Doğal Sağlık

Kekik Yağı | Kekik Yağı Neye İyi Gelir?

11.05.2021
682
Kekik Yağı | Kekik Yağı Neye İyi Gelir?

Kekik yağı şifalı uçucu yağlar arasında yer almaktadır. Rahatlatıcı ve etkileyici yapısı ile sıklıkla tercih edilmektedir. Bu ürünün kullanımı sırasında hangi markadan temin ettiğiniz büyük önem arz eder. Temin ettiğinizi marka ne derece nitelikli ve doğal üretim yapıyorsa elde edilecek olan fayda da o kadar yüksek olacaktır. Kekik yağı ve diğer esansiyel yağlar konusunda firmamız tam bir marka! Üretimin her aşamasında birinci kalite bitkilere yer veriyoruz! Doğal olarak ürettiğimiz ve ilaçsız biçimde temin ettiğimiz kekikleri gerekli olan yıkama adımlarından geçirmemizin hemen sonrasında üretim safhasına geçiyoruz. Üretmiş olduğumuz her yağ gibi gerekli olan kalite kontrollerinden geçirilmeden satışa sunulmamaktadır. Bu noktada en nitelikli yağların en seçkin şekilde paketlenmesinin hemen sonrasında kullanıma dair gerekli olan bilgilendirmelerin de eklenmesi ile beraber gönderim aşaması tamamlanacaktır.

Arifoğlu Kekik Yağı 20ml

Arifoğlu Kekik Yağı 20ml

Kekik Yağı Faydaları

Kekik yağı faydaları incelendiği zaman özellikle ruhi bakımdan insanları rahatlatması en temel özellikleri arasındadır. Kişilerin üzerinde rahatlamaya sebebiyet veren aromaterapi yağları içerisinde en sevilen seçeneklerdendir.

  • Kekik yağının kullanılma sürecinde özellikle cilde uygulandığı zaman kırışıklıkları gideri bir etkisi olduğu tespit edilmiştir. Yapın hafi mentollü keskin bir yapısı olduğu için kullanımın göze temas etmemesine de dikkat edilmelidir. Düzenli olarak uygulandığı zaman mevcut kırışıklıkların azaltılması ve yeni kırışıklıkların oluşumunun engellenmesi konusunda büyük bir fırsat elde edeceksiniz.
  • Masaj yağı olarak da sıklıkla tercih edilmektedir. Cildin içerisine nüfuz ederek gerginliği azaltırken aynı zamanda sunmuş olduğu eşsiz koku ile de dinginleştirici bir etki ortaya koymaktadır. Bu etki sayesinde eşsiz bir sürecin tadını çıkarmış olacaksınız. Masaj ile hem kan dolaşımınızı hızlandırma hem de düzenli kullanımda yerleşmiş selülitlerden kurtulma fırsatı elde edilecektir.
  • Kullanıldığı bir diğer alan da buhurdanlıklardır. Ortam kokusu olarak da sıklıkla tercih edilmektedir. Buhurdanlığınıza sadece birkaç damla eklemeniz y6eterli olacaktır. Buhurdanlığınıza öncelikle sadece bir damla ekleyerek elde edilecek koku yoğunluğuna göre karar vermeniz tavsiye edilmektedir. Özellikle astım hastalarının daha rahat nefes almalarının sağlanması için muhteşem bir fırsat olacaktır. Evlerinizde içerisinde bolca kimyasalın bulunduğu ürünlerin kullanılmasının yerine direkt olarak kekik yağının hoş kokusunun kullanılması tavsiye edilmektedir.

Faydaların net şekilde hissedilmesi için kişilerin kesinlikle düzenli olarak kullanması gerekir. Sadece kekik yağında değil aynı zamanda diğer doğal yağların kullanım adımlarında da düzenli kullanıma büyük önem vermenizi gerekir. Bu aşamada tek bir kere uyguladığınız zaman kalıcı bir çözüm elde edeceğiniz unsur elde etmek mümkün değildir. Size uzmanınız tarafından tavsiye edilen ve aynı zamanda yağın kullanım talimatlarında da yer verilen detaylara dikkat ederek düzenli aralıklar ile kullanılması elde edilen verimliliği üst seviyeye çıkaracaktır.

Kekik Yağı Nasıl Kullanılır?

