Doğal Sağlık

Enseden Gelen Baş Ağrısı Nasıl Geçer? | Enseden Başlayan Baş Ağrısı Neden Olur?

26.02.2021
1.093
Enseden Gelen Baş Ağrısı Nasıl Geçer? | Enseden Başlayan Baş Ağrısı Neden Olur?

Baş ağrıları her zaman için beyinden kaynaklanmaz. Bazen boyundan, gözden ya da enseden kaynaklı baş ağrıları da yaşanabilmektedir. Özellikle enseden gelen baş ağrıları bulantı ve kusma ile birlikte geliyorsa daha çok migrenle de karıştırılmaktadır. Enseden gelen baş ağrısı nasıl geçer, doğal tedavi yöntemleri nelerdir gibi soruların cevapları ile ilgili olarak çok çeşitli yöntemler bulunur.

Enseden Gelen Baş Ağrısı Nedir?

Boynun ense kısmında yer alan yapılarından kaynaklı olarak baş ağrıları oluşabilir. Boyun kısmında yer alan kaslar, omurlar, disk ismi verilen yastıkçıklar, faset eklemler gibi yapılarda bozukluk olması baş ağrısına neden olur. Enseden yayılan baş ağrısı nasıl geçer sorusu ile ilgili olarak öncelikle bir uzmana danışılmalı, fıtık gibi sebepler dışında kalan sebepler için doğal tedavi yöntemleri de uygulayabilirsiniz.

Enseden Gelen Baş Ağrısı Nasıl Geçer; Lavanta Yağı Baş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Baş ağrısı nasıl geçer sorusunun yanıtı olarak lavanta yağı oldukça işe yarayan bir yöntemdir. Özellikle enseden gelen baş ağrıları için faydalıdır. Hoş kokulu olmasının yanı sıra kolay uygulanabilir. İki ya da üç su bardağı su kaynatılır ve içerisine üç veya dört damla lavanta yağı damlatılır. Kaynamış suyun buharı bitinceye kadar koklandığında baş ağrısı hafiflemiş olacaktır. lavanta yağı damlatılmış su içilmemelidir.

Keten Tohumu Enseden Gelen Baş Ağrısını Geçirir Mi?

Baş ağrısı nasıl geçer sorusunun cevabı olarak keten tohumu da en etkili bitkisel yöntemlerden birisidir. Keten tohumunun içerisinde yer alan omega- 3, enseden gelen baş ağrılarının azaltılması için oldukça etkilidir. Bir kaşık keten tohumu çiğneyerek su ile birlikte tüketildiğinde baş ağrıları için oldukça faydalı olacaktır.

Enseden Gelen Baş Ağrısı Nasıl Geçer; Fesleğen Yağı Enseden Gelen Baş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Baş ağrısı nasıl geçer sorusu için verilecek en iyi yanıtlardan birisi de fesleğen yağıdır. Hoş kokulu bir bitki olmasının yanı sıra aynı zamanda ferahlatıcı bir bitkidir. Makarna ve pizza gibi yiyeceklerin üzerinde gördüğümüz fesleğen baş ağrısı için de oldukça etkilidir. Fesleğen yağı ile ense bölgesine masaj yapıldığında baş ağrılarının azalmasına yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir;

Baş Ağrısı Nasıl Geçer | Baş Ağrısına Çözüm

Baş Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler | Ağrı Nasıl Geçer?

Fesleğen Saç Bakımı

Lavanta Yağı

Lavanta Yağı İle Saç Bakımı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.