Diz Ağrısı Nasıl Geçer | Diz Ağrısı İçin Evde Ne Yapılabilir?

20.03.2021
1.068
Diz Ağrısı Nasıl Geçer | Diz Ağrısı İçin Evde Ne Yapılabilir?

Vücutta bulunan eklemlerden dolayı en sık görülen diz ağrısı, özellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkmaktadır. Herhangi bir sakatlık durumu veya kronik diz ağrısı durumunda acilen doktora danışmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra, hafif diz ağrılarınızı evde doğal yollarla geçirmeniz mümkündür. Diz ağrısı nasıl geçer? Sorusunun cevabını makalede bulabilirsiniz.

Diz Ağrısı Evde Nasıl Geçer?

Diz ağrısı, evde doğal yöntemler sayesinde geçirebileceğiniz bir ağrıdır. Bazı durumlarda doktor kontrolü altında ilaç kullanmanız veya fizik tedavi görmeniz gerekebilmektedir. Hafif bir diz ağrınız var ise, bitkisel yollarla bu ağrıyı hafifletmeniz mümkündür. Bu bitkisel yollar ise;

  • Bamya Tohumu Çayı; Bamya tohumu çayı, aktarlardan kolayca temin edebileceğiniz bir bitki çayıdır. Diz ağrısı esnasında kaybedilen su miktarını karşılamayı sağlayan bu çay, diz ağrınızı hafifletmek için işe yaramaktadır.
  • Zencefil; Zencefil, pek çok derde deva olan bir baharat olarak bilinir. Diz ağrıları için de sık kullanılan zencefil yağı, ağrıyan dizinize masaj yaparak uygulamanız mümkün olan bitkisel bir yağdır.
  • Zerdeçal; Zerdeçal da aynı zencefil gibi yağ şeklinde ağrılar için kullanılan bir baharattır. Zerdeçal yağını, ağrıyan dizinize masaj yaparak uyguladığınızda diz ağrınızın hafiflediğini göreceksiniz.

Diz Ağrılarını Önlemek İçin Ne Yapılmalıdır?

Diz ağrısı nasıl düzelir Sorusuna verilecek cevaplardan biri de hafif egzersizler yapmak olacaktır. Özellikle yaş ilerledikçe eklemlerin hareketleri oldukça kısıtlanmaktadır. Bunun sonucunda ise diz ağrıları baş göstermektedir. Diz ağrılarını önlemek amacı ile yapacağınız küçük egzersiz ve yürüyüşler, genel sağlığınız için de önem taşımaktadır.

Bunların yanı sıra; hızlı ve ani hareketler de diz ağrılarına sebep olmaktadır. Genellikle kilo artışı da, eklem ağrılarına neden olan başka bir sorundur. Kişilerin her gün düzenli yapacağı egzersizler ile eklem sağlığı korunmalıdır.

Diz ağrısı nasıl geçer? Sorusuna verdiğimiz bir diğer cevap olan bitkisel yağların kullanımı ise, kronik diz ağrılarınızın önüne geçmek için iyi bir seçenek olacaktır.

Diz Ağrıları Neden Olur?

Diz ağrıları, genellikle kişilerin hareketsiz yaşamlar sürdürmesinden kaynaklanmaktadır. Bunun yanında; romatizma, obezite gibi nedenler de diz ağrılarına sebep olan diğer rahatsızlıklardandır.

Diz ağrısı nasıl geçer? Sorusu için genel cevaplardan biri ise; kronik ve uzun süreli olması durumunda doktora başvurulması gerektiği olacaktır.

Diz kapağı ağrısı neden olur?
Diz kapağı ağrısı, diz kapağına aşırı yüklenmeden dolayı oluşabilir. Aşırı yüklenme sonrasına dizde bulunan eklemlerde kırılma, dokunun aşınması gibi çeşitli etmenler oluşur. Bu da diz kapağında yaralanma meydana getirir. Zamanla bu ağrı olarak ortaya çıkar. Diz kapağı aşırı yük altında sürekli olarak kullanıldığı takdirde yağ dokusu zarar görür.
Diz Ağrısı Nasıl Geçer egzersiz?
Diz kapağı ağrısı yaşayan kişiler, ev içerisinde egzersiz uygulamalı. Burada yapılması gereken egzersizler bacağın düz bir şekilde tutulup diz kapağının açılıp kapanması ile gerçekleşmeli. Düzenli olarak yürüyüşler yapılmalı. Diz kapağına masajla birlikte krem sürülmeli. Diz kapağı ağrısı, egzersizle daha kısa bir süreçte geçer.
Diz kapağı egzersizi nasıl yapılır?
Diz kapağı egzersizi için ilk olarak dizin altına havlu koyulmalı. Diz kapağında bulunan kemik yukarı doğru çekilerek, bacaklar ön kısma alınmalı. Burada yapılması gereken egzersiz uzuv kasının kasılmasıdır. Diz kapağına, açılma kapanma hareketleri yapılmalı. Açılma kapanma hareketleri yarım saat kadar yapıldıktan sonra bacakların arasına havlu rulo koyulup bu şekilde bekletilmeli.
Diz kapağı ağrılarına ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu?
İbrahim Saraçoğlu’nun diz kapağı ağrıları için belirli tedavi yöntemleri bulunur. Bunlar bitkisel yöntemlerdir. Diz kapağına susam yağı sürülmelidir. Susam yağı içerisine sıvı karıştırılmış halde değil, tamamen orjinal şekilde bulunmalı. Masaj yaparak uygulandığı takdirde ağrıların zamanla geçtiği görülür. Gece uyumadan önce uygulanması önerilir.

İlginizi Çekebilir;

Prp Tedavisi

Menisküs Yırtığı Tedavisi

Zayıflama Çayı Aç Mı Tok Mu İçilir?

Zayıflama Çayı Elma Limon

Baş Ağrısı Nasıl Geçer | Baş Ağrısına Çözüm

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.