Kekik yağı kullanım aşamasında dilerseniz direkt olarak dilerseniz de taşıyıcı yağlar ile karıştırarak kullanma imkanınız vardır. Taşıyıcı yağ olarak genelde zeytinyağı tercih edilmektedir. Zeytinyağının kullanımında has ürünlerden yana seçiminizi yapmalısınız. Kekik yağının kalitesinin önemi kadar aynı şekilde taşıyıcı yağın önemi de dikkat çekmektedir. Kullanım aşamasında herhangi bir alerjik reaksiyon meydana gelmemesi için öncelikle el bileğinizin iç kısmına lokal olarak uygulamanız gerekir. Bu lokal uygulamanın hemen sonrasında tahriş ya da kızarıklık meydana gelirse uygulamayı sonlandırmalı ve bol su ile yıkamalısınız. Ayrıca açık yara ya da tahriş olan bölgeler varsa bu kısımlarda da yağın kullanılmaması gerekir. Yağın kullanım aşamasında gözden uzak tutmalısınız. Göz ile temas ettiği zaman bol su ile yıkanması gerekir. İçerisinde yer alan hafif mentollü yapısı sayesinde gözde yanmaya sebebiyet verebilmektedir.

Kullanım sürecinde içeriğinden ve kalitesinden emin olduğunuz ürünleri tercih etmelisiniz. Doğal yağların popülerliğinin artması ile beraber piyasada seçkin olmayan ürünlerin de yaygınlaşmaya başladığı görülmektedir. Bu süreç içerisinde özellikle içeriğinde sentetik materyallerin bulunduğu yağ seçeneklerinden uzak durmalısınız. Firmamız tarafından satışa çıkarılan hiçbir üründe sentetik materyal bulunmamaktadır. Gerekli olan tüm denetimlerden geçirilmiş ve onaylar alınmıştır. Kalite kontrollerinden olumlu sonuç almayan hiçbir yağın sitemizde satışa sunulmasına izin verilmeyecektir.

Kekik Yağı Ne İşe Yarar?

Kekik yağı sıkıntılı günler geçirmeniz durumunda size büyük bir rahatlama sağlayacaktır. Hem ruhunuza hem de bedeninize iyi gelecek bir seçim yapmak isterseniz kekik yağı harika bir alternatif olacaktır. Kekik yağının kullanım aşamasında doğal içeriği dilerseniz su ile dilerseniz de diğer taşıyıcı yağlar ile seyreltebilirsiniz. Ürünü seyrelterek kullanmanız etkisinden ve faydalarından bir şey kaybettirmeyecektir. El ile uygulamakta hiçbir sakınca yoktur. Ellerinizde de derinlemesine nemlendirme yaparken aynı zamanda gözeneklerinizin açılmasını da mümkün kılacaktır.

Yağları cilde kullanacak olan kişilerin öncelikle ciltlerini yap uygulamasına hazır bir hale getirmesi gerekir. Yağ uygulamasına hazır bir hale gelmesi için derinlemesine temizlenmelidir. Temizlik aşamasında da sadece doğal materyallerden yardım almalısınız. Son senelerde kullanımı giderek artan kozmetik ürünlerden olabildiğince uzak kalmanız gerekmektedir. Temizliğin doğal sabunlar ile tamamlanmasının sonrasında kekik yapının uygulanması elde edilecek olan faydanın artmasını sağlayacaktır. Düzenli kullanıldığı zaman ciltte meydana gelen sivilce lekelerinin ve renk eşitsizliklerinin ortadan kaldırılmasında da kullanılabilmektedir.

En Ucuz Kekik Yağı

https://www.dogalsaglik.com/shop/ adresimiz üzerinden gerekli olan ürün satın alım adımlarını tamamlayabilirsiniz. Sitemizde satışa sunulan tüm yağlar kalite kontrollerinden onay almıştır. Ürün kalitesinin bu derece yüksek olmasına rağmen satışa sunulan yağın uygun fiyatlı olması memnuniyet uyandırmaktadır. Sitemizi yakından takip ederek en kısa süre içerisinde en yüksek indirimlerden faydalanma fırsatını da elde edeceksiniz.

Kekik yağı kullanılırken kişilerin hem uygulama adımında hem de daha sonrasındaki süreçte destekleyici yağları temin ederken çok yüksek bir bütçe ayırmasına gerek kalmayacaktır. Sadece indirimlerimizden değil aynı zamanda kargo fırsatlarından da faydalanma hakkınız vardır. Sitemizde belirli bir limitin üzerinde harcama yaptığınız zaman kargo ücreti talep edilmemektedir. Kargo ve gönderim adımlarında çok hassas bir sistem geliştirilmiştir. Gönderim adımı kısa sürede tamamlanacak ve sizin gönderime dair süreci takip etmeniz için kod üzerinden bilgilendirme sunulacaktır.

