Doğal Sağlık

Kuşburnu Çekirdeği Yağı | Kuşburnu Yağı

25.01.2021
595
Kuşburnu Çekirdeği Yağı  | Kuşburnu Yağı

Kuşburnu çekirdeği yağı cilt sağlığınızın yeniden kazanılması için mucizevi bir etki sunacaktır. Sunmuş olduğu etki ile özellikle kırışıklıkların giderilmesi, lekelerin açılması ve cildin taze bir görünüme kavuşması mümkün kılınacaktır! Kuşburnu çekirdeği yağı hakkında tüm detayları sizin için derledik! Bu mucizevi yağa dair tüm püf noktalarını incelemek ister misiniz? İşte detaylar!

Arifoğlu Kuşburnu Çekirdeği Yağı 20ml

Kuşburnu Meyvesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kuşburnu çekirdeği yağı kuşburnu meyvesinin çekirdek kısmının soğuk prese tabi tutulması ile elde edilir. Rosehip olarak da bilinen bu meyve oldukça buruk bir tada ve kırmızı bir renge sahiptir. Geçmiş yüzyıllarda tekstil ürünlerinin kırmızı rengi kazanmasında da sıklıkla kullanılmıştır. Modern zamanda yapılan araştırmalar ile vücut sağlığı için ne derece vazgeçilmez bir öneme sahip olduğu anlaşılmıştır. Öncelikle çayı tüketilmeye başlanmış ve popüler olmuş daha sonrasında da çekirdeğinin yağı özellikle cilt sağlığı konusunda vazgeçilmez bir yer edinmiştir.

Mucizevi Yağın Temel Faydaları Nelerdir?

Kuşburnu çekirdeği yağı kullanan kişilerin elde edecekleri en temel faydalar şu şekilde sıralanır;

  • Kuşburnu çekirdeği yağı ciltte renk/ton eşitsizliklerinin giderilmesinde kullanılır.
  • Kuşburnu çekirdeği yağı sivilceler ile mücadelede tedavi sürecinin daha hızlı bir biçimde tamamlanmasını sağlar.
  • Kuşburnu çekirdeği yağı sayesinde cildiniz canlı ve parlak bir görünüme kavuşur!

Kuşburnu çekirdeği yağı uygulama sürecinde düzenli olarak devam ederseniz bu faydaları ve çok daha fazlasını sorunsuz şekilde elde edeceksiniz!

Kuşburnu Çekirdeği Yağı; Cilde Uygulamadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kuşburnu çekirdeği yağı uygulamadan hemen önce cildin bu bakım rutinine hazır hale getirilmesi gerekir.

  • Kuşburnu çekirdeğinin yağı uygulamasının öncesinde her zaman kullandığınız cilt temizleme ürününüz ile cildinizi derinlemesine temizlemeniz gerekir. Bu şekilde kuşburnu çekirdeğinin yağı cildinize daha sorunsuz şekilde nüfuz edecektir!
  • Kuşburnu çekirdeğinin yağı uygulanacak olan cildin toniklenmesi de önerilir. Bu şekilde makyajdan arta kalan kalıntıların ortadan kaldırılması sağlanır.
  • Cildinizin temizlenmesinden hemen sonra ürün uygulama aşamasına geçiş yapabilirsiniz.

Kuşburnu çekirdeği yağı sayesinde göz alıcı bir parlaklığa ve sağlıklı bir cilde erişmek mümkün kılınacaktır. Harika görünüm sizin için artık bu bakım rutini ile daha erişilebilir bir hal alacaktır!

Kuşburnu Çekirdeği Yağı; Sivilceler ile Başa Çıkmak Artık Çok Kolay!

Kuşburnu çekirdeği yağının antiseptik özellikleri sayesinde ciltte sivilcelerin yayılmasının önüne geçilmektedir. Mevcut sivilcelerin kurumasını sağlarken yeni sivilcelerin meydana gelmesi de engellenir. Sivilcelerin temel kaynağının ne olduğunu çözmek bu aşamada büyük önem arz ediyor. Örneğin herhangi bir karaciğer rahatsızlığından dolayı meydana gelen sivilcelenmeler ile mücadele etmek oldukça zordur! Bunun için bakım yapmanın yeterli olmayacağı uygulansa dahi bir sonuç vermeyeceği uzmanlar tarafından vurgulanır. Bu nedenle öncelikle sivilcelenmenin temel kaynağı tespit edilmelidir. Sadece cilt sağlığı ile alakalı herhangi bir durumdan kaynaklanan bir sorun varsa bunun ile mücadele etmek için kuşburnu çekirdeği yapı muhteşem bir koz olacaktır!

