Kuru Ciltler İçin Doğal Yağlar | Kuru Cilte Hangi Yağ Kullanılır?

23.06.2021
1.032
Kuru Ciltler İçin Doğal Yağlar | Kuru Cilte Hangi Yağ Kullanılır?

Kuru Ciltler İçin Doğal Yağlar; Cildin nem dengesini sağlamak adına doğal yağlara başvurabilir ve daha parlak görünümlere imza atabilirsiniz. Nitekim kuru ciltler hem daha yağlı hem de solgun görünmenize neden olur. Bu nedenle kuru ciltlere karşı nemlendirme özelliğine sahip doğal yağlara yönelmekte fayda var.

Cildin Nemlendiren Doğal Yağlar Hangileri?

Kuru ciltler için doğal yağlar hangileri soranlar yoğun nemlendirme özelliğini dikkate alarak argan yağına başvurabilir. Bu doğal yağa dair:

  • E vitamini zenginliği açısından cilde dost kabul edilir.
  • Omega 3 seviyesinin yüksek olması da cilde iyi gelmesinde bir hayli etkilidir.

Hatta tüm bu özelliklerinden kaynaklı sadece dilde değil saça da uygulanır. Argan yağı kuru saç problemlerinin çözümünde son derece etkilidir. Bu nedenle çoğu kozmetik ürünlerin içeriğine katılır.

Kuru yüz için hangi yağ kullanılır?
CEVAP VERECEĞİZ
Yüzü nemlendirmek için hangi yağlar kullanılır?
CEVAP VERECEĞİZ
Çok kuruyan yüze ne iyi gelir?
CEVAP VERECEĞİZ

Kuru Cilde İyi Gelen Yağlar Hangileri?

Kuru ciltler için doğal yağlar nasıl merak edenlere geleneksel Hindistan cevizi yağından da söz etmek gerekir. Faydaları yüzyıllardır bilinen Hindista cevizi yağını evlerinizden hiç eksik etmemeniz faydalı olacaktır. Nitekim cilde dosta yağların başında gelir.

Yine kuru cilt problemlerine dair Hindistan cevizi yağı kullanılabilir ve düzenli uygulama neticesinde sonucu görmeniz kaçınılmaz hale gelir. Doğal bir nemlendirici kabul edilen yağın güneş ışınlarına maruz kalan cilde iyi geldiği bilinir. Aynı zamanda cildin parlamasına ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasına da son derece faydalıdır.

En doğal ürünler için tıklayın

İndirimli ürünleri kaçırmayın

Cilde Dost Doğal Yağlar Hangileri?

Vitamin dengelerine ve anti özelliklerine göz atarak doğal yağların her birini değerlendirebilir ve cilt tipinize göre tercihinizi yapabilirsiniz. Örneğin kuru ciltler için doğal yağlar yoğun nemlendirme özelliğine sahiptir ve yağlı ciltlerin kullanmaması tavsiye edilir. Kuru dilde iyi gelen avokado yağı için:

  • Yaz – kış kullanılabilir ve yoğun nemlendirme özelliğinden faydalanabilirsiniz.
  • Yaşlanma etkilerine karşı korunmak isteyenler düzenli olarak uygulanabilir.

Hafta içerisinde 1 – 2 defa cilde uygulanması daha doğru olacaktır. E vitamini içeren avokado yağı sayesinde solgun ve kırışık görünümleri önüne geçilebilir. Düzenli kullanım ile istenilen sonucu elde edebilirsiniz.

Sağlıklı Cilt İçin Önerilen Yağlar Hangileri?

Cildin sağlıklı bir görünüme sahip olması adına nemlendiricilere başvurmak önem arz ediyor. Bunun için doğal yağlara başvurabilir ve istediğinize sonuca hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Özellikle de kuru ciltler için doğal yağlar nelerdir sorgulamak ve uygulamalara geçmek gerekir.

Kuru cilde iyi gelen badem yağı bakım ürünlerinin çoğunda yer alır. Hatta sadece cilt değil saç bakımı için de temin edilir. Nemlendirme özelliğinden kaynaklı olarak kuruluk sorununun önüne geçilir. Haftada 2 – 3 defa uygulanabilir ve düzenli kullanım neticesinde kuruluk sorununun ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Vitamin İçeren Doğal Yağlar Hangileri?