Arifoğlu Kekik Yağı 20ml

Kekik Yağı Hamilelikte Kullanılır mı?

Kekik yağı hamilelikte kullanılacağı zaman kesinlikle doktordan onay alınmalıdır. Harici kullanımlarda kişilerin gebelik gibi hassas bir süreci riske atmamak adına doktorundan yardım alması ve buna uygun olarak kullanım adımının tamamlanması tavsiye edilir. Her ne kadar ürün içeriğimiz saf yağlardan oluşsa da doktorun tavsiyesini almak daha mantıklı olacaktır. Kadınların hamilelik sürecinde ayak kısımlarında ve ellerinde yoğun şişlikler oluşabilmektedir. Bu yoğun şişliklerin ortadan kaldırılması için kekik yapı ile yapılan masajlar sıklıkla tercih edilmektedir. Bu şekilde hem ayakların ve ellerin ödemden kurtulması mümkün kılınmaktadır hem de hoş koku ile rahatlamanız sağlanacaktır. Hamilelerin en çok ihtiyacı olan bir kuple rahatlama sizi bekliyor!

Kekik Yağı Bebeklerde Kullanılır mı?

Bebeklerde kekik yağının kullanımı oldukça yaygındır. Özellikle gaz sorunu yaşayan çocukların ayak tabanlarının kekik yağı ile ovulması elde edilecek olan muhteşem sonucu destekleyecektir. Bu şekilde hem kokusu ile hem de gaz sancılarını azaltan yapısı ile son dönemlerin favori destek ürünlerindendir. Çocuğunuza uygularken dilerseniz su ile de seyreltebilirsiniz.

Kekik yağı nasıl kullanılmalı?
Kekik yağı özellikle mide bulantısının önlenmesi için haricen kullanılmaktadır. Kokusunun baş dönmesi ve mide bulantısı üzerinde olumlu bir etkisinin olduğu düşünülmektedir. Cilt sağlığının iyileştirilmesi için kullanılabilmektedir. Cilt sağlığına asıl faydası sivilce izlerinin giderilmesidir. Düzgün ve düzenli uygulandığı zaman ciltte meydana gelen sivilce izlerinin ortadan kaldırılması için bir fırsat sunmaktadır.
Kekik yağının faydaları nedir?
Kekik yağının en temel faydası mide bulantısının engellenmesidir. Hatta hamilelerin ilk haftalarında mide bulantısı ile mücadelesini desteklemek için buhurdanlık içerisine birkaç damla kekik yağı damlatılması önerilmektedir. Bu şekilde mide bulantısının bastırılması için imkan verilmektedir. Direkt olarak kullanılmadan önce doktorunuza danışmanlısınız. İlaçlar ile yan etki yapmaması adına bu tedbir büyük önem arz eder.
Kekik yağının zararları nelerdir?
Bilinçsiz şekilde kullanıldığı zaman hali hazırda devam ettiğiniz ilaçlarınızın kimyasal yapısı ile ters etki yapabilmektedir. Bu nedenle kullanmadan önce doktorunuza danışmanız sizin için çok daha verimli olacaktır. Kekik yapının mide bulantısı da dahil olmak üzere cildin sağlığını yeniden kazanmasına kadar birçok farklı faydası bulunmaktadır. Bu faydanın sorunsuz şekilde fark edilmesi için kesinlikle, soğuk sıkım olan yağların kullanılması gerekir.
Kekik yağı ciğerleri temizler mi?
Koah hastalarının nefes darlığı sorununun çözüme kavuşması için bir fırsat sunmaktadır. Kekik yağı sayesinde özellikle ciğerinde nefes alamama sorunu olan ve tıkanıklık meydana gelen kişilerin nefesinin açılması için ilk tavsiye edilen doğal yağlar arasında bulunmaktadır. tabi ki aldığınız yağın doğal içerikli olduğundan ve içerisinde kimyasal bulunmadığından da emin olmanız gerekmektedir. Sadece doğal üretim yapan üreticilerden satın almalısınız.

İlginizi Çekebilir;

Kekik Çayı Zayıflama | Kekik Çayı ile Kilo Verme

Biberiye Ve Kekik Yağı Faydaları

Çarpıntıya İyi Gelen Bitkisel Besinler

Çarpıntıya İyi Gelen Yiyecekler | Ne İyi Gelir?

Öksürüğe İyi Gelen Yiyecekler | Ne Yenir, İçilir?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.