzirme dönemi geçtikten sonra tüketilmelidir. Bağırsak ve mide rahatsızlığı bulunan kişilerin de tüketmemesi faydalı olacaktır.
En iyi zayıflama çayı hangisi?
En iyi zayıflama çayları arasında Matcha çayı, Chia tohumu çayı ve biberiye çayı bulunmaktadır. Günlük evde hazırlayabileceğiniz çaylar arasında tarçın ile elma çayını ve yeşil çayı tercih edebilirsiniz. Funda çayı ve beyaz çayda diyet programlarınızla birlikte hızlı bir şekilde kilo vermenizde etkili olacak yağ yakan çaylar arasında bulunur.

İlginizi Çekebilir;

Matcha Çayı Zayıflama | Matcha Çayı ile Kilo Verme

Matcha Çayı | Matcha Çayı İçin Detaylı Bilgi

En İyi 10 Zayıflama Çayı

Bitkisel Zayıflama Çayı | Bitkisel Kilo Verme Çayı

Zayıflama Çayı Elma Limon

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.