Nasır Tedavisi | Nasır En Hızlı Nasıl Geçer?

23.09.2021
866
Nasır Tedavisi | Nasır En Hızlı Nasıl Geçer?

Nasır Tedavisi; Nasır; baskıdan kaynaklı olarak derinin kendini koruma altına alması ve yüzeyini kalınlaştırması şeklinde basit bir biçimde tanımlanabilir. Genelde fazlası ile ayakta alan, ayakta çalışan insanların maruz kaldığı bir cilt problemidir. Nasır kabaca; ağrılı ve ağrısız nasırlar olmak üzere 2 çeşide ayrılır. Ağrısız nasırlar deri tabakasının çok derinine ulaşmaz bu yüzden ya çok hafif ağrılı olurlar ya da ağrısız versiyonları da bulunur. Bu türden bir nasır tedavisi diğerine göre daha basit bir şekilde sonuca ulaştırılabilir.

Ağrılı nasır türünde ise, nasırlar derinin iç yüzeylerine kadar ilerler bu da haliyle deride ağrının oluşmasına sebep olur. Bu türden nasırların tedavisinde cerrahi bazı tedavi yöntemleri de denenebilmektedir. Nasırlar genel itibari ile ayaklarda görülebileceği gibi, elleri ile çalışan ve baskıya maruz kalan kişilerde ellerde de görülebilen bir cilt problemdir. Nasır tedavisi ve nasır hakkında merak ettiğiniz diğer konuları aşağıdaki alt başlıklar içerisinde bulabilirsiniz.

Ayaktaki Nasır Nasıl Doğal Yolla Geçer?

Nasır tedavisi özellikle çok ağrılı olmayan nasırlar için genellikle doktora ihtiyaç duyulmadan doğal yollar ile halledilme istenmektedir. Bu durumda kişiler nasır için doğal yöntemler kapsamında yer alan çözüm yöntemlerini araştırmakta ve bunları uygulamaktadır. Ayaktaki nasırlar doğal yöntemle geçer mi sorusu için kesin bir yanıt vermek doğru değil, bazı insanlarda bu yöntemler etkili olabiliyor bazılarında ise hiçbir işe yaramıyor. İşte doğal nasır tedavisi için sizlere birkaç öneri:

  • 2- 3 diş sarımsağı ezerek, yine 2- 3 yemek kaşığı zeytinyağı içerisine atın ve karıştırın. Daha sonra bu karışımı ayaktaki nasır bölgesine uygulayın ve üzerini de streç film ile sarın. Bunu yatmadan önce sabaha kadar ayağınızda tutun ve 1 hafta boyunca düzenli olarak uygulayın.
  • 1 litre suyun içerisine papatya yaprakları atın ve ayaklarınızı bu suyun içerisinde 30 dakika boyunca dinlendirin. Bu işlemi de nasırınızın yok olana kadar düzenli olarak deneyin.

Nasır İçin Ne İyi Gelir?

Nasır için ne iyi gelir sorusu aslında doğal yöntemler ile nasır tedavisi durumunu nitelemektedir diyebiliriz. İleri boyutlarda ve fazla ağrılı olmayan nasırlarınız için evde uygulayabileceğiniz ve nasıra iyi gelen yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri deneyerek sizler de nasırlı bölgeyi eski haline kavuşturabilirsiniz. İşte nasıra iyi gelen doğal yöntemlerin listesi:

  • Belirli miktarlardaki hint yağı ve elma sirkesini karıştırarak bir pamuk yardımı ile düzenli olarak nasırlı bölgeye sürebilirsiniz.
  • Tuzlu su ve elma sirkesinden oluşan hafif sıcak bir suyun içerisinde ayaklarınızı bekletebilir ve nasırın yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Yumuşayan nasırı duşta ponza taş yardımı ile kazıyabilirsiniz.
  • Her duşa girdiğinizde sıcak su ile yumuşayan nasırlı bölgeyi yine üstte belirttiğimiz gibi ponza taşı yardımı ile inceltebilirsiniz.
  • Bunlara ek olarak yukarıda belirttiğimiz diğer çözüm yöntemlerini de deneyebilirsiniz.

