Arpacık Nasıl Geçer Bitkisel | Arpacık Nedir ve Neden Olur?

27.02.2021
590
Arpacık Nasıl Geçer Bitkisel | Arpacık Nedir ve Neden Olur?

Arpacık ya da halk arasında bilinen adı ile it dirseği… Bu garip hastalık çok tehlikeli olmamakla birlikte, hem gözdeki görünüm hem de acısı sayesinde bize rahatsızlık verir. En kısa zamanda geçmesi için de arpacık nasıl geçer bitkisel çözümler nelerdir gibi yöntemleri araştırırız. İşte bu yazıda tam da aradığınız yöntemlerden bahsediyoruz.

Arpacık Nedir ve Neden Olur?

Arpacık nasıl geçer bitkisel yöntemler ve bu yöntemlerin içeriğini paylaşmadan önce sorunun kaynağına inerek bu hastalığın nasıl meydana geldiğine bir bakalım. Arpacık; göz kapağımızda bulunan yağ bezelerinde meydana gelen iltihaplanmaların eseridir. Enfeksiyon, vücudumuzdaki çeşitli vitaminlerin eksikliği ve sinir stres gibi durumlar, arpacığın oluşması adına başlıca sebeplerdir.

Arpacık Türleri Nelerdir?

Arpacık, iç göz kapağında oluşan arpacık ve dış göz kapağında oluşan arpacık olarak ikiye ayrılır. Göz kapağımızın iç kısmında oluşan arpacık, dıştan pek görünmese de gözümüze epey rahatsızlık verir. Batma hissi uyandırır. Dışta oluşan arpacık ise daha çok görünüm açısından rahatsız edicidir. Her iki türde de erken tedavi yöntemi uygulanmadığı takdirde şişmeler artabilir.

Arpacık nasıl geçer bitkisel yöntemleri var mıdır, varsa nelerdir şeklindeki sorularınızı aşağıdaki başlık altında hemen cevaplayalım.

Arpacık İçin Bitkisel Öneriler Nelerdir

Arpacık nasıl geçer bitkisel yoldan doktora gerek kalmadan halledilebilir mi diye merak edenler için evet, erken fark ettiğiniz takdirde böyle bir şansınız var ancak bu yöntemleri uygulamanıza rağmen geçmiyorsa ya da geç farkına vardıysanız mutlaka bir doktora görünün.

  • Arpacık için ilk önerimiz papatya çayı. Papatya çayını demledikten sonra soğumaya bırakın. Soğuyan çay poşetlerinden birini, arpacığın bulunduğu gözünüzün üzerine kapatın ve 10 dakika kadar bekleyin.
  • Diğer bir yöntem ise sarımsaklı su. Bir- iki diş sarımsağı bir çay bardağı su içerisinde kaynatın. Daha sonra bu suyu pamuk yardımı ile arpacık üzerine sürün ve bekletin. Bunu günde 3 sefer yapın.
  • Son olarak yeşil çay tedavisi var sırada. Bir adet poşet çayı demleyin ve soğuduktan sonra bu yeşil çay poşetini arpacıklı gözünüzün üzerinde 15 dakika bekletin.

İlginizi Çekebilir;

Dr Ender Saraç Zayıflama Çayı

Ayak Nasırı Nasıl Geçer? | Ayak Nasırı Nedir?

Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer?

Grip Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

Göz Çevresi Kremi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.