Doğal Sağlık

Mavi Anemon Yağı

11.05.2021
91
Mavi Anemon Yağı
Zayiflama Cayi

Mavi anemon yağı; oldukça şifalı olduğu bilinen mavi anemon bitkisinin damıtılması ile elde edilen yağ türüdür. Geçmişten bu yana cilt ve saç bakımında sıklıkla kullanılır. Mavi anemon yağı içeriğinde linalol ve etanol gibi 103 uçucu madde barındırır. Aynı zamanda antioksidan, kimyasal bileşenler ve vitaminler de yağ içeriğinde yer alan maddeler arasındadır.

Mavi Anemon Yağı Faydaları

Mavi anemon yağı geçmişten bu yana estetik için kullanılsa da iltihap giderme, saç uzatma, kalp krizi riski azaltma gibi birçok faydası vardır. Vücut ağrılarını azaltma, kasların rahatlamasını sağlama gibi farklı alanlarda da kullanılmaktadır.

 • Mavi anemon yağı doğal kas gevşetme etkisine sahiptir.
 • Sinir kasılmaları ve spazmları geçirir.
 • Krampları engeller.
 • Boğaz ağrısına ve burun tıkanıklığı açmaya yardımcıdır.
 • Solunum sistemi problemlerinin tedavisinde kullanılır.
 • Mantar enfeksiyonu rahatsızlıklarına iyi gelir.
 • Kan dolaşımını düzenler.
 • Kronik hastalıkların oluşumunu engellediği bilinmektedir.
 • Hafızayı güçlendirir, odaklanmaya yardımcı olur.
 • Stresten uzaklaştırır, kaygı azaltır ve depresyon belirtilerini hafifletir.
 • Yaraların iyileşmesi ve kanamaların durmasında oldukça etkilidir.
 • Mavi anemon yağı cilde faydaları olduğu bilinen ve sıklıkla kullanılan bitkisel yağlar içerisindedir. Cilt kırışıklarını gidermeye yardımcı olur, yaşlanmayı geciktirir, cildin kendini yenilemesini sağlar.
 • Çatlak izleri, yanık lekeleri, kızarıkların giderilmesinde etkilidir.
 • Gözenek genişlemesi sorunu olanların kısa sürede etkisini görmesine yardımcı olur. Gözenekleri sıkılaştırır ve ince çizgilerin oluşmasını engeller.
 • Kuru ciltlerin doğal bir şekilde nemlendirilmesini sağlar.
 • Cilt kaşıntılarını hafifletir.
 • Sedef hastalığına iyi gelir.
 • Siyah noktaları giderir, sivilcelerin kalıcı ve lekesiz bir şekilde ortadan kalkmasını sağlar.
 • Gözaltı morlukları ve göz torbalarına en iyi gelen bitkisel yağlardan biridir.
 • Mavi anemon yağ saça faydaları olan ve kepek gibi saç sorunlarının tedavisinde kullanılan bir oldukça şifalı bir yağ türüdür.
 • Saç dökülmesini önler, yıpranan saçların kendini yenilemesini sağlar.
 • Düzenli kullanıldığında saçların daha hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Mavi Anemon Yağı Nasıl Kullanılır?

Mavi anemon yağının kullanım şekli, kullanım amacına göre değişiklik gösterir. Yoğun bir içeriği olmamasından dolayı cilde doğrudan uygulanması mümkündür. Ancak fazla dozda kullanıldığında cildi tahriş etmesi mümkündür. Bu nedenle belirli aralıklarla düzenli bir şekilde kullanılarak en iyi çözümler alınabilir. Aynı zamanda şampuan, cilt bakım kremleri içerisinde eklenerek de fayda görülmesi mümkündür.

Göz çevresi ve gözaltı morlukları gibi cilt sorunlarında mavi anemon yağı düzenli şekilde kullanılabilir. Gözaltına sürmeden cildin temizlenmesi gerekir. İnce bir pamuk üzerine 3-4 damla kadar mavi anemon yağı damlatılarak göz etrafına hafif bir şekilde sürülür. Göz kenarları, gözaltı ve göz kapaklarına uygulanabilen nadir yağlardan biridir. Ancak göze kaçmaması için dikkatli bir şekilde kullanılması gerekir.

Mavi anemon yağı uzun yıllar cilt bakımında kullanılan oldukça etkili bir yağ türüdür. Cilde uygularken çok sık olmamasına dikkat edilmesi gerekir. 2-3 günde bir olacak şekilde cilde doğrudan az miktarda sürülebilir. Aynı zamanda günlük kullandığınız nemlendirici kremlerin içerisinde 3-4 damla kadar ekleyerek kullanabilirsiniz. Peeling ve maskelerin içerisine ekleyerek de etkili sonuçlar alınması mümkündür.

Yaralar için mavi anemon yağı kullanırken içerisine farklı bir ürün eklemeden doğrudan cilde uygulanması daha etkilidir. Cilt yaralarının kısa sürede iyileşmesine yardımcı olurken cildin kendini yenilemesini sağlar. Deri soyulmaları, kuruluk, kaşıntı gibi cilt sorunlarına kısa sürede etki eder. Sedef hastalığın tedavisinde 2 günde bir cilde uygulanabilir.