Söz konusu kuru ciltler olduğu zaman içeriğinde vitaminlerin yoğun oluğu doğal yağlara başvurmakta fayda var. Örnek vermek gerekirse kayısı çekirdeği yağı bunlardan bir tanesidir ve kuru ciltler için şiddetli tavsiye edilir. İçeriğinde:

  • Hem A hem de E vitamini bulunduğu için cilde dost kabul edilir.
  • Aynı zamanda hem D hem de K vitamini açısından zengindir.

Görüldüğü üzere vitamin dengesi öne çıkmış ve bu durum cilde iyi gelmesini sağlamıştır. Özellikle de cilt kırışıklıklarından şikayetçi olanların tercihi bu yönde olabilir. Hatta zaman zaman belirginleşen cilt lekelerinin son bulmasını isteyenler de düzenli olarak uygulanan kayısı çekirdeği yağı eşliğinde cildini ödüllendirebilir.

Zeytinyağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Ciltte ve saçta ortaya çıkan kuruluk sorununa dair başı çeken doğal yağ zeytinyağı oluyor. Uzun yıllardır çoğu cilt sorunu için temin edilen zeytinyağı, nemlendirici özelliği ile başı çekmektedir.

İlk etapta yoğun antioksidan özelliği ile cildin yenilenmesini mümkün kılıyor. Bu durum cildin daha parlak bir görünüm kazanmasında etkili olur. Hatta aynı şekilde sağlıklı ve parlak saçlar için de zeytinyağı sıklıkla tavsiye edilir. Yağı:

  • Direk olarak cilde uygulayabilir ve seyreltilmesine dair işlemlere yer verilmez.
  • Birkaç saat kadar ciltte bekleyebilir ve ardından durulamaya geçilir.

Tüm bu doğal yağları tek bir adresten kolaylıkla değerlendirebilir ve sipariş verebilirsiniz. Bunun için öne çıkan https://www.dogalsaglik.com/shop/ işinizi kolay hale getirecektir. Nitekim tüm cilt tiplerine uygun olan yağlara yer verilmiştir. Nemlendirici, kırışık karşıtı ya da lekelenme gibi problemlere özel doğal yağlara ulaşmanız esas alınmıştır.

Yüzü Nemlendirmek İçin Hangi Yağlar Kullanılır?

Cildin yeterince nemlendirilmemesi zamanla leke oluşumuna ve deri dökülmesi gibi cilt sorunlarına neden olur. Cildin doğal olarak nemlenmesi için kullanabileceğiniz bitkisel yağar vardır. Hindistan cevizi yağı, badem yağı, çilek yağı ve avokado yağı doğal nemlendirme etkisi olduğu bilinen yağlardır.

Gözeneklere Hangi Yağ İyi Gelir?

Gözeneklerin yeterince temizlenmemesi ve düzenli bakım yapılmaması zamanla genişlemesine sebep olur. Gözenek genişlemenin önüne geçmek için cildi sıkılaştırdığı bilinen bitkisel yağları kullanmanız gerekir. Limon yağı ve portakal yağı cildin doğal olarak sıkılaşmasına ve gözeneklerin belirginliğinin giderilmesine yardımcı olur. Bu yağları kullanırken içerisinde tatlı badem yağı ekleyebilirsiniz.

Yüzdeki Kırışıklıklara Hangi Yağ İyi Gelir?

Yüzdeki kırışıkların giderilmesi için cildi sıkılaştıran bitkisel yağları tercih etmelisiniz. Limon yağı, kırışıklarının giderilmesi etkili olan yağlardan biridir. Avokado yağı, susam yağı, argan yağı, kantoron yağı da cildin sıkılaşmasına etkisi olan ürünlerdir. Bu yağlarla cildinize haftada 3 kez masaj yapabilir ve cildinizde değişimi kısa sürede fark edebilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Ne Yapmak Lazım?

Kuru ciltler için kullanabileceğiniz bitkisel yağlar ve evde hazırlayabileceğiniz doğal maskeler vardır. Salatalık, nemlendirme etkisi yüksek olan ve zararsız olan bitkisel çözümlerden biridir. Salatalığı rendeleyerek cildinize masaj yapabilirsiniz. Lavanta yağı, Hindistan cevizi yağı, susam yağı ve zeytinyağı da cildin doğal olarak nemlenmesini sağlayan ürünlerdir.

İlginizi Çekebilir;

Sivilce İzleri İçin Doğal Yağlar

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici | Kuru Ciltleri Nemlendirme

Doğal Yöntemlerle Cilt Nemlendirme

Cildi Sıkılaştıran Doğal Yağlar

Yaşlanma Karşıtı Doğal Yağlar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.