Doğal Sağlık

Ahmet Maranki Zayıflama Çayı | Maranki Kilo Verdiren Çay

21.02.2021
1.604
Ahmet Maranki Zayıflama Çayı | Maranki Kilo Verdiren Çay

Ahmet Maranki, kozmik bilim ile uğraşan ve ‘Türkiye’nin Lokman Hekimi’ adıyla anılan bir yazardır. Tütün Eksperleri Yüksek Okulu mezunu olan Maranki, bitkisel tedavilerle ilgili uzmanlaşmıştır. Ahmet Maranki’nin bitkisel içeriklerle ilgili kitapları ve konferansları vardır. Maranki ayrıca zayıflama çayı, doğal bitkisel yağ, kozmik tuz, bitkisel kapsül, geleneksel tarım ürünü, kişisel bakım ve temizlik ürünlerini satarak hizmet vermektedir.

Ahmet Maranki Zayıflama Çayı Nasıl Kullanılır?

Ahmet Maranki zayıflama çayı aslında yalnızca bir tane çay değildir. Maranki’nin internet sayfası üzerinde yer alan birçok organik bitki ve bitki karışımları kilo vermeye yardımcı olması için kullanılır. Ahmet Maranki çayları tamamen bitkisel içeriklerden oluşur. Bu bitkiler ve bitki karışımları aşağıdaki gibidir:

 • Yeşilçay karışımlı bitki çayı
 • Marenki süzen çayı
 • Sarı kantaron süzen çay
 • Ihlamur süzen çay
 • Bitkisel karışımlı form süzen çay
 • Karabaş otu süzen çay
 • Maranki yeşil çay süzen çay
 • Maranki zencefil & zerdeçal süzen çay
 • Maranki adaçayı süzen çay
 • Maranki melisa süzen çay

Ahmet Maranki’nin sunduğu çaylar, genellikle poşet şeklindedir ve 10 dakika demlenerek kullanılır. Fakat farklı kullanım şekilleri olan bitkiler de vardır. Bu noktada her çayın altında yer alan içerik ve kullanım şekli bilgilerinin okunması veya şubedeki yetkililere danışılması faydalı olacaktır.

Ahmet Maranki hızlı kilo verme sürecini bir bütün olarak değerlendirmek mümkündür. Bu çaylar, bağırsak hareketlerini hızlandırır ve vücutta bulunan toksinlerin atımını sağlar. Bu çayların uzun süreli kullanımında vücut toksinlerden arınır ve zayıflama süreci başlar.

Ahmet Maranki’nin ayrıca bazı zayıflama kürleri vardır. Bu kürler, web sayfasında veya şubede yer alan bitkisel otlar kullanılarak yapılabilmektedir. Sizler için Ahmet Maranki tarafından tavsiye edilen iki zayıflama çayı tarifine yazımızda yer verdik.

Ahmet Maranki Birinci Zayıflama Çayı Tarifi

Bir litre suyun içerisine aşağıdaki maddeler katınız ve 10 dakika kaynatarak süzünüz.

 • 30 gram ayrık otu
 • 30 gram arpa
 • 30 gram mısır püskülü

Hazırladığınız bu çayı günde 3-4 bardak içiniz. Sabah, öğle, akşam ve yatarken birer bardak içebilirsiniz.

Ahmet Maranki İkinci Zayıflama Çayı Tarifi (7 günlük detoks)

Bir litre suya aşağıdaki bitkileri katınız ve 10 dakika kaynatınız:

 • 5 gram yeşilçay
 • 5 gram mısır püskülü
 • 2 gram sinameki
 • 5 gram kırkkilit
 • 5 gram adaçayı
 • 5 gram sarı kantaron
 • 5 gram hibiskus
 • 5 gram kiraz sapı
 • Bir miktar limon
 • Bir miktar kestane balı

10 dakika kaynamadan sonra karışımı süzünüz. Günde 5 bardak aç karnına içiniz.

Ahmet Maranki yağ yakıcı formül içerikli bu tarifler, vücudunuzdaki toksinleri atmanıza ve zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Ahmet Maranki Zayıflama Çayı

 

Ahmet Maranki Zayıflama Çayı Kullananlar

Ahmet Maranki zayıflama çayları, olarak kullanılan karışım ve tarifler oldukça yaygın kullanılmaktadır. Daha çok kadınlar tarafından tercih edilen bu çayların, geniş yaş aralıklarında tüketildiği söylenebilir.