Mavi Anemon Yağı Ne İşe Yarar?

Mavi anemon yağı geçmişten bu yana estetik ve güzellik alanlarında kullanılmıştır. Bilinen en etkili faydaları cilt sorunlarına iyi gelmesi ve saç bakımında kullanılmasıdır. Cilt kuruluğu, akne, siyah nokta ve sivilce gibi birçok insanın yaşadığı cilt sorunlarının kısa sürede tedavi edilmesini sağlar. Bakım ürünlerinin düzenli kullanımlarının verdiği sonuçlara göre daha kısa sürede etkisini gösterir. Özellikle siyah noktaları yok ettiği ve gözenekleri sıkılaştırdığı bilinmektedir. Mavi anemon yağı cildin kendini yenilemesini, ölü derilerden arınmasını sağlar. Böylece cilt daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Yorgun ciltler için birebirdir. Fayda sağladığı en önemli nokta cildin kendini düzenli bir şekilde yenilemesini sağlamasıdır. Böylece ince çizgilerin oluşmasını engeller, kırışıklık olmasını engeller ve yaşlılık karşıtı olarak kullanılabilir. Düzenli kullanıldığında cildin doğal bir şekilde parlaklık kazanmasına yardımcı olur. Özellikle göz çevresinde belirginleşen yorgun cilt görünümünün kısa sürede kendini toparlanmasında etkilidir. Göz torbalarının giderilmesine ve göz morluklarının hafiflemesine yardımcı olduğu da bilinmektedir.

Daha çok estetik alanında kullanılsa da mavi anemon yağı ruh sağlığı açısında da oldukça faydalıdır. Vücudun gerginliğini atmasına yardımcı olur, stresten uzaklaştırır ve doğal bir rahatlama etkisi yaratır. Kas spazmlarını geçirir, doğal bir kas gevşeticidir. Boyun ağrıları, bacak ağrıları, özellikle spor sonrası ortaya çıkan kas ağrılarının hızlı bir şekilde geçmesini sağlar.

En Ucuz Mavi Anemon Yağı

Mavi anemon bitkisinin damıtılması ile elde edilen yağ türü, herkesin kolaylıkla alabileceği uygun fiyatlarla satılır. Her bütçeye uygun fiyatlarda bulabilir ve uzun süre kullanabilirsiniz. Cilt, saç bakımı gibi kullanımlarda kremlerin ve şampuanların içerisinde 3-4 damla kadar ekleyerek tasarruf sağlamanız da mümkündür. En uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz mavi anemon yağını https://www.dogalsaglik.com/shop/ adresinden kolay ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Mavi anemon yağı satın aldıktan sonra kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Cilde ve saça doğrudan uygulanmasında sakınca olmasa da sıklıkla kullanıldığında ciltte alerji oluşmasına sebep olabilir. Yaralar üzerine uygularken fazla dozda kullanılması da cildin tahriş olmasına sebep olmaktadır. Ancak bunlar dışında bilinen yan etkisi yoktur ve uygun fiyatlarla satın alarak etkili çözümler alabileceğiniz bitkisel yağlardan biridir.

Mavi Anemon Yağı Hamilelikte Kullanılır Mı?

Bitkisel yağların hamilelik sürecinde daha dikkatli kullanılması gerekir. Mavi anemon yağının hamilelere bilinen bir zararı yoktur. Aksine hamileliğin verdiği stresi ve kaygıyı azaltmaya yardımcıdır. Doğal bir ağrı kesici olmasından dolayı vücuda masaj yaparak rahatlamaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda cilt yenileme etkisi ve saç bakımında oldukça etkili olduğu bilinmektedir.

Hamilelikte mavi anemon yağı kullanımı anne ve bebek için sakıncalı değildir. Ancak kullanılacak doz konusunda doktor tavsiyesi alınması daha sağlıklı sonuçlar alınmasını sağlar. Bazı kadınların hamilelik döneminde yaşadığı cilt sorunlarını gidermekte en etkili yollardan biri mavi anemon yağı kullanımıdır. Kahverengi ve koyu pembe lekelerin oluşumunu ve giderilmesini sağlar. Aynı zamanda hamilelikte karşılaşılan sorunlarda biri de saç dökülmesidir. Mavi anemon yağı ile saç derisine düzenli masaj yaparak saçların kendini yenilemesini sağlayabilir, saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz.

Mavi Anemon Yağı Bebeklerde Kullanılır Mı?

Mavi anemon yağının bebeklerde kullanılmasında herhangi bir sakınca olmadığı gibi rahatlamalarını sağlar. Az miktarda yağ ile bebeklerin karın bölgelerine hafifçe masaj yaparak vücutlarının rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Bebek ve çocukların ciltlerinde meydana gelen kızarmaların önüne geçmede oldukça etkilidir. Böcek ve sinek ısırıklarında kaşıntıyı gidermek, leke kalmasını engellemek ve kısa sürede iyileşmesini sağlamak için de kullanılması mümkündür. Mavi anemon yağı bebeklerin rahatlamasına yardımcı olduğu gibi cilt sorunlarına karşı kullanılacak en faydalı ürünlerden biridir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.