Doğal Yöntemlerle Horlama Tedavisi | Gece Horlamaya Ne İyi Gelir?

27.04.2021
644
Doğal Yöntemlerle Horlama Tedavisi | Gece Horlamaya Ne İyi Gelir?

Horlama, uyku sırasında burundaki hava ile ortaya çıkan ses için kullanılmaktadır. Bu ses normalde, kişi için fark edilmese de başkaları için oldukça rahatsız edici olabilmektedir. Diğer yandan, horlamak bazen belirli hastalıkların ya da sorunların bir belirtisi de olabilmektedir. Bu noktada, horlamak dikkate alınmalı ve nedenleri ile çözümleri araştırılmalıdır. Horlamak için genel olarak bakıldığında kilo, çene şekli, bademcik eti, burunda oluşacak sorunlar, dil kökünde yağlanma ve aşırı sigara kullanımı gibi sebeplerin neden olduğu görülmektedir. Peki, doğal yöntemlerle horlama tedavisi nasıl olmakta ve neler kullanılarak çözüme ulaşılmaktadır?

Horlama İle İlgili Doğal Yöntemler Nelerdir?

Horlama, çoğu kez geçiştirilen ve atlanan bir sorundur. Ancak hem çevredeki kişilerin uyku düzeni ve sağlığı hem de horlama sorunu çeken kişinin sağlığı açısından horlama tedavi edilmelidir. Bu noktada, sağlık merkezleri gibi yerler horlama tedavisi vermektedir. Ancak, bazen bu tedavi fiziksel bir sebep nedeninden dolayı fiziksel sebebin giderilmesi için cerrahi olarak müdahale gerektirmektedir. Diğer yandan, horlama ile ilgili sorun yaşayan ve cerrahi müdahale gerektirmeyen kişiler doğal yöntemlerle horlama tedavisi kürlerini kullanarak istediği sonuca ulaşabilecektir.

Doğal Yöntemlerle Horlama Tedavisi; Altınmühür ve Nane Yağı İle Horlama Tedavisi

Altınmühür bitkisi ve nane yapı sinüslerde bir rahatlamaya yol açtığı için oldukça etkili bir doğal yöntemlerle horlama tedavisi olarak görülmektedir. Özellikle, balgam söktürücü bir etkiye sahip olan bu iki ürün birlikte kullanıldığında oldukça faydalı hale gelmektedir. Aynı zamanda grip gibi sebeplerle burunda oluşan tıkanıklığı açtığı içinde geçici olarak bile oluşan horlama sorununu ortadan kaldırmak için kullanılabilir.

Çemen Oto ve Nane Yaprağı İle Horlama Tedavisi

Çemen otu ve nane yaprağı bitkisel yöntemlerle horlama tedavisi amacı ile kullanılabilen ürünlerden bir tanesidir. Sindirim sistemi üzerinde oldukça olumlu bir etki bırakan bu ikili, sindirim sistemi sebebi ile oluşan horlama sorununda çözüm üretmektedir. Aynı zamanda, soğuk algınlığı, grip gibi burun tıkanıklığı oluşturan hastalıklarda da olumlu bir etki yaratması ile kısa ve geçici horlamaların da daha kısa zamanda geçmesini sağlamaktadır.

Horlamaya Karşı Ne İyi Gelir?
Horlama tedavi edilebilen bir problemdir hormonlar ile alakalı olan horlamanın önüne geçmek için doğal yöntemler tercih edilir. Altın mühür bitkisi ve nane yağı sinüslerin açılmasına ve burun nefes ve burnun rahatlamasına yardımcı olur. C vitamini horlama problemi ortadan kaldıran en büyük destekçidir. Okaliptüs, çemen otu, nane yaprağı, adaçayı, saf zeytinyağı ve tuzlu su gibi birçok yöntem kullanılır.
Gece Horlamamak İçin Ne Yapmalı?
Horlamamak için alınması gereken bazı önlemler vardır yatmadan en az 3 saat öncesine kadar ağır yemek yememek en etkili yöntemdir. Yatmadan önce sakinleştirici kullanmak boyun kaslarına baskı yaptığından dolayı horlamaya neden olur bu yüzden uykuya dalmadan önce sakinleştirici almaktan kaçınmak gerekir. Sırt üstü yatmak yerine yüzüstü ya da yan yatarak uyumak tercih edilmeli.
Ibrahim Saraçoğlu Horlamaya Ne İyi Gelir?
Horlama problemine kesin çözüm olarak teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok farklı yöntem uygulanmaya başlandı. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun horlama tedavisi genellikle doğal ve bitkisel yöntemleri içermektedir. 3 ya da 4 yaprak beyaz lahana 4 su bardağı su ile kaynatılıp süzülür ve arkasından günde 2 kez aç karnına içilir. Uygulanan tedavi horlama sorunu yaşayanlar için alternatif çözümdür.
Uykuda Horlama Nasıl Durdurulur?
Uykuda horlamaya engelleyebilmek için öncelikle yatak odasına temiz hava akışını olmasın sağlanmalı. Başı yüksekte tutacak yastık tercih edilmelidir. Tenis topu tedavisi son dönemde ciddi oranda fayda sağladığını kanıtlarken en sık tercih edilen yöntem olarak öne çıkmakta. İçinde tenis topu olan bel çantası takılması ya da sırt boşluğuna tenis topu veya katlanmış bir çift çorap yerleştirilerek yan yatılması horlama probleminin çözümüne büyük oranda katkı sağlar.

İlginizi Çekebilir;

Horlama Tedavisi

Doğal Yöntemlerle Ben Yok Etme

Ciltteki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Erkek Saç Bakımı Doğal Yöntemler

Saç Bakımı Zeytinyağı Yumurta Bal

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.