Doğal Sağlık

Chia Tohumu Yağı Faydaları

14.05.2021
92
Chia Tohumu Yağı Faydaları
Zayiflama Cayi

Yoğun Omega 3 asitlerini içermekte olan Chia tohumu yağı faydaları, birçok hastalığın tedavisinde kullanılarak keşif edilmiştir. Yüksek oranda alfa linolenik ve linoleik asit içererek, eklemlerin güçlenmesinde ve kalp hastalıklarının tedavisinde kullanılan yağ, içerisinde bulunan vitamin ve minerallerle de oldukça zengin ve hızlı bir tedavi için kullanılmaya hazırdır.

Chia Tohumu Yağı Vitamin Ve Mineraller

Vitamin ve mineraller açısından zengin olan Chia tohumu yağı faydaları, vücudumuzun ihtiyacı olan bütün değerleri taşımaktadır. A, B, D ve E vitaminleriyle birlikte demir ve iyot yoğunluğuna sahiptir. Magnezyım ile kükürt etkisi saç ve cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılırken, manganez özelliği sayesinde de göz rahatsızlıklarının da önüne geçmektedir.

Chia tohumu nasıl kullanılır; Chia tohumu ve yağı mutfakta salata ve yemeklerde kullanılabilir, suya damlatma yöntemiyle içilebilir, cilt üzerinde masaj yöntemiyle uygulanabilir. Eklemlerin güçlenmesi ve vitaminlerin emilimi için daha çok oral yolla tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Yağının kullanımında cilt üzerindeki açık yaralara sürülmemesi tavsiye edilmektedir.

Chia Tohumu Yağı Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Kalp sağlığı ve cilt sağlığı için önemli derecede Chia tohumu yağı faydaları bulunmaktadır. Tohumun içerisinde buluna lif değerleri ve vitaminlerle, enerjik hisseder, Omega 3 etkisiyle de beyin hücrelerinin yenilenmesinde etkili olan kullanımından yararlanabilirsiniz.

  • Kalp sağlığını korur ve damar tıkanıklıklarının önüne geçer.
  • Şeker ve diyabet hastalıklarında kan şekerini düzenler.
  • Kemikleri güçlendirir ve korur.
  • Protein kaynağı olarak kas oluşumumda etkilidir.
  • Diş tedavisinde ve bebeklerin diş çıkarma dönemlerinde kalsiyum kaynağıdır.
  • Sindirim sistemini düzenler, bağırsakların rahatlamasını sağlar.
  • Beyin hücrelerinin yenilenmesinde etkilidir.
  • Cilt sağlığı için düzenli kullanılabilir.
  • Fosfor ve protein kaynağıdır.

Chia Tohumu Yağı Cilde Faydaları Nelerdir?

Chia tohumu yapı faydaları, cilt üzerinde tedavi edici ve besleyici etkileriyle tavsiye edilmektedir. B 3 vitamini ve protein değerleriyle cilt yaralarının iyileşmesini sağlamaktadır. Cilt kuruluklarının tedavisinde kullanılarak, nem oranını dengeler. Güneş lekeleri, çil ve sivilce lekelerinin tedavisinde kullanılabilir. Dudak kuruluğu ve yaraları için düzenli kullanımında nem ve parlaklık verecektir. Cilde uygulandığında, cildin ışıldamasını ve sağlıklı görünmesini sağlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.