Doğal Sağlık

HPV Tedavisi | HPV Tamamen Yok Olur Mu?

06.09.2021
566
HPV Tedavisi | HPV Tamamen Yok Olur Mu?

HPV tedavisi sırasında büyük yol kat edilmiştir. Human papilloma virus olarak da adlandırılan bu hastalık genital siğil olarak da bilinmektedir. HPV nedeni ile genital bölgede oluşan siğillerin tedavi edilmesi için öncelikle vücutta buna sebebiyet veren virüsün tedavi edilmesi gerekmektedir. HPV tedavisi sırasında kullanılan yöntemler son senelerde büyük etkinlik kazanmıştır. Tedavi yöntemleri kapsamında sizin sahip olduğunuz siğil türüne göre karar kılınmaktadır. Eğer siğilin boyutu büyükse kremler ile tedavi edilmesi mümkün olmamaktadır. Bu nedenle cerrahi yöntemler uygulanabilmektedir.

HPV Tedavisi; HPV Tamamen İyileşir Mi?

HPV tedavisi sırasında uygulanan son teknoloji yöntemler sayesinde bu siğillerin büyük ölçüde ortadan kalktığının da belirtilmesi gerekmektedir. Tam olarak tedavi edilmesi mümkündür. Tabi ki yayılım alanına göre değişim gösterebilmektedir. Erken teşhis edilmesi durumunda yayılım alanı geniş bir hal almadan bu virüsün neden olduğu siğillerin ortadan kalkması mümkün kılınabilir.

HPV tamamen iyileşme vaat eden tedaviler ile artık kişilerin günlük hayat kalitesini etkilemekten uzaktır. Bu noktada genital bölgede görünür noktada olmasa dahi size rahatsızlık veren herhangi bir doku değişikliğini anında doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir. HPV siğillerinin büyük bir çoğunluğu kansere sebebiyet vermeyecektir. Fakat kanserden şüphe edilmesi için bu bölgede renk değişikliği ya da sıvı akışı gibi hususlar fark edilirse aklınızda bir soru işareti oluşturmanız gerekir.

HPV Den Kurtulmak Mümkün Mü?

HPV tedavisi sırasında kişilerin en azından başlangıç aşamasında en sık başvurdukları seçeneklerin başında kesinlikle kremler gelmektedir. Kremler içerisinde bulundurdukları kimyasallar ile bu siğillerin kurumalarını sağlamaktadır. Siğillerin kurumasının yanı sıra dokunun da dezenfekte edilmesi ile beraber yayılmasına da engel olunmaktadır.

HPV den kurtulmak için kullanılan kremlerin kesinlikle doktor kontrolünde olması gerekir. Kişilerin kendi kararlarına göre tedavi yöntemleri uygulaması vücut sağlığını büyük ölçüde olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu tür sorunlar meydana gelmemesi için tüm önlemler tıbbi müdahalelerde alınmaktadır. Tedavi süreci içerisinde herhangi bir alerjiniz ya da tedavi gördüğünüz başka bir rahatsızlık varsa bunu da anında doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir. Tedavi süreci buna uygun bir biçimde şekillendirilecektir.

HPV Tedavisi; HPV Kesin Tedavisi Var Mı?

HPV tedavisi yapılırken siğillerin belirli bir boyutun üzerinde olması ve yakın – geniş alanlara yayılmış olması durumunda cerrahi operasyon ile siğillerin alınmasına karar verilebilmektedir. Bu cerrahi operasyonun yanı sıra lazer ile de siğillerin kurutulmasına imkan verilmektedir. Lazer uygulamasının hemen öncesinde sizin cilt sağlığınızın bu tedavi için uygun olup olmadığının incelenmesi gerekmektedir. Örneğin kanser tedavisi gören kişilerin lazer ile siğilleri tedavi etme konusunda çok daha dikkatli olması gerekmektedir. HPV kesin tedavi sırasında sizin genel sağlık durumunuza uygun olarak hangi yöntemi kullanmanız gerektiğine karar verilebilmektedir. Konunun uzmanı olan doktorlarınızdan yardım alırken ayrıca doğal yöntemlerden de bu doktorların onayı ile istifade edebilirsiniz. Doğal yöntemler kapsamında bu siğili kurutmak için çay ağacı yapının oldukça etkili olduğu görülmektedir. Fakat daha önce de belirtildiği üzere doktorunuzdan onay almadan kullanmamanız gerekmektedir.