İbrahim Saraçoğlu 3 günlük diyet programı gibi, Ahmet Maranki’nin detoks ve zayıflama programları da mevcuttur. Bu programlara bireysel olarak veya birkaç kişi birlikte katılmak mümkündür. Bitkisel çözümlerle şifa arayan kişilerin tercihi olan Ahmet Maranki zayıflama çayları ve programları geniş yaş aralığında kullanılmaktadır. Ancak bu bitkisel çaylar, eczane ürünleri değildir ve doktorların tavsiyeleri arasında yer almaz.

Ahmet Maranki Zayıflama Çayı İşe Yarıyor Mu?

Ahmet Maranki zayıflama çayları, temel olarak bağırsakları rahatlatmaya yarar. Bu şekilde kişilerin toksinlerini atmasına yardımcı olur. Bu çayların sindirim sistemi rahatsızlıkları olanlarda işe yaradığı bilinmektedir. Ayrıca çayların bağırsak ve beden parazitlerine iyi geldiği söylenmektedir.

Ancak ‘Kefir içerek zayıfladım’ gibi paylaşımlar bu zayıflama çaylarıyla ilgili yapılmamıştır. Kullanıcıların online platformlarda kullanım öncesi/sonrası şeklinde paylaşımları da yoktur. Ayrıca bu tariflerin ve karışımların herhangi bir bilimsel çalışma ile desteklenmediğini hatırlatmakta fayda vardır.

Ahmet Maranki Zayıflama Çayı Yorumları

Ahmet Maranki’nin zayıflama çayları, hem web sayfası üzerinden satışa çıkarılan hem de sosyal medya hesaplarıyla duyurusu yapılan çaylardır. Ancak web sayfasında yer alan çaylarda genellikle tüketici yorumu yoktur. Sosyal medya hesaplarında ise Ahmet Maranki zayıflama çayı ile ilgili yorum sayısı oldukça azdır. Fakat yetkililer, zayıflama çayları ve kürleriyle ilgili olumlu dönüşler aldıklarını ifade etmektedir.

Ahmet Maranki Zayıflama Çayı Şikayetleri

Daha önce de belirttiğimiz gibi Ahmet Maranki zayıflama çayları, yalnızca bir adet hazırlanmış çay değildir. Maranki’nin kullanıcılara sunduğu zayıflamaya yardımcı birçok çay türü vardır. Bu zamana kadar bu çayların kullanımı ya da sonraki etkileriyle ilgili bir şikayet olmamıştır. Ancak popüler online şikayet sayfalarından birinde 2019 yılında çay satın alan bir kullanıcının şikayeti yer almaktadır. Şikayet, satın alınan ürünün son kullanma tarihiyle alakalıdır. İddiaya göre firma tarafından kullanıcıya son kullanma tarihi 2014 olan bir ürün gönderilmiştir.

Ayrıca Ahmet Maranki’nin web sayfasındaki siparişlerle ilgili gecikmelere dair şikayetler bulunmaktadır. Web sayfasındaki iletişim numaralarının hızlı cevap vermediği, ürün kargo işlemlerinin geç olduğu ve iade sürecinin uzun sürdüğü de firmayla ilgili şikayetler arasındadır.

En iyi zayıflama çayı hangisi?
En iyi zayıflama çayı kürleri arasında Ahmet Maranki’nin tariflerinden biri olan özel tarif yer almaktadır. Poşet çay olarak sunulmuş olan çayı 10 dakika kaynar suda demlemeniz gerekmektedir. Ayrıca tarçın ve limon ikilisi de iyi bir antioksidan etkisi yaratacak, bölgesel yağlarınızdan arınmanızda etkili olacaktır.
En hızlı zayıflatan bitki çayı hangisi?
En iy, zayıflatan bitki çayları arasında mısır püskülü, yeşil çay ve kırkkilit bitkisini,n yer alması kısa zamanda toksinleri atarak yağlarınızı eritmeye başlayacaktır. Ahmet Maranki 7 günlük detoks çayı tarifiyle hızlı bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Özellikle yeşil çay etkisi ve ada çayı etkisi sağlıklı kilo vermeniz için yeterli olacaktır.
En çok yağ yakan bitki çayı hangisi?
En çok yağ yakan bitkiler arasında Yeşil çay, zerdeçal ve biberiye bulunmaktadır. Aynı zamanda evde hazırlayabileceğiniz yeşil elma ve tarçın tarifiyle birlikte kekik detoks suyunu da kullanmanız sağlıklı bir şekilde kilo vermenizde etkili olacaktır.
Evde hangi bitki çayı zayıflatır?
Evde hazırlayabileceğiniz en doğal ve sağlıklı bitki çayı yeşil elma ve çubuk tarçın kürüdür. Aynı zamanda yeşil çay, beyaz çay ve karanfil kürü de hazırlayarak sabahları kahvaltıdan 30 dakika önce sıcak su içinde demleyerek sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.