Chia Tohumu Yağı Faydaları | Chia Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır?

14.05.2021
677
Chia Tohumu Yağı Faydaları | Chia Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır?

Yoğun Omega 3 asitlerini içermekte olan Chia tohumu yağı faydaları, birçok hastalığın tedavisinde kullanılarak keşif edilmiştir. Yüksek oranda alfa linolenik ve linoleik asit içererek, eklemlerin güçlenmesinde ve kalp hastalıklarının tedavisinde kullanılan yağ, içerisinde bulunan vitamin ve minerallerle de oldukça zengin ve hızlı bir tedavi için kullanılmaya hazırdır.

Chia Tohumu Yağı Vitamin Ve Mineraller

Vitamin ve mineraller açısından zengin olan Chia tohumu yağı faydaları, vücudumuzun ihtiyacı olan bütün değerleri taşımaktadır. A, B, D ve E vitaminleriyle birlikte demir ve iyot yoğunluğuna sahiptir. Magnezyım ile kükürt etkisi saç ve cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılırken, manganez özelliği sayesinde de göz rahatsızlıklarının da önüne geçmektedir.

Chia tohumu nasıl kullanılır; Chia tohumu ve yağı mutfakta salata ve yemeklerde kullanılabilir, suya damlatma yöntemiyle içilebilir, cilt üzerinde masaj yöntemiyle uygulanabilir. Eklemlerin güçlenmesi ve vitaminlerin emilimi için daha çok oral yolla tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Yağının kullanımında cilt üzerindeki açık yaralara sürülmemesi tavsiye edilmektedir.

Chia Tohumu Yağı Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Kalp sağlığı ve cilt sağlığı için önemli derecede Chia tohumu yağı faydaları bulunmaktadır. Tohumun içerisinde buluna lif değerleri ve vitaminlerle, enerjik hisseder, Omega 3 etkisiyle de beyin hücrelerinin yenilenmesinde etkili olan kullanımından yararlanabilirsiniz.

  • Kalp sağlığını korur ve damar tıkanıklıklarının önüne geçer.
  • Şeker ve diyabet hastalıklarında kan şekerini düzenler.
  • Kemikleri güçlendirir ve korur.
  • Protein kaynağı olarak kas oluşumumda etkilidir.
  • Diş tedavisinde ve bebeklerin diş çıkarma dönemlerinde kalsiyum kaynağıdır.
  • Sindirim sistemini düzenler, bağırsakların rahatlamasını sağlar.
  • Beyin hücrelerinin yenilenmesinde etkilidir.
  • Cilt sağlığı için düzenli kullanılabilir.
  • Fosfor ve protein kaynağıdır.

Chia Tohumu Yağı Cilde Faydaları Nelerdir?

Chia tohumu yapı faydaları, cilt üzerinde tedavi edici ve besleyici etkileriyle tavsiye edilmektedir. B 3 vitamini ve protein değerleriyle cilt yaralarının iyileşmesini sağlamaktadır. Cilt kuruluklarının tedavisinde kullanılarak, nem oranını dengeler. Güneş lekeleri, çil ve sivilce lekelerinin tedavisinde kullanılabilir. Dudak kuruluğu ve yaraları için düzenli kullanımında nem ve parlaklık verecektir. Cilde uygulandığında, cildin ışıldamasını ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Chia tohumu yağı ne işe yarar?

Chia tohumu son senelerde bilinmeye başlayan ve özellikle beslenme düzenine dikkat eden kişiler tarafından en sık tercih edilen besin maddeleri arasında yer almaktadır. Klasik olarak hayatımızda yer alan tahılların daha sağlıklı alternatiflerini bulmaya yönelik son senelerde büyük bir çaba vardır. Chia tohumu da tam da bu noktada destek sunmaktadır.

Chia tohumu cilt için nasıl kullanılır?

Chia tohumunu çiğ olarak tükettiğiniz zaman dahi belirli bir zaman dilimi sonrasında cildinizdeki eşsiz canlanmanın farkına varacaksınız. Bilhassa sivilce problemi olan kişilerin severek kullanacakları ve memnuniyet uyandıracak bir etki sunmaktadır. Chia tohumunu bir de yağ olarak kullanmanıza imkan verilmektedir. Yap olarak sürüldüğü zaman ciltteki kuruluğu büyük oranda ortadan kaldırdığının da bildirilmesi gerekir.

Zade Vital Chia tohumu yağı nasıl kullanılır?

Tohum yağları kullanılırken öncesinde bir alerji testinin yapılması gerekmektedir. Bu alerji testini bileğinizin iç kısmına uygulamış olduğunuz yağ ile deneyebilirsiniz. Herhangi bir tepkime olmazsa gönül rahatlığı ile kullanım hakkınız vardır. Bu tohum yağının kullanımı ile özellikle kış aylarında neme aç olan cildinizi büyük ölçüde kurtarma fırsatını elde edebilirsiniz. Neme doyacak harika bir cilt geliştirilmektedir.

Chia Seed Oil ne işe yarar?

Cilde büyük faydaları olan Chia tohumunu bir de yağ olarak tüketme imkanınız vardır. Cilde uyguladığınız zaman cildin kuruluğunu büyük ölçüde ortadan kaldırdığının da bildirilmesi gerekir. Bu yağı temin edemiyorsanız tohumunu beslenme düzeninize entegre etmeniz gerekmektedir. Chia tohumu tüketmenin birçok farklı alternatifi var. Özellikle yoğurt ve diğer süt ürünleri ile tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Kuşburnu Yağı

Citronella Yağı Faydaları

Kalbe İyi Gelen Yiyecekler | Nelerdir, Listesi

Odaklanma Sorununa İyi Gelen Yiyecekler | Ne Yenir?

Defne Tohumu Yağı Faydaları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.