Sumak Çayı Zayıflama | Sumak Zayıflama Çayı Yorumları

04.03.2021
1.687
Sumak Çayı Zayıflama | Sumak Zayıflama Çayı Yorumları

Sumak çayı zayıflama yöntemi ile kilo verenlerin sayısı yabana atılacak gibi değil. Durum böyle olunca herkes bu bitki ile yapılacak zayıflama çaylarının bitkisel kürlerin tarifini öğrenmek istiyor.

Doğal yöntemler ile kilo vermek hem sağlıklı hem de gerçekten işe yarayan bir çözüm yolu. Ancak kimyasal içerikli zayıflama çayları uzmanların önerdiği ve başarılı olabilmiş bir metot değil. Bu yüzden biz de bu yazı içeriğinde gerek sumak çayı ile zayıflayanlar ve yorumlarından gerekse bitkisel çay tariflerinden bahsettik.

Sumak Çayı İşe Yarıyor mu?

Sumak çayı zayıflama yöntemleri de tıpkı bu yöntemi merak edenlerin sayısı gibi artış gösteriyor. Uzmanlar her geçen gün bitkinin daha kilo vermeye yardımcı özellikler taşıdığının açıklamasını yaparak, ilgiyi doğal çözümlere çekiyor. Çok da iyi yapıyorlar. Çünkü seri üretimi yapılan ve güya doğal olduğu söylenen bitkisel çayların hiçbiri tam anlamıyla işe yaramıyor. İşe yaramaktan ziyade, sağlığı fazlasıyla tehdit ediyor. O yüzden size tavsiyemiz doğallıktan sapmayın.

Zayıflamak için sumak çayı kullananların yorumları bu yöntemin işe yaradığı yönünde. Hemen hemen hiçbir olumsuzluktan bahsedilmemiş. Sadece çayın tadının ve kokusunun hoş olduğu gibi yorumlar söz konusu. Ancak bu durum da çeşitli ilave malzemeler ile halledilebilecek bir durum.

Sumak Çayı Nasıl Kullanılır?

Sumak çayı zayıflama yöntemleri arasında sumağın hem kür olarak hem de çay olarak kullanıldığı tarifler var. Ayrıca bunların günde ne kadar ve aç mı yoksa tok karınla mı tüketileceğini de sizlere anlatacağız. O zaman ilk olarak güzel bir sumak çayı tarifi ile başlayalım:

  • Sumak çayı tarifi için gerekli olan ana malzemeler: Bir miktar öğütülmüş sumak bir çay bardağı su
  • Malzemeleri tamamladıktan sonra tarife geçelim. Bir çay bardağı suyu kaynatın.
  • Daha sonra 2 çay kaşığı kadar öğütülmüş sumağı bu su içerisine ilave edin.
  • Biraz birlikte kaynattıktan sonra ocağın altını söndürün.
  • 15 dakika kadar dinlenmeye bırakın ve dem almasını sağlayın.
  • 15 dakikanın sonunda fazla bekletmeden çayınızı için.

Bu tarif sadece kilo vermeye yardımcı bir tarif değil. Boğaz ağrınız ya da farenjit rahatsızlığınız varsa, onlar için de oldukça iyi gelecek ve boğazınızı rahatlatacaktır. Zayıflamak için; günde 2 kez aç karınla tüketebilirsiniz.

Gelelim, sumak yoğurt kürü nasıl yapılır sorusunun cevabına.

  • Bunun için ana malzemeler; 1 silme yemek kaşığı sumak ve 1 kase yoğurt.
  • Bir kase yoğurt içerisine üstte belirttiğimiz gibi bir yemek kaşığı sumağı ilave edin.
  • Arkasından güzelce karıştırın.
  • Kürünüz artık hazır, yoğurdu sulandırmamak adına fazla bekletmeden yiyin.

Bu kürü uygulamak için önerilen saat dilimi akşam üstüdür. Bu civarlarda aç karınla yenmesi tavsiye edilir. Böyle akşam yemeği için mideyi hazırlar ve iştah kapatıcı özelliği sayesinde fazla yemek yenilmesini engeller. Yenilen besinlerin de hızlı bir şekilde sindirilmesine yardımcı olur.

Sumak Çayı Kullananlar

Sumak çayı zayıflama yöntemini deneyenler, denemeyenlerin de bir an önce kullanmasını tavsiye ediyor. Ayrıca bu tavsiyeler arasında hem çayın hem de kürün mutlaka düzenli olarak tüketilmesi de var. Aksi takdirde işe yaramadığını dile getiriyorlar.

Sumak çayı ile zayıflamak için bu yöntemi kullanmak isteyenlerden biri de, emziren anneler. Sütün kesilmesi gibi durumlardan kaçınmak adına her şeyi ince eleyip sık dokuyan anneler için güzel bir haberimiz var. Çünkü ne çay ne de sumak kürünün emzirmeye yönelik bir zararı bulunmuyor. O yüzden rahat rahat kullanabilirsiniz.

Sumak Çayı Yorumları

Sumak kullananlar yorumları ve deneyimleri ile çayı denemek isteyen kişilere adeta yol gösteriyor. Birçok sitede kilo verme yöntemlerini açıklayan insanların ifadeleri arasında sumak çayı ve sumak kürü de var.

Keza yoğurt sumak ile zayıflayan Kadınlar Kulübü gibi sitelerde de bu konu hakkında fazlasıyla olumlu ve yapıcı yorumlarda Bulunmuş. O yüzden kilo vermek isteyenler için umut vaat eden bir baharat olarak görmeye başlayabiliriz sumağı.

Fakat bu yöntemden daha fazla fayda görmek isteyen ve kısa sürede etkilerini hissetmek isteyen okuyucularımız için bazı önerilerimiz var. Bunlardan bir tanesi; düzenli egzersizler yapmak. Bilindiği üzere hiçbir yöntem spor kadar etkili değildir. O yüzden günde en azından yarım saatinizi spor için ayırmanız gerçekten gözle görülür etkiler yaratacaktır. Bununla birlikte bu çayı ya da bu kürü kullanmanız da size, daha kısa sürede daha kolay kilo vermenizi sağlayacaktır.

Sumak Çayı Şikayetleri

Sumak çayı zayıflama yöntemini kullanan insanlar genelde bu metot hakkında olumsuz yorumlarda bulunmamış. Ancak bazıları, çayın kullanım miktarını aştığı için bazı sorunlar yaşamış. Bunlar ciltte kızarıklar ve kaşıntı gibi sorunlar. O yüzden eğer bu yöntemi uygulayacak iseniz, kullanım miktarını aşmamaya özen gösterin.

Bir diğer şikayet ise sumak çayın tadının biraz acı olduğu yönünde. Bunu tatlandırmak için çayınıza bir çay kaşığı bal katabilirsiniz. Bu, boğazınıza da iyi gelecektir.

İlginizi Çekebilir;

Maydanoz Çayı Zayıflama | Maydanoz Çayı ile Kilo Verme

En Etkili Zayıflama Çayı | Zayıflamak İçin En İyi Çay

En İyi Zayıflama Çayı Yorumları

Mısır Püskülü Çayı Zayıflama | Mısır Püskülü Çayı ile Kilo Verme

Zayıflama Çayı Elma Limon

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.