HPV Tedavisi; HPV Olanlar Cinsel İlişkiye Girebilir Mi?

HPV tedavisi sonrasında bu tedavinin tamamlanmasına dair doktorunuzdan onay alırsanız, cinsel ilişkiye sorunsuz şekilde girebilirsiniz. Doktorunuzdan bu rahatsızlığın ortadan kalktığına dair gerekli onayı almanıza rağmen temkinli olmak isterseniz, koruma yöntemleri ile eşinize bulaşmasının büyük ölçüde önüne geçmeniz mümkün kılınmıştır. HPV olanlar cinsel ilişki ile bulaşabilmektedir. Bu siğiller ya da genel olarak virüsün kendisi öpüşme ya da tokalaşma temas gibi hususlar ile bulaşmamaktadır.

Tek Eşlilikte HPV Olur Mu?

HPV tedavisi sırasında krem, cerrahi yöntemler, lazer ya da solüsyonlar kullanılabilmektedir. Tek eşlilikte HPV olma olasılığı da vardır. Bunun tek eşlilik ile alakalı ya da farklı kişiler ile cinsel ilişkiye girmekten kaynaklanan bir durum olduğunu belirtmek mümkün değildir. Eşin vücudunda HPV olması durumunda size de cinsel yolla bulaşması mümkündür.

HPV Eşe Geçer Mi?

HPV tedavisi sırasında kremler en yaygın şekilde kullanılan yöntemlerdendir. Bu kremler sayesinde siğil tedavisinin sorunsuz şekilde yapılması mümkün kılınmaktadır. Ayrıca HPV tedavisi sırasında virüsün vücuttaki diğer etkilerinin ortadan kalması için de yardımcı tedavi birimleri uygulanabilmektedir. HPV eşe geçebilmektedir. Dokuda, genital sağlıkta bir farklılık tespit ettiğiniz anda bunu uzmanınıza bildirmek sizin için çok daha faydalı olacaktır.

HPV Virüsü Kadından Erkeğe Geçer Mi?

HPV virüsü kadından erkeğe ya da erkekten kadına geçebilmektedir. HPV virüsü taşıyan ve siğilleri olan bir kişi ile cinsel ilişkiye girilmesi durumunda gerekli olan koruma önlemleri de alınmadıysa bu virüsün size geçme olasılığı vardır. Ayrıca bu virüsün seneler boyunca sessiz kalabildiğinin de belirtilmesi gerekir. Bu nedenle dokuda ya da genital sağlığınızda genel olarak bir sorun fark etmeniz durumunda asla ertelememeniz gerekmektedir. herhangi bir erteleme virüsün partneriniz için de tehlike arz etmesine neden olabilir.

HPV İlk İlişkide Bulaşır Mı?

HPV ilk ilişkide ya da devam eden ilişkilerde bulaşabilmektedir. HPV bulaşma olasılığı her cinsel ilişkide vardır. Bunun ilk ya da ikinci diye sınırlandırılması söz konusu değildir. Bu konuda kişilerin korunarak cinsel ilişkiye girmesi tavsiye edilmektedir. Bu şekilde virüsün bulaşmasının önüne geçilebilmektedir.

HPV nedir?

HPV genital siğillere sebebiyet veren bir virüstür.

Kesin tedavisi var mıdır?

HPV kesin tedavisi olan ve son senelerde tedavi yöntemlerinde büyük çeşitlenmelerin meydana geldiği seçeneklerdendir.

Cinsel yolla bulaşır mı?

HPV cinsel yola bulaşabilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Genital Siğil Tedavisi

Siğil Tedavisi

Alkolün Cinselliğe Etkisi

Cinsellikte Hindistan Cevizi Yağı

Erken Boşalıyorum Tedavisi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.