Doğal Sağlık

Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer? | Böbrek Ağrısı İçin Evde Ne Yapılabilir?

03.03.2021
317
Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer? | Böbrek Ağrısı İçin Evde Ne Yapılabilir?

Böbrek ağrısı hayatı oldukça kötü etkileyen ve günlük işlerin dahi aksamasına sebep olan önemli bir rahatsızlıktır. Çok basit bir sebebi olabileceği gibi önemli ve ciddi bir sebebi de olabilmektedir. Böbrek ağrısı hassasiyet isteyen bir konudur ve önemli olan sebebini bulabilmektedir. Sebebini bulabilirseniz çözümü de gelecektir. Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer sorusundan önce bu böbrek ağrısının sebebi nedir öncelikle bunu bulmak gerekmektedir.

Böbrek Ağrısının Sebepleri Nelerdir?

Birçok sebebi olabileceği gibi buna bağlı olarak pek çok çözümü de mümkündür. Önemli olan böbrek ağrısının sebebini bulmak ardından Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer sorusunu cevaplamaktır.

Böbrek ağrısının sebepleri arasında en başta; böbrekte taş, böbrek iltihabı, böbrek büyümesi veya böbrek kisti, idrar yolu enfeksiyonu, idrar yollarında kum veya taş olması, böbrek küçülmesi, böbreğe darbe almak veya böbreği üşütmek, açıkta bırakmak veya hidronefroz gibi birçok hastalık olabilmektedir.

Yani böbrek üşütmesi kadar basit bir durum olabileceği gibi daha ciddi bir durum da olabilmektedir. Tespiti yapıldıktan sonra eğer sorun evde çözülebilecek bir şey ise birçok tedavi yöntemi olduğunu da söylemek mümkündür.

Böbrek Ağrısına En İyi Gelecek Şeyler Nelerdir?

En basit çözüm sıcak kompres yapmaktır. Eğer özellikle böbreğinizi üşütteyseniz sıcak kompres yaparak kısa süreli bir çözüm sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte sıcak kompres yöntemini desteklemek için bitki çayları da tüketebilirsiniz. Özellikle evde kendi yapacağınız bitkisel çaylar daha çok işe yarayacaktır.

Maydanoz çayı bunların başında gelmektedir. Maydanoz çayı özellikle problem idrar yolları ile ilgiliyse bunun çözümünde büyük bir rol oynayabilmektedir. İdrar yollarını ve böbrekleri toksinlerden arındırır.

Kilo vermede de yardımcı olan mısır püskülü çayı da vücuttaki toksinleri atmada yardımcı olduğu için bu konu ile ilgili de kullanabilmektedir. Bir diğer önemli bitki ise limondur. Limon suyunu su ile tüketebileceğiniz gibi çayların içine de koyabilirsiniz. Böbrek taşları ve idrar yolu enfeksiyonunda işe yaramaktadır.

Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer; Böbrek Ağrısının Çözümü Mümkün Müdür?

Mümkündür ancak böbrek ağrısının sebebi önemlidir. Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer sorusunun temelinde de eğer ki ameliyatlık bir problem yok ise evde çözümler büyük oranda katkı sağlayacak ve hatta bazı problemleri çözebilecektir.

İlginizi Çekebilir;

Baş Ağrısı Nasıl Geçer İlaçsız | Baş Ağrısı Sebepleri Nelerdir?

Burun Akıntısı Nasıl Geçer?

Bebeklerde İdrar Yolu Enfeksiyonu

Böbreklere İyi Gelen Yiyecekler | Ne İyi Gelir?

Mide Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler | Ne Yenir, İçilir?


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.