Sadece sivilce değil aynı zamanda siyah noktalar ile başa çıkmak için de harika bir fırsat elde edeceksiniz. Siyah noktaların ortadan kaldırılması için doğru yerde bulunuyorsunuz! Özellikle burun, alın ve çene bölgesinde yer alan ve inatla ortadan kalkmayan bu sorunun alıcı olarak silinmesi için kuşburnu mucizevi bir etki sunmaktadır. Tabi ki kişilerin günlük rutinlerini ve cilt temizlik adımlarını da bu süreci destekleyecek şekilde oluşturması gerekir!

Masaj ile Bakım Bir Arada!

Kuşburnu çekirdeği yağı kullanırken aynı zamanda cilde masaj yapmaya da özen göstermelisiniz. Cilde bakım yaparken masaj ile bir araya getirerek yağın etkisinin artırılması ve ciltte dolaşımın hızlanması mümkün kılınacaktır! Kuşburnu çekirdeğinin yağı kullanırken Foreo’nun masaj ile maskeyi bir araya getiren cihazını da kullanabilirsiniz. Cihaz sadece temizlik aşamasında değil aynı zamanda yağların/bakım ürünlerinin cilde uygulanması sırasında da Foreo kullanılabilir.

Kuşburnu çekirdek yağı uygulamasında kullanılacak olan bu cihazın illa Foreo olmasına gerek yok! Miniso gibi daha uygun fiyatlı olan markaların da bu ürünün alternatiflerini piyasaya sürdüğü görülüyor. Kuşburnu çekirdek yağı bu tür masaj ve bakım ürünleri ile cilde çok daha kolay şekilde nüfuz edecektir. Ciltte kan akışının artırılması ve verilen titreşim ile cildin bakıma daha hazır hale getirilmesi mümkün kılınır!

Ciltte Yağlanmaya Sebebiyet Verir Mi?

Kuşburnu çekirdeği yağı kullanmadan önce akla gelen en temel sorulardan biri de acaba ciltte yağlanmaya sebep olur mu konu başlığıdır. Bu yağın cilde sunmuş olduğu katkılar oldukça yüksekken oluşturacağı yan etkiler yok denecek kadar azdır. Alın ya da burun bölgesinde herhangi bir yağlanma meydana gelmeyecektir. Cildiniz oldukça yağlı ve akneye meyilli ise uygulamanın öncesinde cilt tipinize uygun olan malzemeler ile cilt temizliğinin yapılmasına büyük önem verilmelidir. Bu şekilde cildinizde olası yağlanma durumunun da önüne geçebilirsiniz.

Arifoğlu Kuşburnu Çekirdeği Yağı 20ml

Beslenme Düzeninizi Yeniden Gözden Geçirin!

Kuşburnu çekirdeğinin yağı kullanılırken cildinizin ciddi manada iyi bir hal almasını isterseniz muhakkak beslenme düzeninizi yeniden gözden geçirmeniz gerekir. Cildin yeniden eski sağlığına kavuşması için öncelikli olarak trans yağların hayatınızdan çıkarılması gerekiyor. Ayrıca zeytinyağı odaklı Akdeniz tipi beslenmenin cilt sağlığı üzerinde oldukça olumlu etkilerinin olduğu belirtilmelidir. Bunun yanı sıra gün içerisinde en az 2 litre su tüketmelisiniz. Uzmanlar cilt sağlığı ile temelde en ilişkili olan hususun kesinlikle su tüketimi olduğunu bilimsel açıklamalar ile sunuyor! Beslenme ve cilt bakımı bir araya geldiği zaman ancak net bir olumlu sonuç elde edilir. Her ikisinin birbirini bütünleyen unsurlar olduğunun da altı çizilmelidir.

Kuşburnu Çekirdeği Yağı; Düzenli Kullanım!