Nasırın Kesin Çözümü Var mı?

Nasırın, baskı, yük binmesi gibi durumlardan dolayı oluştuğunu belirtmiştik. Bu  bağlamda deri cildini korumak için sertleşme durumunu epey derine indirebilir. İşte bu durum söz konusu olduğu için yani nasır kökü derinlere kadar inebildiğinden dolayı nasırın kesin çözümü özellikle de ilaç tedavisi ve bitkisel yöntemler dahilinde bulunmamaktadır. Ancak tıbbi bazı yöntemler sayesinde nasır tedavisi yapılabilmekte ve bu tedavide de epey etkili sonuçlar ile karşılaşılabilmektedir.

Bu tıbbi yöntemler de koterizasyon ve lazerle tedavi gibi metotlardır. Bu konular hakkında doktorunuzdan daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Nasır Tedavisi; Limon Nasıra İyi Gelir mi?

Bilindiği üzere asidik özelliği bulunan bazı gıdalar, bazı hastalıkların tedavisinde mucizevi etkiler yaratabiliyor. Ama bu durum hastadan hastaya ya da rahatsızlıktan rahatsızlığa göre değişebilmektedir. Bu bağlamda nasır tedavisi için limon etkili midir sorusunun yanıtı da farklılık gösterecektir.

Limonun asidik bir yapısı olduğunu hemen hemen herkes bilmektedir. Eğer nasır tabakası çok derinlere nüfuz etmemiş ise o zaman limon yardımı ile bu deri tabakasını yumuşatabilir ve belki de ilerleyen zamanlarda düzgün yapılan uygulamalar doğrultusunda nasırdan kurtulabilirsiniz.

Nasır Tedavisi; Nasır Tedavisi İçin Hangi Doktora Gitmeliyim?

Nasır tedavisi denildiğinde eğer bu ileri boyutta bir nasır değilse o zaman genel olarak daha çok doğal yöntemlerin tercih edildiğini söyleyebiliriz. Ancak eğer nasır ağrılı ise ya da estetik açıdan bundan fazlası ile rahatsız olmuşsanız o zaman bir doktora muayene olabilir ilaç ya da tıbbi bazı tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Nasır için doktor muayenesi olmak isteyen kişilerin soracağı sorulardan ilki, nasır tedavisi için hangi doktora gitmeliyim sorusudur. Nasır, bir cilt problemi olduğu ve deride meydana geldiği için bu yüzden muayene ya da tedavi için cildiye doktoruna görünmek gerekmektedir.

Nasır Tedavisi; Ayak Nasırı İçin Ne İyi Gelir?

Nasır tedavisi için tıbbi yöntemlerden ziyade daha çok doğal yöntemler merak edilmektedir. Bu bağlamda ayak nasırına iyi gelen şeyler nelerdir sorunun yanıtını verecek olursak üst kısımda belirttiğimiz yöntemlerini tavsiye edebiliriz.

Karbonat Nasıra İyi Gelir mi?

Evet, limon ile birlikte kullandığınızda nasırı yumuşatır ve böylece deri döküntüsü şeklinde olmasını sağlar.

Nasıra Domates Bağlanır mı?

Domatesin de tıpkı limon gibi asidik bir yapısı bulunmaktadır. Bu sebeple ezip püre haline getirdiğiniz bir domatesi, nasırlı bölgeye sürüp bekletebilirsiniz.

Nasır İltihaplanır mı?

Evet, bazen bazı nasır çeşitlerinde iltihaplanmalar söz konusu olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Ayak Nasırı Nasıl Geçer? | Ayak Nasırı Nedir?

Burun Akıntısı Nasıl Geçer?

Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer?

Kanal Tedavisi

Çatlak Tedavisi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.