Teff Çayı Zayıflama | Teff Tohumu Çayı Neden Yasaklandı?

04.03.2021
524
Teff Çayı Zayıflama | Teff Tohumu Çayı Neden Yasaklandı?

Teff çayı zayıflama yöntemi son dönemler ülkemizde epey popüler hale gelen metotlardan biri olmuştur. Birçok insan bu çayın ismini yeni duyarken, birçoğu çoktan kullanmaya başladı bile. İşte biz de bu yazıda merak edenler ve bilgi sahibi olmak isteyenler için, iyisiyle kötüsüyle, faydasıyla zararıyla bu çayı ele aldık.

İçeriğimizde merak ettiklerinize bol bol yer verecek ve teff tohumlu çay kullanımı hakkında bilgiler de vereceğiz. Öyleyse ilk olarak bu çayın nasıl kullanıldığı ve nasıl üretildiği hakkında kısa bir özet geçelim.

Teff Çayı Nasıl Kullanılır?

Teff çayı zayıflama yöntemlerinden önce, en çok merak edilen başka bir konuya el atalım. Teff nedir? Teff; bol protein içeren besleyici bir tahıldır. Teff çayı tohumu ise bu türden birkaç tahılın daha bir araya getirilip harmanlanması sonucu elde edilen bir çay tohumu çeşididir.

Teff ilk olarak, dünya çapında ünlü yıldızların açıklamaları ile karşımıza çıktı. Teff çayı tohumu sayesinde kilo verdiklerini ve formlarını koruduklarını açıklayan ünlülerden sonra bu tohum ülkemizde de popüler bir hale gelmeye başladı. Birçok kişi artık bu tahıldan üretilen teff çayı tohumunu zayıflamak için kullanıyor.

Teff çayı tohumu içerisinde yaklaşık olarak 20 adet bitki olduğu söyleniyor. Bu bitkiler ve besleyici tahılın buluşması, ortaya mükemmel bir sonuç çıkarmış ve birçok konuda fayda sağlayacak bir ürün meydana gelmiştir. Teff çayı zayıflatır mı sorusunun cevabını bu faydalar içerisinde bulacaksınız.

 • Teff çayı, birçok bitkinin harmanlanması ile meydana geldiği için tam bir protein kaynağıdır. Bu yüzden vücudu besler ve ona ihtiyacı olan proteini sağlar.
 • Enerji verir.
 • Vücutta bulunan ödemlerin atılması konusunda yardımcı olur ve bu konuda epey etkilidir.
 • İçerisinde bol miktarda kalsiyum bulunduğu için kemik sağlığını destekler ve kemik ağrılarına iyi gelir.
 • Bağırsak hareketlerini hızlandırır ve böylece hazımsızlık, ishal, kabızlık gibi sorunları ortadan kaldırır.
 • Metabolizmayı hızlandırır böylece kilo verilmesine yardımcı olur.

Görüldüğü üzere bu mucizevi çayın birçok faydası bulunmakta. O yüzden düzenli olarak tüketilmesi, sağlık açısından da olumlu gelişmeler sağlayacaktır bizler için. Peki, teff tohumu zayıflamak için nasıl kullanılır yani bu çayın bir tarifi var mıdır?

 • İnternet üzerinden tohum olarak satın alabileceğiniz bu çay, demleme usulü hazırlanır.
 • Bunun için yapmanız gereken şey öncelikle bir su bardağı suyu ısıtmak.
 • Su kaynadıktan sonra bir tatlı kaşığı kadar tef tohumu içerisine atın.
 • Arkasından ocağın altını söndürün ve bir süzgeç yardımı ile tohumları süzün.
 • Yaklaşık 15 dakika demlenmesini ve ılınmasını bekleyin.
 • Arkasından da fazla bekletmeden çayınızı tüketin.

Bu çayın önerilen kullanım miktarı günde 1 kezdir. Ancak günde 3 kereyi aşmamak şartıyla tüketilmesi de bir soruna yol açmaz. Genelde aç karınla tüketilir. Günde bir kez içecek olanlar mutlaka kahvaltıdan önce tüketmelidir.

Teff çayı zararları konusunda endişelenenler için bu konuda olumsuz yönde yapılan herhangi bir açıklama bulunmadığını söyleyebiliriz.

Teff Çayı İşe Yarıyor mu?

Teff çayı zayıflama yöntemini merak edenlerin en çok sorduğu soru var sırada. Teff tohumu çayı zayıflatır mı diye merak edenler için güzel haberi verelim. Evet, düzenli kullanımlarda bu çayın kilo vermeye yardımcı olduğu söyleniyor ancak bir şartla: düzenli egzersizler ve düzenli beslenme.

Şayet bunlar yapılmadığı takdirde hiçbir kür, hiçbir bitkisel çay ya da hiçbir tohum başlı başına mucizevi kilolar verdirmez. Sadece vücutta bulunan ödemler atılır, bu esnada kişi inceldiğini düşünür ancak ödem atma işlemi tamamlandığında yağlar yerinde duruyor olacaktır. Bu yüzden mutlaka beslenmeye dikkat edilmeli ve düzenli olarak spor yapılmalıdır.

Teff Çayı Kullananlar

Teff çayı zayıflama yöntemi trend hale geldiğinden beri, bu tohumu alıp deneyenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Biraz tereddüdü olanlar da kullanıcı yorumlarını okumayı tercih etmektedir. Bu yüzden sizlere bu yazıda, bu tohumu deneyenlerin yorumları ve şikayetlerini ileteceğiz.

Tohumu kullananların bir kısmı sonuçlardan memnun kalmış ve kullanmaya devam edeceklerini ifade ederken bir kısmı da çaydan hiçbir fayda görmediklerini aksine bağırsaklarında sorunlar ortaya çıktığını dile getirmiş.

Bu olumsuz yorumların sebebi, çayın önerilen şekilde kullanılmamış olması olabilir. Ya da bazı hassas bünyelerde birden fazla karışımın bir araya gelmesi bu tip sorunlar yaratabilir.

Teff Çayı Yorumları

Teff çayı yorumları kısmını merakla bekleyenler için sonuçların genelde olumlu yönde söyleyebiliriz. Ancak olumlu ifadeler kullanan insanların geneli, yorumlara düzenli karın egzersizleri ve koşu yaptıklarını da ifade etmişler. Ayrıca düzenli beslenmeye gayret göstermiş ve yağlı yiyeceklerden ya da şekerden uzak durmuşlar. Bu şekilde bir kullanım gerçekleştiğinde hemen hemen herkesin sonuçlardan memnun kalacağını ifade etmişler.

Teff Çayı Şikayetleri

Teff çayının işe yaramadığını söyleyenler azınlıkta. Ancak bu konunun dışında bu çayın bağırsak hareketlerini bozduğunu dile getirenler de var. Eğer bu çayı denemek istiyorsanız sonucunu kendiniz gözlemleyin. Teff çayını internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

En İyi Zayıflama Çayı Yorumları

Zayıflama Çayı Aç Mı Tok Mu İçilir?

Zayıflama Çayı Elma Limon

Chia Tohumu Yağı Faydaları

Defne Tohumu Yağı Faydaları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.