Kuşburnu çekirdeğinin yağı tek bir uygulamanın hemen sonrasında size direkt olarak etki sunabilecek bir ürün değildir. Kuşburnu çekirdeği yağı da diğer bakım ürünleri ve doğal yağlar gibi ancak düzenli olarak kullanıldığı zaman size olumlu bir etki sunacaktır. Kuşburnu çekirdeği yağı haftada 2-3 kere kullanılabilir. Cildinizde uygulamanın sonrasında herhangi bir tahriş hissettiğiniz zaman anında uygulamayı kesmelisiniz. Bu konuda daha öncesinde ürünü kullanan kişilerin yapmış olduğu yorumlara bakıldığı zaman ne derece yüksek bir memnuniyetin olduğu ve tahriş gibi bir sorunun da söz konusu olmadığı fark ediliyor. Yine de hassas cilde sahip olan kişilerin uygulama sürecinde dikkatli olması ve cildin reaksiyonlarını yakından takip etmesi gerekir.

Kaliteli Yağları Tercih Edin

Kuşburnu çekirdek yağı kullanacak olan kişilerin bu yağı temin ettiği marka da büyük önem arz eder. Soğuk sıkım olmayan hiçbir ürünü tercih etmemeniz gerekir.  Soğuk sıkımın uzmanlar tarafından bu derece vurgulanmasının sebebi sıcaklık ile yağın temas etmesi durumunda yağın yapısında değişimler olmasıdır. Bu nedenle yağın özünün korunması için özel olarak soğuk sıkım ile üretilmiş olması istenir. Özellikle cilde temasa uygun olduğunun dermatolojik olarak test edildiği markaların seçilmesi gerekir.

Kuşburnu çekirdek yağı satın almak isteyen kişilerin Bade Natural, Misbahçe ve Arifoğlu gibi markaları tercih etmesi çok daha mantıklı olacaktır. Kuşburnu çekirdeği yağı satın aldıktan sonra kullanım ömrü de dikkate alınmalıdır. Yağın yapısında bir bozulma meydana gelirse bunun cildiniz üzerinde de olumsuz bir etkisi olacaktır! Bu yağları indirimli dönemleri takip ederek daha makul fiyatlara satın alabilirsiniz. Piyasada yer alan diğer doğal yağlara göre kuşburnu çekirdeği yağının bir derece daha pahalı olduğu görülüyor.

Kuşburnu çekirdek yağı neye yarar?
Kuşburnu çekirdeği yağı, yaşlanma karşıtı bir üründür. Leke karşıtı olarak kullanıldığı takdirde bakım yapılmak adına tercih edilir. Cilt tonunu eşitlediği gibi besler ve aynı zamanda cildi yumuşatır. Gözenekleri tıkamadan cilt üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturma etkisi ile bilinir. Cilt yüzeyinde tamamen emilip yağlı bir his bırakmaz. Bu sebepten dolayı çoğunluğun tercihindedir.
Evde Kusburnu yagi nasil yapilir?
Evde kuşburnu yağı yapmak istediğiniz takdirde kuşburnu parçalarını kısık bir ateşte tencerede bulundurmanız gerekir. Yaklaşık 4 ila 8 saat içerisinde yağınızı yavaş yavaş eklemeniz önerilir. Yağ karışımı yapıldıktan sonra tülbentten geçirerek kuşburnu parçalarını süzebilirsiniz. Burada tamamen berrak olması önemlidir. Bu yüzden tülbent üç ya da dört katmanlı olarak bulunmalı. Kuşburnu yağı özen gösteren bir yapıma ihtiyaç duyar. Bu sebepten dolayı dikkatli bir çalışma sergilemeliniz önerilir.
Kuşburnunun cilde faydaları nelerdir?
Kuşburnu yağının cilde birçok faydası bulunur. Bunlar içerisinde doğal C vitamini deposudur. Kuşburnu yağı cildinize direkt olarak temas ettiğimiz takdirde hızlıca emilir. Ve ciltte herhangi bir yağlı his bırakmaz. Gözenekleri kesinlikle tıkamadığı gibi cilt üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturur. Bununla birlikte cildi besler ve yumuşatır.
Soğuk sıkım kuşburnu çekirdeği yağı nasıl yapılır?
Soğuk sıkım kuşburnu çekirdeği yapmak istediğiniz takdirde kuşburnu çekirdeğinin yağımım elde edilebilmesi için meyvesinin çekirdekleri çıkarılır ve çıkartılan çekirdekler tamamen kurutulur. Sıkma makinesinde, kuşburnu çekirdekleri sıkıştırılır. İçeriğindeki yağlar posaları ile bir birbirinden ayrılır. Bunu tercihan evde de yapabilirsiniz. Oldukça kolay bir yapımı mevcuttur. Ancak özenli bir çalışma ister.

İlginizi Çekebilir;

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.